Skocz do zawartości
LukeXE

Test Past Termoprzewodzących

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry Bart17 ale jakbym ci napisał na pw "pisz normalnie" to bys sie jeszcze bardziej wkurzył :) A co do pasty, chodzi mi o to ze po podniesieniu po sprawdzeniu nie nalezy jej zakladac jeszcze raz bez zmiany pasty.

 

fredus: heatspreader to blacha przykrywająca rdzenie w P4 i A64. Chodzi ogólnie o wierzch procesora, porownaj stare athlony (nie mają HS) z nowymi A64 to zobaczysz o co chodzi. I edytuj posty na przyszlosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

hehe do freezera jest dawana ta MX-1 chyba z jakichs odpadow ja kupilem taka osobno w boxie i mowie Wam, ze jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos doswiadczenie z pastami zalmana? jak wygladaja w porownaniu do innych?

ja mam teraz paste 'manhattan' sie chyba ta firma nazywa, wyglada na srebrna (ale watpie zeby byla) dalem chyba 10zl i jest niezla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już IamWeasel powiedział, ja troszke rozbuduje. Pomiędzy najlepszą pastą a przeciętną (typu silikonopodobne zalmana czy arctica - bo to mimo wszystko nie tylko silikon) będzie 2-3, no może max 4 stopnie różnicy. Arctic Ceramique jest lepsza niż przeciętna a słabsza niż silverV.

Jak ktoś ma silikon z saszetki hgw jakiej produkcji to warto zmieniać, jeśli nawet najtańszy zalman czy arctic to wg. mnie nie opłaca się.

Oczywiście jeśli ktoś myśli o extremalnym o/c lub chłodzeniu wodą lub jakimś wyyyypasionym coolerze to można dołożyć do silver V (lub coś podobnego).

Ja osobiście jestem zadowolony z Ceramique a i z zalmana (dołożonego do vf700).

 

Co do wielkich różnic w temp. - Zauważyłem taką ciekawą rzecz. Z ceramique nigdy się nie bawiłem - ziarno na środek i docisk radiatora. Z silver V (1 raz miałem okazje) no to była jazda prawie z mikroskopem żeby dobrze rozprowadzić. A to też ma wpływ na temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Sory za to, że się wpieprzam do tematu ale na ile wystarcza Arctic Silver 5, tzn czy jedna tubka wystarczy na procka (athlon xp na rdzeniu thoroughbred), na chipset n-force 2 i na geforce'a 3 titanium 200 (rdzeń i 8 prostokątnych kości pamięci)?

Z tego co wiem to tej pasty jest chyba 3,5g a Arctic Ceramique jest 2,5g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Ceramique wystarczyła mi na około 8 smarowań Bartona, 4 smarowania gpu (różnych), 2 smarowania NB, 16 kostek na ramie no i jest jej jeszcze jakaś 1/4 tubki......

1544830[/snapback]

A to luz :D Powinno wystarczyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę ostatni hit tzw, płynny metal tj. PASTA COLLABORATORY LIQUID PRO

3-4 *C lepiej od AS5

cytat: Pasta termoprzewodząca „Liquid Pro“ stworzona na bazie płynnego metalu wyznacza zupełnie nowy kierunek w dziedzinie odprowadzania ciepła z procesora. Nowa pasta dzięki swoim właściwościom praktycznie dyskwalifikuje konwencjonalne środki termoprzewodzące.

 

Liquid Pro składa się w 100% z płynnego i zupełnie nieszkodliwego dla zdrowia stopu metali. Nie zwiera żadnych niemetalicznych dodatków (jak np. silikon). Nie zawiera także składników stałych. Skuteczność nowej pasty jest dziesięciokrotnie większa niż w przypadku dobrej jakości past termoprzewodzących i aż stukrotnie większa niż w przypadku zwykłych past.

 

UWAGA: Pasty nie należy stosować do pokrywania powierzchni aluminiowych! CENA=39zł

 

 

reszta na stronce

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...&id_towaru=1338

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam MX-1 jak sie ma do innych nie wiem, nie mialem innych (silikonowe dolanczane do zwyklych coolerow to .. sami wiecie). Ale co do trudnosic z jej nalozeniem, nie zgodze sie podobnie jak BarTweak. Moj sposo jednak polegal na tym, ze nalozylem troche na radiator, przycisnalem karta (taka podoba do telefonicznej, plastikowa) i sie ladnie rozsmarowala. Poprawilem na brzegach w taki sposob, jak sie szpachluje cekolem/gipsem....:) Moze troszke nie ekonomiczne (wiecej trzeba nalozyc, by miec pewnosc, ze zakryjemy rdzen), ale jak sciagalem radiator, przy wymianie proca, ladnie "odcisnal" sie, a nadmiar wyszedl poza rdzen. Tem. w moim przypadku spadla o ok 1,5 C (jednak procek nigdy nie przekroczyl 40C (duron 1600@1950) i pracowal dosc krotko. Obecie barton 2600@3200+ po dwoch tygodniach grzania od 1 momentu do obecnego stanu stracil ok 2 C, wlasnie na MX-1 (bylo ok 45C w idle teraz 42-43). Mi sie to podoba

Edytowane przez PabloHasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

jak jakość/cena to arctic ceramiqe - nie przewodzi pradu :)

ale mógłbyś przeczytać kilka postów zanim zadasz pytanie :)

cavarr Napisano 12 Lut 2006, 17:47

polecamy Arctic Ceramique icon_smile3.gif 10zł lub ARCTIC SILVER 5 17zł

Edytowane przez Chemik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem WSZYSTKIE :) posty w tym temacie ale chciałem wiedzieć którą z past wśród tam dostępnych mi polecicie bo wybór jest sporawy.

Nie mam zamiaru przesadnie kręcić kompa - płyta gł. na to nie pozwala więc interesuje mnie tania i dobra pasta.

Poza tym na allegro zawsze dochodzi wysyłka:( a ja za te 5 czy 6 zł zawsze mogę kupić odpowiednią pastę w normalnym komputerowym (o ile będą mieli),

Tak więc ciekawi mnie różnica w cenie rzędu 5 - 6 zł. A jutro sprawdzę jakie pasty mają w moim komputerowym.

 

pozdro

Edytowane przez Shakell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz ta

 

http://www.allegro.pl/item87478800__rewela...em_srebra_.html

 

z dodatkiem srebra wiec powinna byc ok.

 

EDIT

Z drugiej strony jak kupiesz tubke AS5 to masz zapewniona najwyzsza wydajnosc pasty. Pozatym tubka starczy Ci na kilka przesmarowan bedziesz mial na pozniej...

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz ta

 

http://www.allegro.pl/item87478800__rewela...em_srebra_.html

 

z dodatkiem srebra wiec powinna byc ok.

 

EDIT

Z drugiej strony jak kupiesz tubke AS5 to masz zapewniona najwyzsza wydajnosc pasty. Pozatym tubka starczy Ci na kilka przesmarowan bedziesz mial na pozniej...

ten titan to kupa, nie polecam, AC ceramique jest o wiele lepsza, baa, juz lepiej smarowac nawet sylikonem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z titana po pewnym czasie robi się skorupa ;D no ale nie można wymagać super jakości od pasty za 1zł - za tyle ją kupowałem ;D

A co do wydajności to nie jest tak źle i na pewno jest lepsza od silikonowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na pewno jest lepsza od silikonowej

nie prawda :)

silikon o wzbogaconej termoprzewodności jest lepszy :) ....

przez jakiś tydzień :)

potem niestety właściwości termo lecą ostro w dół :) aż do stanu kawałka papiuru :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...