Skocz do zawartości
.:::PaStA:::.

Blok Wodny+ Klej Termoprzewodzacy

Rekomendowane odpowiedzi

Blok wodny to zazwyczaj kawał miedzi- jest ciężki. Proce różne są ;-) - np gdybyś chciał przykleić go do athlona powierzchnia połączenia będzie malutka (rdzeń proca) i zapewne blok odpadnie...

 

Co innego gdy masz obudowę desktop- ale klejenie bloka do proca to i tak pomysł chybiony IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ten sam problem tyle ze z karta graficzna (radeon 9100). Czy jest jakis sposob zeby zamocowac blok na gpu jesli nie ma zadnych mocowan ani dziur itp. ? W tej chwili radiator jest przyklejony.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ten sam problem tyle ze z karta graficzna (radeon 9100). Czy jest jakis sposob zeby zamocowac blok na gpu jesli nie ma zadnych mocowan ani dziur itp. ? W tej chwili radiator jest przyklejony.

Pozdrawiam.

Jak blok nie jest zbyt ciężki to można go przykleić na np. thermopox ale czy jest sens montowania wc na radeona 9100? U mnie wystarczyło wymontować z oryginalnego przyklejonego radiatora wiatraczek i podwiesić arctica tc żeby owiewał całą kartę.

pozdr.

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jezeli dobrze mi wiadomo to klej ma gorsze właściwości niż pasta.

zle ci wiadomo - termopox85 ma wieksza przewodnosc niz nieledna pasta

co do tych przezroczystych klejow to nie wiadomo co to jest ,jakie ma wlasciwosci ,wiec trzeba je olac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie klejenie na klej termo czegoś tak cieżkiego jak blok to beznadziejny pomysł. Nawet jeżeli klej złapie to zawsze istnieje ryzyko że może puścić a wtedy nie daj Boże spadając może urwac radiator z mostka lub "zabić ;D" kartę graficzną albo Bóg wie co jescze. Pokaż fotki płyty i bloku to na pewno wspólnie jakoś zrozwiążemy problem mocowania tego bloczku.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie klejenie na klej termo czegoś tak cieżkiego jak blok to beznadziejny pomysł. Nawet jeżeli klej złapie to zawsze istnieje ryzyko że może puścić a wtedy nie daj Boże spadając może urwac radiator z mostka lub "zabić ;D" kartę graficzną albo Bóg wie co jescze. Pokaż fotki płyty i bloku to na pewno wspólnie jakoś zrozwiążemy problem mocowania tego bloczku.

 

pozdro

przy okazji proc bez żadnego chłodzenia raczej na pewno tego nie przeżyje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ten sam problem tyle ze z karta graficzna (radeon 9100). Czy jest jakis sposob zeby zamocowac blok na gpu jesli nie ma zadnych mocowan ani dziur itp. ? W tej chwili radiator jest przyklejony.

Pozdrawiam.

może tak

 

http://img213.imageshack.us/my.php?image=12172340575bm.jpg

 

 

co prawda to jest zamontowany radiator, ale blok tak samo można zamontować

Edytowane przez remuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ładnie to nie wygląda, po za tym większość kart graficznych ma elementy z drugiej strony laminatu.

 

Spokojnie można przyklejać blok termopoxem, nie ma takiej siły żeby blok odpadł, prędzej cały układ odpoadnie :P

 

Do wszytkiego co ma duże rdzenie specjalnie bym się nie bał przyklejać, pod wyjątkiem że klejem będzie termopox.

Jak ktoś ma amd z małym rdzeniem to copershim'a posmarować z dwóch stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...