Skocz do zawartości
mattnick

Kolejny "pomysł"

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy dzisiaj zdążyli zauważyć temperatura wszystkiego (a co za tym idzie naszych cudownych wyżyłowanych do granic możliwości wszelkich urządzeń) osiągnęła maximum z maximum. Wpadłem na dość dziwny pomysł...robić kostki lodu z ... wody destylowanej (a nie utlenionej jak tu było wcześniej...ach ta temperatura)i w takich dniach jak ten stosować do woli...

 

Co Wy na to ?

Edytowane przez mattnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa... w ten deseń!

mi najpierw staneło przed oczami kładzenie kostek lodu na procku :D

 

prosze mi wybaczyć film i niedokładne czytanie - od rana pisze referat z chemii o paliwach kopalnych i już mi szajba luzuje...

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nic nowego nie wymyśliłeś.

Ja jak tylko zadcząłem myśleć o wc to własnie to były kostki lodu, które mi jako pierwsze przyszły do głowy.

Tylko w rezie trzeby by było mieć przegródke żeby przypadkiem pompka (jesli w pojemniku) nie zassała kostki i nie wstrzymała obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem lód do wody jak jeszcze nie miałem nagrzewnicy a za pojemnik służyl piekny kufel :>

20kostek starczało na pół dnia ;>

1469477[/snapback]

 

to chyba jakieś symboliczne OC było ...

jak kiedyś kręciłem (latem) XP1700+ @ 2500MHz to kilo lodu na jakieś 30 min testów stykało (Vcore 1,95V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na wc takie maxymalne temperatury osiągnęliśmy to bym polemizował... mi z 36*C wskoczyło na 42*C - więc nie jest źle...

 

wg mnie za dużo zachodu z tym lodem, koleś ma Pentagrama QC80 (procka ma takiego jak ja) i jemu buja się do 64-66*C , więc jakoś ja się o swojego ni denerwuję... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też niewiele poszło, tylko o 2*C a i upały mamy za sobą. Jest jeszcze sprawa spuszczania wody z układu bo po jakimś czasie będzie jej coraz więcej. Można to obejść, używając tak jak ktoś już tu pisał używając wkładów do lodówki turystycznej.

Mi by się nie chciało latać conajmniej raz dziennie do lodówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi jak już mówilem temp skoczyla do 77* na procku w te upały ... oczywiscie wszystko Na WC :D Poprostu chlodnica (pasywna) byla na sloncu i w upale ;) Dopiero jak wlaczylem wentyl to po ok 1-2 minutach (Az bylem zdziwiony ze tak szybko) temp spadal do 40* w stresie. Weze byly na poczatku miekkie jakby byly z silikonu/zelu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...