Skocz do zawartości
igomako

Czemu Nikt Nie Wpadł Jeszcze Na Taki Pomysł?!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na myśli wyporzyczalnie gier. Czemu nikt nie stworzył czegoś takiego jeszcze? (oczywiście niestety trzeba by wywłączyć z oferty gry rejestrowane online, czyli takie coś jak Half Life²) Ale myśle że coś takiego by chyba zadziałało...

 

mam teraz troche kasy na zbyciu (jakieś kilka tys :D) i może by coś takiego otworzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewno duzo ludzi na to wpadlo, ale licencja nie pozwala, innymi slowy jest to nielegalne.

Wyporzyczalnie kaset tez nie kupuja od tak sobie ich w sklepie, tylko placa wieksze siano dystrybutorowi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie ma wypożyczalni? W blockbuster video jeśli mnie pamięć nie myli pozyczali gierki konsolowe + same konsole. Jak z piecmai to nie wiem....ale wypożcyzanie gier konsolowych za granica jest barodz popularne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.. ale wtedy po kilku dniach piractwo wzrosło by KILKAKROTNIE po otwarciu takiego biznesu: wypozyczaja za jakies 5- 10 zl... i maja gre (pirata)... a tak po za tym to z tymi gramy ktore wymagaja klucza do Multiplayera ?? POLSKA RULEZZZ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie coś jest....

planeta11 to sie nazywa, jak wam zalezy to stronke ich w google.pl znajdziecie.

w każdym razei gier jest mało , cały czas są wypożyczone przez jakies 10letnie dzieci, które najwyraźniej zamiast cdromu posiadają gwoździe bo płyty w sumie nie nadaja sie do użytku.

jeden z głupszych pomysłów jakie powstały na tym swiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo, pomysl calkiem dobry, jesli ktos chce koniecznie byc oryginalny ( w sensie nie piracic). Np. takie Kroniki Riddicka, gra dobra, ba jedna z lepszych w jakie gralem w tym roku, ale zaplacic za nia 100zl? Nigdy w zyciu, za ~7h zabawy? I w tym momencie wkracza wypozyczalnia [;

 

 

Mimo wszystko, imo igomako nie masz szans na tym zarobic.

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl jak dla mnie dobry.

Jest sporo ludzi ktorzy testuja gry pirackie a potem kupuja originalne plyty, bo chca w multiplayer'a zagrac. Mozliwe ze obnizyloby to piractwo moze nie jakos drastycznie.

Minusami takiego rozwiazania byloby:

-czas wypozyczenia

-mozliwosc uszkodzenia nosnika przez wypozyczajacego

igomako zycze powodzenia!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pomysl niczego sobie tylko powstaje kwestia osob, ktore by sobie taka gre skopiowaly za pomoca clona i tak czy owak po pewnym czasie takowa gra by juz nie szla bo ktos ja wypozyczyl i pozniej kolegom z osiedla nagral i tak dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pomysl niczego sobie tylko powstaje kwestia osob, ktore by sobie taka gre skopiowaly za pomoca clona i tak czy owak po pewnym czasie takowa gra by juz nie szla bo ktos ja wypozyczyl i pozniej kolegom z osiedla nagral i tak dalej...

Wiesz, ine kazdy potrafi cracka znalesc [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie. główna sprawa - co tera sie dzieje z ludzmi? srają po krzaczkach, bo policja krąży i piratów łapie. w gdańsku całkiem ładne źniwo mają.

torrenty umierają niestety (tam sie posiłkowałem ostatnio)

wiec trzeba coś wymyslec...

no a oczywiste że np. wole ze grę zapłacić nawet te 20zł, mieć ją np. na dwa tygodnie, przejść i oddać. na co mi ona? jak bede chciał np. multi, to sobie kupie na własność.

 

grobel - hm. serio coś takiego jest? i takie kłopoty? hm.... co do jakości nośników i czasu wyporzyczenia - coś by sie wymyśliło :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Skad masz takie informacje?

1470095[/snapback]

to samo pytanie chcialem zadac :P

trzeba wiedziec gdzie zagladac poprostu :)

 

Z taka wyporzyczalnia moga byc problemy aby pozniec odzyskac cd itd.

Wiec moim zdaniem wiecej zachodu i problemow niz realnych zyskow bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory że się doklejam do tematu, ale też muszę kilka swoich groszy dorzucić.

Dla mnie coś takiego to całkiem niezły pomysł, w końcu gierka nudzi mi się średnio coś po max ~10 h grania :-(.

 

Igomako:

Otwórz wypożyczalnie w podkarpackim to będę twoim klientem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, wyporzyczalnia kaste to troche inna grupa ludzi moim zdaniem, a taka wyporzyczalnia cd zainteresuja sie dresy albo dzieci i bedzie klapa :/ bo odzyskaj cos od takiego.

 

btw. wyslalem ci kilka fajnych linkow na pm co do torrentow

Edytowane przez Ruido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruido, Ruido - przecież - w tej wyporzyczalni rejestrujesz sie z dowodem osobistym, podpisujac przez to rodzaj umowy - nie oddasz? sprawa do sądu. proste i przyjemne. do tego jakaś łada grzywna.

 

a tak pozatym thx :)

ale SCCT tam nie znajde :)

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli myslisz o tym napoważnie radze Ci, zbadaj najpierw rynek czy będziesz miał popyt.

Bo może sie okazać co jest bardzo prawdopodobne że wyłożysz 5k pln,- założysz działalność itp a wypożyczalnia będzie świdciła pustkami..... albo interes będzie na tyle nie rentowany że zjedzą Cie opłaty( wynajem czynsz itp).

 

Zastanów się napewno czy masz odpowiednie fundusze na rozkręcenie, reklamę itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek jezeli planujesz otworzyc to na osiedlu, przeprowadz krotkie ankiety na ulicy, w pobliskich LO/technikach czy byliby zainteresowani taka wyporzyczalnia, w ankiecie oczywiscie uwzglednij cenne, czas przez jaki moga trzymac gre u siebie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wieksze szanse powodzenia miala by wypozyczalnia gier konsolowych - duzo wyzsze ceny oryginalow, ktorych do tego nie da sie tak latwo spiracic jak piecowych (wiec maleje problem znikajacego rynku). No i nie ma problemu ze ludzie w okolicy maja za slabe sprzety i im zadna gierka nie chce isc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko konsole ma mniej osob, ale tak jak mowilem przed rozkreceniem interesu warto zrobic mala ankiete/sonde, warto dodac pytanie czy posiada sie konsole w domu czy kompa. Potem tylko podsumowac dane i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak - na codzien pracuje jako ankieter, wiec o badaniach rynku to ja wam moge poopowiadać :P oczywiste że najpierw wybadanie warunków i opinii publicznej.

 

dszywala - kase to ja mam, nie martw się :) szczególnie teraz.

 

co do rodzaju gier... to by obejmowało wiele typów konsol, przede wszytkim PC i PS, ale taki i X na przykład i inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niestety też :) ale - na półkach stałby tylko puste pudełka - gostek by brał podełko, podchodził do kasy i tam dostawał by egzeplarz gry z zaplecza... w każdym razie - ochrona to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś ktoś mówił na Tweaku że tacy jedni kolesie by wykraść samochód rozwalili ściane od garażu ;] wiesz dużo jest ludzi chętnych na "darmowe gierki z wypożyczalni" które można łatwo wykraść. ;] Co do porysowań na płycie to trzeba by było napisać że za podrapane płyty kara w wysokości kosztów nowej gry ;] a jak nie to do sądu za niszczenie mienia obywatelskiego (istnieje coś takiego? ;]) :lol:

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, czytalem kiedys w CDA o tym i napisali ze to po prostu - nielegalne. Nie ma gier - tak jak kaset - z licencją do wyporzyczania. Czytał ktoś z was kiedyś tą umowę, przy ktorej odruchowo klika się Dalej? Tam jest napisane, że nie można wypożyczać. Kropka.

 

Swoją drogą, chcesz założyć własną firmę za 5000zł? :lol: życzę powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...