Skocz do zawartości
Slayer

Radeon 8500(300/275)128MB vs Geforce 4TI 4200(300/275)64MB

Rekomendowane odpowiedzi

Następny PLUS dla Prolnika..... ma lepsze wyjście TV ! 

Prolink - Philips 7108 - REWELACJA ! NAJLEPSZE WYJSĆIE JAKIE WIDZIAŁEM ! ( no może takie jak na ATI 8) )

Winfast - Conexant CX25871 - dobry układ, ale zdecydowanie słabszy od Philipsa !  :)

Oj Wofek ty tam duzo widziales :P Kity ciszniesz.. poczytaj sobie tu co pisza o twoim Philipsie i Conexancie.... Wedlug nich zdecydowanie lepszy jest Conexant.. Widze ze jestes tak samo zaslepiony jak genghiskhan. Tylko twoje jest najlepsze a reszta to smiec.... dla mnie to jest EOT bo sensownie nie porozmawiamy chyba...
Miałem karty na Conexancie, a ten GF jest pierwszą jaką miałem na Philipsie i IMHO uważam ze Philips jest lepszy !

 

PS Telewizor: Thomson 29" 100Hz Płaski Inteligent Motion...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to Ty nie przesadzaj Gordon

 

piszą o jakims starym zapomnianym układzie philipsa

 

na wszystkich "bieżących" jest juz philips 7108 który jest juz jak najbardziej ok (na pewno nie gorszy od conexanta)

A to w dowód... "800x600 only" - ten rzekomy Philips ! A ja jakoś moge ustawić 1024x768 i zoom'a i wogóle super ! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to Ty nie przesadzaj Gordon

 

piszą o jakims starym zapomnianym układzie philipsa

 

na wszystkich "bieżących" jest juz philips 7108 który jest juz jak najbardziej ok (na pewno nie gorszy od conexanta)

A to w dowód... "800x600 only" - ten rzekomy Philips ! A ja jakoś moge ustawić 1024x768 i zoom'a i wogóle super ! 8)
po co sie powtarzasz co juz było powiedziane(napisane)

to jest nowy układ philipsa 7108

 

miałeś te karty wszystkie testowane czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

 

zauwaz ze ja nigdzie nie napisałem co lepsze co gorsze

 

tylko

 

banchmark.pl to maga lama - i to wie każdy

 

Wofek-żeby pokrywało się to z Twoją opinią na temat tychże kart to musiałbys je wszystkie miec u siebie , a miałes???

Miałem MSI PROLINKA I WINFASTA ! I moje opinie o tych kartach pokrywają się z opiniami na benchmark.pl ! Więc reasumując.... logicznie myśląc reszta też powinna się zgadzać ! :) 8) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem MSI PROLINKA I WINFASTA !

i wszystkie to gf4 4200, tak??

 

i wybrałeś dla siebie prolinka, no cóż

 

Twój wybór i jest git

Winfast odpada za jakość wykonania, słaby OC i za cene !

MSI - fajna karta ale brat mnie przekonał że szkoda 80 zł - czyli różnicy w cenie MSI a PROLINKA !

Więc w ten oto sposób stałem się zadowolonym posiadaczem Prolinka ! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli mogę zapytac-ile dałeś za prolinka???

585,60 zł 8) - HURT

Sprzedałem mojego GF3Ti200 128 MB za 550 zł ! Nie chciałem zbyt duzo dopłacać, bo IMHO 650 zł za karte to PRZESADA ! Ale jak znalazłem kupca... to czemu nie 8) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie każdy swoje chwali ale ja zawsze jak coś sobie kupie to puźniej żałuje.

Kupiłem amd chociaż intel bu się lepiej podkręcał.

Kupiłem Gainwarda (wcześniej miałem winfasta) bo wszędzie czytałem, że się dobrze podkręcają, pożądne komponenty i dobre wykonanie.

Nawet wydałem więcej kasy na wersje GS żeby mieć teoretycznie lepsze pamięci i lepsze chłodzenie.

I co GUANO!

Amd ciężko stabilnie podkręcić.

Gainward ma beznadziejnie przyklejone radiatory na pamięć (z jednej strony większe a z drugiej małe płytki które nic nie dają i dodatku są za małe i nie zakrywają całych kości) i ładny ale mało skuteczny radiator na Gpu.

Kości EtronTech 3.3ns. i co? Tylko 295/585 (czasem są artefakty)

Owszem udało się 12 414 3D Mark ale trochę się zawiodłem (wydałem na niego 900zł w wakacje)

Podobno Gainward wymienia niektóre egzemplarze ale co mam im powiedzieć, wymiencie mi bo się źle podkręca. Normalnie przecież działa ale nie po to wydałem kase na firmową żeby mieć problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wofek gdzie tak tanio ci po hurcie sprzedali bo w actionie to stoi

 

Karty graficzne/ Prolink PROLINK GeForce 4 TI-4200 64MB TV-out BOX 493,00 zł 601,46 zł

i to w hurcie hm ciekawa sprawa :evil:

 

Tesz sie zastanawiam nad owym prolinkiem ale kupie jak nie dam rady z usa sciągnąc sobie gainwarda ti 4200 128 mb golden sample :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wofek gdzie tak tanio ci po hurcie sprzedali bo w actionie to stoi

 

Karty graficzne/ Prolink PROLINK GeForce 4 TI-4200 64MB TV-out BOX 493,00 zł 601,46 zł

  i to w hurcie hm ciekawa sprawa :evil: 

 

Tesz sie zastanawiam nad owym prolinkiem ale kupie jak nie dam rady z usa sciągnąc sobie gainwarda ti 4200 128 mb golden sample  :twisted:

Hurt hurtem.... jak bierzesz za kupe kasy to masz upusty ! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem MSI PROLINKA I WINFASTA !

i wszystkie to gf4 4200, tak??

 

i wybrałeś dla siebie prolinka, no cóż

 

Twój wybór i jest git

Winfast odpada za jakość wykonania, słaby OC i za cene !

MSI - fajna karta ale brat mnie przekonał że szkoda 80 zł - czyli różnicy w cenie MSI a PROLINKA !

Więc w ten oto sposób stałem się zadowolonym posiadaczem Prolinka ! 8)

co ty pier......... slaby O/C w winfascie - dobra jutro sciagam ta blache z mojego LEADTEKA i smaruje jeszcze raz wszystko i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ale piszecie kity - CELERON to nie szit - zostal pierwszy wypuszczony zanim jeszcze o K7 nie bylo mowy - wiec prosze bez takich

a WOFEK co do cen to ja mam dojscia ze 9700rada za 29.99NETTO kupie w super markiecie

wiesz ja kart nie zmieniam co tydzien tylko raz na 2lata wiec jak wydam 700zeta na nia to przynajmniej wiem za co zaplacilem - jakos niechcialbym zaplacic za prolinka tyle :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuzyn kupil niedawno winfasta gf4 i cos slabiutko sie krecil, sprawdzalem radiatoy niebyly gorace a artyefakty jush byly, przyjrzalem sie karcie z bliska i sie okazalo ze jedna kosteczka ramu byla nizsza od innych i niemiala styku z radiatorkiem ROTFL !!!. Poszlismy reklamowac i niezostala karta przyjeta poniewaz dziala na nominalnych ustawieniach, teraz to chyba trzeba skonbinowac jakąś mega cieniutką blasze miedzianą zeby wpasowac ale wątpie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuzyn kupil niedawno winfasta gf4 i cos slabiutko sie krecil, sprawdzalem radiatoy  niebyly gorace a artyefakty jush byly, przyjrzalem sie karcie z bliska i sie okazalo ze jedna kosteczka ramu byla nizsza od innych i niemiala styku z radiatorkiem ROTFL !!!. Poszlismy reklamowac i niezostala karta przyjeta poniewaz dziala na nominalnych ustawieniach, teraz to chyba trzeba skonbinowac jakąś mega cieniutką blasze miedzianą zeby wpasowac ale wątpie ...

zauwazylem ze wszyscy mowicie o o/c memory - no to patrzcie na KANE'a ten ma spox karte - a pytalem sie czy ktos ma kreconego ti4200 core powyzej 350 stabilnie??????hmmmmmm ??i co????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan nie podniecaj sie szybszym wypelnianiem swojego GF po podkreceniu. Co ztego wynika? Procek niech sobie naklada te texturki ale gdzie ma je wrzucac jak pamiec nie wyrabia? Przypomnij sobie historie GF2 MX ktory mial wypelnianie na poziomie GF DDR a byl od niego wyraznie wolniejszy. Nalezy zastosowac zrownowazone parametry zegarow taktujacych. Zreszta R8500 naklada 6 textur na cykl a GF tylko 4!

Ladnie wykreciles swoja karte (ja na GF4 Ti4600 mialem 330MHz tylko) ale nie podniecaj sie. Spojz na stepping swojego jadra. Trafiles na chipset z nowych serii (prawdopodobnie A3 a moze nawet i A4!) i porownoj to z tymi samymi steppingami. Moj chipset nie byl nawet GF4 tylko NV25 :wink:

Sprawa druga-obsluga wilkich textur nie daje zadnej przewagi. Dzisiejsze gry nie kozystaja z textur wiekszych niz 512, 1024 to zadkosc. A twoj wykrecony GF by sie predzej zesral niz by obrobil kilka textur 1024 na jedna scene-to zajmuje naprawde duuuzo czasu.

Jak juz zostalo wspomniane Prolink nie robie ATI bo NVIDIA by mu dala po [gluteus maximus] i obciela dostawy chipow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan nie podniecaj sie szybszym wypelnianiem swojego GF po podkreceniu. Co ztego wynika? Procek niech sobie naklada te texturki ale gdzie ma je wrzucac jak pamiec nie wyrabia? Przypomnij sobie historie GF2 MX ktory mial wypelnianie na poziomie GF DDR a byl od niego wyraznie wolniejszy. Nalezy zastosowac zrownowazone parametry zegarow taktujacych. Zreszta R8500 naklada 6 textur na cykl a GF tylko 4!

Ladnie wykreciles swoja karte (ja na GF4 Ti4600 mialem 330MHz tylko) ale nie podniecaj sie. Spojz na stepping swojego jadra. Trafiles na chipset z nowych serii (prawdopodobnie A3 a moze nawet i A4!) i porownoj to z tymi samymi steppingami. Moj chipset nie byl nawet GF4 tylko NV25  :wink:  

Sprawa druga-obsluga wilkich textur nie daje zadnej przewagi. Dzisiejsze gry nie kozystaja z textur wiekszych niz 512, 1024 to zadkosc. A twoj wykrecony GF by sie predzej zesral niz by obrobil kilka textur 1024 na jedna scene-to zajmuje naprawde duuuzo czasu.

Jak juz zostalo wspomniane Prolink nie robie ATI bo NVIDIA by mu dala po [gluteus maximus] i obciela dostawy chipow

hmmmmmm no ciekawe kazanie - hmmm ale to ze karta sie dlawi dotyczy tylko wysokich rozdz.........:P

dobra nie wazne - ja sie ciesze ze swojej karty i tyle

jak ktos ma kupowac to niech sobie qpi 8500 i zobaczy - moze tez bedzie dobra....KONIEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm no ciekawe kazanie - hmmm ale to ze karta sie dlawi dotyczy tylko wysokich rozdz.........:P

Sam sobie przeczysz. I co z tego ze masz wykrecony rdzen i w niskich rodzialkach gdzie wydajnosc pamieci nie az takiego ma znaczenia jest spox, skoro jak pewnie masz tego swiadomosc-im nizsze obciazenie VGA tym wiecej zalezy od predkosci CPU, a co tu ukrywac twoj jest stosunkowo slaby. Posune sie nawet do twierdzenia ze podkrecenie tej karty na tym CPU niewiele daje...w zauwazonych przez ciebie nizszych rodzialkach. Wykrecenie ma sens jesli grasz w wymagajacym srodowisku gdzie proc dawno jzu zrobil swoje i czega na grafe-czyli anizo, AA, high res-ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...