Skocz do zawartości
kfgz

Tablice Korelacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję tablic korelacji opisujących zależność pomiędzy dwiema cechami statystycznymi. Obie cechy mogą mieć charakter ciągły (wyrażone przedziałami od do) lub też jedna z nich może mieć charakter skokowy (konkretne wartości). Poniżej umieszczam przykład takiej tablicy:

 

Dołączona grafika

 

Wiem, że to dosyć nietypowa prośba ale może ktoś natknął się na tego typu tablice lub wie gdzie ich szukać.

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli przykładowe tablice korelacji, z jakimiś wymyślonymi danymi? Czy może chodzi ci o wyjaśnienie, jak np. metody liczenia współczynnika korelacji liniowej?

 

W pierwszym przypadku polecam google i hasło "correlation tables" (2,730,000 wyników). W drugim polecam książkę "Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna w zadaniach, cześć II: Statystyka matematyczna" W. Krysicki, J. Bartos, Wydawnictwo Naukowe PWN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli przykładowe tablice korelacji, z jakimiś wymyślonymi danymi?

Potrzebuje danych rzeczywistych do raportu badawczego.

 

W pierwszym przypadku polecam google i hasło "correlation tables" (2,730,000 wyników).

To już przerabiałem praktycznie z zerowym skutkiem. 2-3 tablic udało mi się znaleźć na stat.gov.pl po przejrzeniu 400+ plików (sic!). Cały haczyk polega na tym czy te tablice, które znalazłem zostaną zaakceptowane przez osobę prowadzącą przedmiot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...