Skocz do zawartości
Hanu

Zdalny Dostęp Do Win98se

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małą zagwozdkę. Szef zlecił mi ostatnio bym umozliwił dostęp zdalny do konkretnej stacji roboczej na filli firmy. Stacja jest niestety na Win98SE. Ale....

 

Na filli mam serwer na NetWare 6 i internet dla hostów jest dostarczany przez NAT po adresach z puli prywatnej 192.168.0.x. Tak więc tylko serw ma stałe, publicze IP. Jak w tym przypadku mozna by zapewnić możliwość zdalnej pracy na pojedynczym hoscie na tak skonfigurowanej sieci?

 

Niby mogę tego jednego hosta walnać na XP i stały IP na drugiej sieciówce ( wtedy dostęp przez standardowe host/tsweb) , ale chciałbym uniknąć dokładania sieciówki i zmiany sysu.

 

Prosze o wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą zagwozdkę. Szef zlecił mi ostatnio bym umozliwił dostęp zdalny do konkretnej stacji roboczej na filli firmy. Stacja jest niestety na Win98SE. Ale....

 

Na filli mam serwer na NetWare 6 i internet dla hostów jest dostarczany przez NAT po adresach z puli prywatnej 192.168.0.x. Tak więc tylko serw ma stałe, publicze IP. Jak w tym przypadku mozna by zapewnić możliwość zdalnej pracy na pojedynczym hoscie na tak skonfigurowanej sieci?

 

1475458[/snapback]

Najprościej przekierować port 5800 i użyć RealVNC free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wyjaśnić procedurę przekierwania tego portu? Bo albo coś źle robię , elbo coś przeoczyłem.

Z inetcfg wchodzę w Protocols, potem IP i definiuję Static routing. Oprócz domyślnego wpisu dodaje kolejny hop na na konkretny adres hosta . I nie działa... :(

Kufa, w Win2003server było to banalne, a tu jakoś zagwozdkę mam :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wyjaśnić procedurę przekierwania tego portu? Bo albo coś źle robię , elbo coś przeoczyłem.

Z inetcfg wchodzę w Protocols, potem IP i definiuję Static routing. Oprócz domyślnego wpisu dodaje kolejny hop na na konkretny adres hosta . I nie działa... :(

Kufa, w Win2003server było to banalne, a tu jakoś zagwozdkę mam  :mur:

1479052[/snapback]

I działać nie będzie. NAT w netware 6x jest kaleki. Do forwordu portów potrzebny jest Bordermanager http://www.novell.com/pl-pl/products/bordermanager/. Nie sądziłem że funkcje nata pełni biedny netware(źle zinterpretowałem twojego posta). Współczuje z całego serca. Jak ten zdalny dostęp ma być tylko na jakiś czas, to jest sens zainstalować 90 dniowego trailla. W przeciwnym wypadku pozostaje przeniesienie nata na inne urządzenie. Chyba każdy dostępny na rynku router sprzętowy funkcjonalnością przewyższa tego netwere, więc skłaniałbym się właśnie ku takiemu rozwiązaniu. Na pewno taniej wyjdzie niż zakup Bordermanagera który na pewno nie jest warty swojej ceny. Edytowane przez ChamRyszak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Bordera mam oczywiście, bo jakoś trzeba sieć chronić, a nie mam w firmie zewnętrznego routera. Tak własnie myśle zrobić - palnę ten port przez Bordera, a jak nie to nadam temu jednemu hostowi stałe IP w normalnie na chama wykorzystam RealVNC.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...