Skocz do zawartości
Shog

Samsung Syncmaster 173p Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ustawione w magictune na text jak korzystam z neta i game jak gram. No i do tego Magic Color na full ;]

 

Nie zauważyłem różnicy między podłączeniem przez DVI i D-sub

Edytowane przez Matiz_sc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie szanowni użytkownicy Samsunga 173P+ czy u was w całkiem ciemnym pomieszczeni jak da się czarne tło na monitorze to podświetlenie jest równomierne czy niema żadnej elipsy,czy jak patrzycie pod kątem to wszystko jest ok. ?

Bo może ja się czepiam ale u mnie chyba ok. nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie szanowni użytkownicy Samsunga 173P+ czy u was w całkiem ciemnym pomieszczeni jak da się czarne tło na monitorze to podświetlenie jest równomierne czy niema żadnej elipsy,czy jak patrzycie pod kątem to wszystko jest ok. ? 

Bo może ja się czepiam ale u mnie chyba ok. nie jest

1656965[/snapback]

Pod każdym kątem podświetlenie jest równomierne, nie ma żadnych przejaśnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

monitor Samsung Syncmaster 173P Plus posiadam od 8 dni i... szczerze NIE polecam. Po dwóch dniach już go reklamowałam (i nie tylko ja).

 

Lewa część monitora jest (i była w tym reklamowanym) jaśniejsza, prawa ciemniejsza, czcionki migotają (!!!!!), w dokumencie tekstowym widać poziome pasy, na ciemej tapecie widać poza tym pionowe pasy szerokości 1,5 cm, ciągnące się na 3/7 ekranu.

 

Dziś, po 8 dniach na drugim egzemplarzu na czarnej tapecnie pojawiły się ciągi kropeczek (pikseli) w kolorze fioletowo-granatowym. Dopiero gdy przejadę po nich okienkiem Windowsa, znikają...

 

Znów wybiorę się z reklamacją :-(

 

A Wy jak myślicie, jaka to może być przyczyna ww. objawów?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Wy jak myślicie, jaka to może być przyczyna ww. objawów?

Kupiłeś go w Media Markt (?) a do media najczęściej trafiają odpadki, stąd niskie ceny...

 

Jest to ewidentnie trefny egzemplarz więc nie uogólniaj całej serii z tego powodu że kupiłeś odpadek z MM <_< Twój egzemplarz jest pierwszym tak "krytycznym" przypadkiem, ludzie którzy reklamowali (tylko przejaśnienia matrycy, takich cudów jak ty nikt jeszcze nie miał :lol: ) w 99% kupili monitr w Media Markt :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś go w Media Markt (?) a do media najczęściej trafiają odpadki, stąd niskie ceny...

miejsce zakupu nie ma tu znaczenia, raczej skopana partia, która trafiła do detalisty a za skopaną partię odpowiada producent a nie sklep

 

Jest to ewidentnie trefny egzemplarz więc nie uogólniaj całej serii z tego powodu że kupiłeś odpadek z MM <_< Twój egzemplarz jest pierwszym tak "krytycznym" przypadkiem, ludzie którzy reklamowali (tylko przejaśnienia matrycy, takich cudów jak ty nikt jeszcze nie miał :lol: ) w 99% kupili monitr w Media Markt :lol:

1657452[/snapback]

Jestem conajmniej trzecim a nie pierwszym przypadkiem z powodu "cudów", inni kupili w tym samym miejscu, model z tej samej partii. I nie uogólniam na całą serię tylko na partię, to raczej Ty bezkrytycznie bronisz modelu. Chyba nie jesteś pracownikiem Samsunga :-)

 

Co do zakupów w MM. Nie wydaje mi się, że kupują tam dlatego że mogą kupić odpadek, raczej z powodu niższych cen (oczywiście mam na myśli wybrane towary), łatwo dostępnych rat i takie tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejsce zakupu nie ma tu znaczenia, raczej skopana partia, która trafiła do detalisty a za skopaną partię odpowiada producent a nie sklep

To określe to inaczej, partia która trafia do MM to odpadki, możesz go wymienieć w nieskończoność i jest mało prawdopodobne że w Media dostaniesz produkt bez wad...

Jestem conajmniej trzecim a nie pierwszym przypadkiem z powodu "cudów"

No wiesz ja jeszcze na żadnym forum nie widziałem informacji o pionowych pasach, fioletowych liniach z pikseli itp itd, jedyne na co sie skarżą ludzie którzy kupili monitor w Media Markt to przejaśnienia na czarnym tle, stąd to moje określenie - "cudy" :D

Chyba nie jesteś pracownikiem Samsunga :-)

Oj tak, a do tego pracuje w Logitechu, AMD, Leadteku i Thermaltake'u :lol: :wink:

Co do zakupów w MM. Nie wydaje mi się, że kupują tam dlatego że mogą kupić odpadek, raczej z powodu niższych cen (oczywiście mam na myśli wybrane towary), łatwo dostępnych rat i takie tam...

Pośledż tematy o tym monitorze na różnych forach (w tym MVA.pl), a zauważysz wyraźną prawidłowość, ludzie którzy mają problemy i trefne egzemplarze kupili je w Media Markt B) Edytowane przez Shog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

tu musze sie zgodzic z Shog'iem.

Panel jest bardzo chwalony przez uzytkownikow, ktorzy go kupili. Zadnych dziwnych paskow, przebarwien itp. Wiekszosc ludzi zakupu dokonala w Vobisie. Byl tez przez pewien czas w Proline...

Sam Vobis przyznaje ze to oni zostali glownym sprzedawca tego panela w Polsce.

Jednak jak widac pojawila sie jakas dziwna partia w MM. Skad oni go maja nie wiadomo. Ja jestem z Lodzi i w lodzkim MM koles zrobil oczy jak sie zapytalem o 173p+. Powiedzial ze jest 173P a ten "plus" to chyba mi sie przewidzial.

Tak wiec niektore markety MM dorwaly skas ten panel...nie wiadomo skad. Widac ze jest ona jakas wadliwa na mva.pl i tutaj zaczynaja sie pojawiac posty "nabitych w butelke" przez market, ktory nie jest dla idiotow....

Czy winic za to Samsunga czy tez MM? Nie badzmy naiwni!! MM dobrze wie ze te panele sa gorszej jakosci!! Ale zalatwil je sobie od Samsunga bo towar dobrze sie sprzedaje i moze znajda paru idiotow i na nich zarobia.

Miej pretensje do MM to z nimi dokonujac zakupu zawierasz umowe kupna/sprzedazy. I z nimi sie musisz uzerac. To oni Ci sprzedali wadliwy produkt a nie Samsung :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to dziwi, kupiłem monitor, podłączyłem pod DVI, zainstalowałem Magic Tune oraz Magic Rotation i wszystko działa ok :D

1651789[/snapback]

A widzisz, mnie na przykład nie dziwi. Kupiłem, podłączyłem zainstalowałem Magic Tune 3.6 (z płyty wyjętej z pudełka od monitora) który powiedział ze mój sprzęt jest niekompatybilny. Zainstalowalem MT 4.0 ktory sie elegancko wywalił. Tak więc z mojego punktu widzenia software do monitora to niezła popelina.

Podobnie jak niektorzy zglaszający ten problem mam GF6600 (i nienajnowsze sterowniki do niego) więc moze cos jest na rzeczy.

 

Ogólnie rzecz biorąc da sie zyć bez tego. Regulacje mozna poprowadzić softem od karty graficznej ale jednak niesmak po niedziałającym sofcie producenta pozostaje.

 

a tak swoją drogą kupiłem go w media markt - wymieniłem od razu..... zasilacz. reszta wygląda na razie przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MM w Czeladzi też nikt nie wiedział co to za model i mi wciskali że istnieje jedynie 173P bez + ...

 

a co do problemów z softem to polecam format C: :)

Edytowane przez Matiz_sc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matiz w koncu tez mam z vobis-u srebrny , nie siadyalme wczesniej na lcdkach i gdy wlacze wygaszacz ekranu w zaciemnionym pomieszczeniu (czarny z windows xp) po rogach widze lekkie przejasnienia... tak powinno byc? moze to cos w ustawieniach nie tak? macie moze jakies najlepsze ustawienia?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za parę dni też odbieram monitorek z Vobisu. Poprzednie 2 oddałem do MM właśnie na te rozjaśnienia a konkretnie wyraźnie zarysowaną elipse na czarnym tle. Jeżeli są one u Ciebie naprawdę niewielkie to tak może być natomiast jeżeli pod kątem widzisz jakąś plamę na środku a patrząc na wprost rogi są wyraźnie jaśniejsze to może to być ta sama wada z którą ja się borykałem. Popatrz czy jest to łatwo zauważalne wieczorem przy braku oświetlenia zewnętrznego jeżeli tak to spróbuj to zareklamować a jeżeli jest naprawdę minimalne to daj sobie skopuj i ciesz się sprzętem bo jest naprawdę fajny.

Napisz koniecznie co zaobserwowałeś.

 

Mój nr gg 6113021 odezwij się .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matiz w koncu tez mam z vobis-u srebrny , nie siadyalme wczesniej na lcdkach i gdy wlacze wygaszacz ekranu w zaciemnionym pomieszczeniu (czarny z windows xp) po rogach widze lekkie przejasnienia... tak powinno byc? moze to cos w ustawieniach nie tak? macie moze jakies najlepsze ustawienia?;]

1660191[/snapback]

Ja kupowałem w siriusie i na czarnym tle,wygaszacz puste bez zewnętrnego oświetlenia jeżeli oddale sie od monitora na odległośc ~1.5m to cała matryca jest na oko praktycznie równo podświetlona,ale jak się przybliże na odległość 30-50 cm to rogi zaczynają się lekko rozjaśniać na niebieskawo,bo po prostu matryce pva/mva pod kątem rozjaśniają czarny obraz i tylko czarny,bo inne kolory już nie,a powiem od siebie,ze matryce s-ips jeszcze bardziej mają to widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jaśniejszych rogów ekranu - u siebie też to zauważyłem - mianowicie przy wyświetlaniu czarnego obrazu po środku jest widoczna jakby ciemniejsza elipsa, a rogi są minimalnie jaśniejsze. Jednak jest to widoczne tylko w takim przypadku i w zupełności nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu, w którym monitor sprawdza się znakomicie. Kupowałem go w Proline, nie będę go oddawał na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dzisiaj kupiłem monitorek samsung 173p+ o którym jest tutaj burzliwa dyskusja.Mam taki problem ( a może i nie problem tylko ja jestem trochę "świeży" ).

 

Chodzi mi o złącze DVI :

Otóż z tyłu monitora złącze DVI jest rodzaju 18+1(pin).Natomiast od karty graficznej odchodzi mi złącze rodzaju 24+4(pin) - karte graficzną mam Sapphire X550.

I teraz moje pytanie jak ja mam to połączyć ?

Dodam,że w sklepie dali mi kabel DVi ,ktory z obu stron ma 18+1(pin) i pasuje jedynie do monitora ?

Proszę o porade.

Pozdrawiam

sLLeZe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie co do MagicTune to mam problem

po zmianie grafiki na GF6600 PCI nie działa mi żadna wersja

zawsze pisze że nie jest kompatybilna i żeby zajrzeć do pomocy

czy jest jakiś alternatywny programik do ustawień 173P ?

czy ktoś miał możliwość porównania w akcji 173P z 173P+ ?

na papierze parametry lepsze, ale czy to nie jest chwyt marketingowy ?

ja jestem w 100% zadowolony z mojego 173P i ciekaw jestem czy + faktycznie jest widoczny

1614962[/snapback]

 

NO własnie co sie dzieje dokladnie bo ja mam zamiar kupic kompa z grafa GF 6600 lub Palit 6600 GT i nie wiem czy bedzie dobrze wspolpracowac z Samsungiem 173 P+ ???

 

co radzisz nie brac GF 6600 ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzisiaj ten monitorek i niestety tez zauwazylem u siebie nierownomierne podswietlenie na ciemnym tle w calkowicie zaciemnionym pokoju ;[ lewa dolna strona monitora ma jakby ciut jasniejsze paski (a w sklepie bardzo dokladnie ogladalem panel, lecz wada jest widoczna dopiero w calkowicie zaciemnionym pokoju i na czarnym tle). W sumie to mi to nie przeszkadza jakos specjalnie, ale nasuwa mi sie pytanie :> czy to lekkie odbarwienie jest kwalifikowane przez gwarancje na wymiane sprzetu? Jak wiadomo samsung nie daje gwarancji na martwe piksele, a dobrze by bylo miec jakies zabezpieczenie... tak gdyby cos kiedys wyskoczylo :D Wiec pytanie - kombinowac i zamieniac na inny, czy moze ta drobna wada sie kiedys przyda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sLLeZe

 

Kabel DVI z monitora ma mniej pinów bo prawdopodobnie więcej mi nie potrzebne. Aha no i ten kabel pasuje i to monitora i do karty graficznej, trzeba mocniej dopchnąć :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moglem sie powstrzymac i musialem sie wypowiedziec w temacie :) Monitorek o ktorym piszecie kupilem jakies 3 tygodnie temu w Gdansku ( www.camino.pl ). Koles przy sprzedazy monitora powiedzial mi ze nie wpisuje nr seryjnego na gwarancje bo jesli byloby cos nie tak to odrazu wymieni. Podlaczylem monitor pod karte (wtedy jeszcze na GF 5200) zainstalowalem sterowniki, MT 3.6 i wszystko ladnie gralo. Wyswietalnie poprostu extra, zadnych plam, paskow itd, poprostu super kolory i kontrast. Za kilka dni zmienilem karte na GF6600GT i takze nie mailem najmniejszych problemow. Ani z MT ani z wyswietlaniem, poprostu super monitorek. Ciesze sie ze nie trafilem na felerny model i nie moge powiedziec zadnego zlego slowa o tym elcedeku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita, wczoraj odebralem swoj nowy panel 173p+ w Vobisie no i nieststy dzis teraz w nocy zauwazylem jednego zdechlaka :/ Czy ktos wie czy da sie to reklamowac , wsumie jeszcze nie zdazylem nawet podbic gwarancji, a tu juz ma takiego malego psikusa. Prosze o pomoc co mam zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita, wczoraj odebralem swoj nowy panel 173p+ w Vobisie no i nieststy dzis teraz w nocy zauwazylem jednego zdechlaka :/ Czy ktos wie czy da sie to reklamowac , wsumie jeszcze nie zdazylem nawet podbic gwarancji, a tu juz ma takiego malego psikusa. Prosze o pomoc co mam zrobic.

1665457[/snapback]

Powinni Ci go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie postanowilem napisac maila do SM z pytaniem kiedy bedzie zrobiony dzialajacy soft MT... zaraz im tam mala jazde zrobie no bo wkoncu to ich wina a nie moja a ja chce miec mozliwosc zmiany ustawien :)

1665501[/snapback]

Soft jest dobry tylko najczęściej powoduje konflikty z innymi programami, najczęściej z Zone Alarm ale o tym już było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie nacieczylem nowym nabytkiem:( Dzis poszedlem do Vobisu i oddalem na gware 173P+ zgodnie z gwarancja na ZERO JASNYCH PIKSELI, a mialem taki jeden czerwony. Byl tez jeden czarny pixel ale takich potrzeba miec conajmnije piec. Teraz czekam, mam nadzieje ze bez problemu wymienia mi na nowy tym razem caly i zdrowy. Dla przyszlych kupujacych polecam w sklepie przed braniem sprawdzic dokladnie lcedeka, najlepiej poprosic sprzedawce aby LCD porzed odebraniem pochodzilo 1h i wtwdy dokladnie go obejrzec na tle baialego koloru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak czytam te wypowiedzi i włos mi się jeży na głowie, że mogłem wdepnąć w niezłe %$# kupujac tego samsunga...Matryca jak matryca PVA robi nie tylko S-sung. A na powypalane pixele mozna załatwić u sprzedawcy gwarancję (np Sirius ma taką za parę złotych extra).

 

Ale to sterowanie bez użycia guziczków to jest najgorszy patent jaki widziałem - jak żyje.

Nie wyobrażam sobie, zeby w czasie gierki, kiedy potrzebuję trochę jaśniej, przerywać, włączać jakiś_tam_programik przesuwać suwaczek od jasności się i dopiero grać dalej (pod warunkiem, że gierka nie skiśnie lub nie odczuje negatywnie działania tego programiku do "rozjaśniania").

To samo przy oglądaniu filmu - no chyba mi nie wmówicie, że patrząc na jakąś konkretną sensację będziecie robili sobie spoty reklamowe na zwiększenie kontrastu !!!!

 

Dodatkowo ten programik nie jest rezydentem tylko trzeba go za każdym razem wołać...

 

Nie podobało mi się to i kupiłem inny model - z PVA ale nie S-sunga.

Zatem jeżeli ktoś ma przywiązanie do guziczków i chociaż JEDNĄ moją w/w obiekcję to niech się dwa razy zastanowi 1,5kPLN drogą nie chodzi, a w tej cenie można kupić swobodnie monitor o takich samych parametrach (lub bardzo zblizonych).

PS

Linuksowcy - zapomnijcie że S-sung się kiedyś nad Wami zlituje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

173P+ ma inną matrycę niz FS (1500:1 vs 1000:1) i inny dopalacz, w FS ten dopalacz działa lepiej i faktycznie ciemne strony lepiej chodzą na FS.

 

Niestety FS nie ma zadnej gwarancji na piksele...a 173P+ ma 2 tygodnie na jakikolwiek jasny piksel

1647837[/snapback]

Zauważ jedno taki kontrast 1500:1 jest raczej w tej technologii nie do osiągnięcia. Rozmawiałem z wieloma praktykami, którzy nie jednego LCDka mieli i twierdzą, że to matematyczna sztuczka S-sunga dla zwabienia Klienta. Rzeczywisty kontrast będzie około 1000:1

Co do gwarancji (pisałem już o tym) na pixele to chyba kwestia sprzedawcy...Mnie w Siriusie dali 7 dni na pixele za 50 pln. Natomiast w sklepie w moim rodzinnym mieście dawali pełne 2 tygodnie na ten model (w cenie monitora) tylko, że ta cena była dużo za duża do Siriusa.

Tak BTW z doświadczenia z matrycami LCD zauważyłem ,że jak ma coś paść to pada w pierwszych kilku dniach używania. Mam na swoim laptopie jednego "zdechlaka", który wyszedł w drugim dniu uzywania i do dzis (odpukac) nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft jest dobry tylko najczęściej powoduje konflikty z innymi programami, najczęściej z Zone Alarm ale o tym już było.

1665567[/snapback]

zona nie uzywam, ani zadnych innych fw czy antyvirow ;] praktycznie rezydentnie dziala tylko nvmixer, Tlen, i WhatPulse... przy wlaczaniu MT wywala sie on na nvcpl.dll czyli sterowniku grafy... sadze po tym ze to wlasnie cos z softem jednak ;] a pozatym co mnie to obchodzi ze nie wspolgra, zaplacilem ze to wiec ma wspolgrac i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pozatym co mnie to obchodzi ze nie wspolgra, zaplacilem ze to wiec ma wspolgrac i tyle.

 

No i tu sie zgodze. Czlowiek placi 1.5 tys. to jest jak na 17 cali duzo i po prostu WYMAGA. I gowno mnie interesuje ze sie gryzie z takim softem czy innym. Samsung dal plame i jakos nie widac by szybko chcial ten problem naprawic.

Po prostu szkoda gadac. Super monitorek mialem go kupic ale niestety musze sie wstrzymac bo jak kupie trefny (z jakas dziwna poswiata po srodku, badz zawieszajacym sie softem) to mnie h*j strzeli...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...