Skocz do zawartości
Shog

Samsung Syncmaster 173p Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie daj się zbyć,bo mają wymienić.A do sprawdzania pixeli możesz użyć nokia testu.

To co mam mu powiedzieć? powiedziałem mu ze to jest trochę bezsensu jak to na jedno wychodzi a on mi tam mówi ze mają jakieś tam normy podał mi nazwę ze pozwala coś ta coś tam. i tyle pogadałem z nim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam mu powiedzieć? powiedziałem mu ze to jest trochę bezsensu jak to na jedno wychodzi a on mi tam mówi ze mają jakieś tam normy podał mi nazwę ze pozwala coś ta coś tam. i tyle pogadałem z nim...

Żadne normy, niech sie gość cmoknie, on pewnie siedzi przy telefoniku i g*wno wie o książeczce "Zero Bright Dot Warranty" (która znajduje się w kartonie monitora) dla tego kieruje sie normami ISO. Idź do sklepu w którym go kupiłeś i tam wyjaśnij sytuację, ale pamiętaj że masz 2 tygodnie od zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne normy, niech sie gość cmoknie, on pewnie siedzi przy telefoniku i g*wno wie o książeczce "Zero Bright Dot Warranty" (która znajduje się w kartonie monitora) dla tego kieruje sie normami ISO. Idź do sklepu w którym go kupiłeś i tam wyjaśnij sytuację, ale pamiętaj że masz 2 tygodnie od zakupu.

Mówiłem o tej książce. On właśnie mówił o o normach które są w tej książce. kupiłem monitor w hurtowni w Katowicach. dzwoniłem do nich i mi powiedzieli ze to tylko z Samsungiem mogę załatwić oni tylko przyjmują kiedy są 3 wypalone pixele.. Monitor kupiłem w piatek wiec jest czas ale i tak mi tego niewymienia wiec.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o tej książce. On właśnie mówił o o normach które są w tej książce. kupiłem monitor w hurtowni w Katowicach. dzwoniłem do nich i mi powiedzieli ze to tylko z Samsungiem mogę załatwić oni tylko przyjmują kiedy są 3 wypalone pixele.. Monitor kupiłem w piatek wiec jest czas ale i tak mi tego niewymienia wiec.. :/

ZERO Bright Dot Warranty - to mówi samo przez się, nawet jeden piksel/subpiksel święcący na kolor inny niż powinien powoduje że Samsung musi ten LCD wymienić :mur: Słyszałem już o 2-3 takich przypadkach na 173P+ i zawsze matrycę wymianiano od ręki, czasem tylko sprzedawcy się pluli bo nie mieli pojecia o "ZBDW" i powoływali sie tylko na normy ISO <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZERO Bright Dot Warranty - to mówi samo przez się, nawet jeden piksel/subpiksel święcący na kolor inny niż powinien powoduje że Samsung musi ten LCD wymienić :mur: Słyszałem już o 2-3 takich przypadkach na 173P+ i zawsze matrycę wymianiano od ręki, czasem tylko sprzedawcy się pluli bo nie mieli pojecia o "ZBDW" i powoływali sie tylko na normy ISO <_<

obyś miał racje. Ale on mówił tak. Od razu na początku mówił ze ten Model powinien mieć tą książkę ja od razu się wtrąciłem ze właśnie ją mam i tam pisze ze mogę go wyminięć jak będzie chociaż jeden bad pixel. a on mi zaczął tłumić to co juz pisałem :(

 

Edit

jak byk pisze ze zero jasnych. Ciekawi mnie to czemu on uważa ten pixel za ciemny.. ciemny to wyłączony a przecież on ciągle świeci nigdzie nie pisze ze gdy świeci dwoma kolorami nie to się to nieliczny.. ale kretyni jak już podejmują się wymiany za jednanego Pixela to nie powinni szukać dziury w całym

Edytowane przez Bartek_em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kretyni jak już podejmują się wymiany za jednanego Pixela to nie powinni szukać dziury w całym

Dokładnie, jasny nie musi oznaczać biały tylko jakikolwiek świecący (również: czerwony, zielony, niebieski) punkt. Nie odpuszczaj im :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz sie tak zastanawiam... Jak by mi sie trafł monitor z 4 wygaszonymi... nieiwem czy by nielepiej juz zostać z tym jednym..

 

kurde znalażłem drugiego wypalonego tylko jedno mnie zastanawia. nigdzie go niewidąć ani w Nokia test tylko na ostatnich zdeicacih co robiłem. Wiem wiem pewnei powiecie ze to na zdeciaćh coś nie tak ale. ten pixel jest ciagle w tym samym miescju na zielono. dzwine trche bo tylko na tych 15 zdeicaich go widać a za kazdym razem inne tło jest

Edytowane przez Bartek_em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej pytanko, bo jutro jade do sklepu kupic 173p+ - w koncu sie doczekalem.

 

Jakby jednak chcieli mi wciskac 173P bez plusa to rzozumiem nie brac, tylko ewentualnie sie przyczaic do 770 tego nowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej pytanko, bo jutro jade do sklepu kupic 173p+ - w koncu sie doczekalem.

 

Jakby jednak chcieli mi wciskac 173P bez plusa to rzozumiem nie brac, tylko ewentualnie sie przyczaic do 770 tego nowego ?

Tylko 173P+ albo 770P,bo 173P bez + to starsza i dużo wolniejsza matryca od tej w 173P+.

Edytowane przez SR-71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno odebrałem mojego nowego 173p+ prosto z hurtowni. Mój stary monitor - sony cpd-e100 (flat crt, 15") miałem 6 lat. Obraz był na nim już bardzo ciemny. Liczne zgięcia kabla powodowały lekkie zamazanie obrazu.

Kiedy podłączyłem monitor w domu: szok!

Pierwsza rzecz: rozmiar ekrany, po przesiadce z 15ki jest naprawdę kupę miejsca, wszystko jest takie duże i...

Druga rzecz: wyraźne! Wyrazistość tekstu przerasta samą siebie, nie wierzyłem że JA mogę tak ostro WIDZIEĆ :D. Ostrość jest regulowana.

Następnie: jaskrawość! W porównaniu do mojego starego monitora, gdzie szary 20% wyglądał jak czarny, tutaj mam niesamowitą dynamikę kolorów: głęboki czarny i jaskrawy biały

Smużenie: pierwszą aplikacja po włączeniu przyniesionego z dworu moniotra był doom3. Przestraszyłem się! Na ekranie były 3-cm-owe smugi, skoki obrazu i ogólne zamazanie. Poszedłem gdzieś i wróciłęm za 5 minut. Efekt ZNIKNĄŁ, smuzenie gołym okiem już nie było widoczne, jedynie na bardzo kontrasotwych obszarach kiedy sie przyjrzeć. Widać że matryca musiała sie nagrzać, bo po dotknięciu wyczuwalne było ciepło. Gry są w pełni grywalne i ostre, żadnego niepożądanego motion-blur ;) . Zieleń w ut2004 jest napraawdę przejmująca

Wrażenia wzrokowe: Zdecydowanie powiem że oczy mnie nie bolą. Monitor jest spory i nie musze wpatrywać się z pół metra w rozdz. 1152x864 ;)

Bardzo mi się spodobał cichy efekt dźwiękowy towarzyszący naciśnięciu przycisku power.

Power-saving-mode działa bez zarzutu, po wyłączeniu kompa, monitor szuka jeszce sygnału przez 10 sekund, potem wyświetla 'going to sleep' i wyłącza się.

Magic tune.... w sumie nie jest taki tragiczny. Włącza się 5 sekund, ale cała regulacja przebiega sprawnie. bardzo podobają mi się presety: net, game itp...

Mechanika: Monitor jest dość ciężki, myślałem że LCD są lżejsze. Podstawa jest stabilna a wysięgnik nie kołysze się. Bez problemu można wszystko regulować.

Dodam jeszce że nie mam żadnych martwych pikseli (tzw efekt ufo występuje minimalnie na idealnej czerni, jednakże jego obecność podczas nawet ciemnych gier jest kompletnie niezauważalna) podświelanie oceniam jako miarowe. Monitor zachowuje kontrast i kolory podczas ekspozycji ekranu na promienie słoneczne ( no w słońcu :P )

To chyba wsystko. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu, nie wybrałem 770P jedynie z racji na nieelegancką podstawę i o 100zł wyzsżą cenę, ponieważ parametry dwóch modeli wizualnie były identyczne.

Edytowane przez bozar88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Od wczoraj jestem posiadaczem 173P+ .

 

Jako , ze jest to moj pierwszy domowy LCD mam pare pytan .

 

1. Podlaczylem go na poczatku przez DVI , ale wyskoczyl komunikat analog = no signal . Tak wiec podlaczylem go przez D-sub po czym zainstalowalem sterowniki "digital" . Po tym wszystkim odlaczylem kabel D-sub i po restarcie znowu otrzymalem komunikat - analog = no signal . W koncu podlaczylem oba kable i obecnie monitor odpala sie bez problemu po czym przechodzi na tryn Digital sam . Moje pytanie , czy to normalne , czy moze ja cos zle robie ?

 

2.Rozumie , ze MT jest jedyna opcja wyregulowania tego monitora ?

 

3.Counter Strike:Source + szybkie obracanie sie = smuzenie :-| Nie jest to jakies straszne smuzenie , ale jednak wystepuje . W innych aplikacjach / grach problemu nie zawuazylem , wiec nie wiem czy to problem tylko tej gry czy moze cos jest nie tak z konfiguracja tego monitora .

 

Odswiezanie dalem mu 70Hz , CS:S odpalam w trybie 1280x1024(LCD) .

 

Ogolnie monitor bardzo fajny , tylko martwi mnie to delikatne smuzenie w CS:S :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna 173p+ lub 770p

Którego brać? teoretycznie 770p jest szybszy, ale gdzieś w tym temacie napisaliście, że nie ma właściwie żadnej róznicy, a 770p jest brzyszy.

Jak na razie widziałem 173 w cenie 1350 (chyba minimum jakie znalazłem), szukam w warszawie bo jednak wolę sprawdzić monitor żaby później się nie kłucić ze sprzedawcami o 1 martwy piksel.

 

p.s.

 

Na mojej obecnej 17 pracuję w 1024x760 100hz bo uważam, że do tego rozmiaru monitora właśnie tyle jest najlepiej. Na ogół widziałem(np w slkepie), że obraz w LCD 17 lapiej wygląda lepiej w 1280x1024 niż 1024x768. Dlaczego tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna 173p+ lub 770p

Którego brać? teoretycznie 770p jest szybszy, ale gdzieś w tym temacie napisaliście, że nie ma właściwie żadnej róznicy, a 770p jest brzyszy.

Jak na razie widziałem 173 w cenie 1350 (chyba minimum jakie znalazłem), szukam w warszawie bo jednak wolę sprawdzić monitor żaby później się nie kłucić ze sprzedawcami o 1 martwy piksel.

 

Na mojej obecnej 17 pracuję w 1024x760 100hz bo uważam, że do tego rozmiaru monitora właśnie tyle jest najlepiej. Na ogół widziałem(np w slkepie), że obraz w LCD 17 lapiej wygląda lepiej w 1280x1024 niż 1024x768. Dlaczego tak jest?

roznica w szybkosci jest minimalna, niektorzy ją widzą inni nie.

 

LCD posiada matrycę o stałej fizycznej rozdzielczosci, dla 17" i 19" jest to 1280x1024, jezeli włączysz mniejszą rozdzielczosc to obraz jest przeskalowywany do tej własciwej(natywnej) czyli 1280x1024, przeskalowanie powoduje pogorszenie obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co radzisz w razie czego brać 770p czy 173p+(srebrny czy czarny?)

Ile może kosztować 19 z paramatrami jak 173p+?

ze specyfikacji wynika chyba jeszcze, że 173 ma jasność chyba 250:1 a 770 260:1 cóż to wogóle jest ?

19" będzie kosztował ~1300 - ~1500 PLN ( MVA/PVA 8ms DVI )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co radzisz w razie czego brać 770p czy 173p+(srebrny czy czarny?)

Ile może kosztować 19 z paramatrami jak 173p+?

ze specyfikacji wynika chyba jeszcze, że 173 ma jasność chyba 250:1 a 770 260:1 cóż to wogóle jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o benq FP91GP :)

widziałem, że mocno chwalisz ten model.

Może napisz trochę o jego możliwościach, a że to temat i 173p to może porównaj te monitory ?

Nie tylko ten model polecam, ... czy ja go chwalę ? nie widzę alternatywy w cenie 1300 PLN ... choć pojawił się nowy model Belinea. Z monitorów do 1500 jeszcze jest Acer AL1923 .

 

Co do BENQ to najlepiej wypytuj jego nabywców ( jest już 2 co mają i trzeci w drodze ). Ci co mają mówią że jest super poza jednym minusem - mają 1 bad piksel ....

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten benq różni się od 173 tym, że ma 19 cali kontrast 1000:1 i nie ma pivot'u? Czy jest coś jeszcze? Może się na niego skusze jeśli znajdę taki w Warszawie

 

I jeszcze jedno.

Na nvision przeczytałem własnie, ze na monitorach 19 zakres widzialnego obrazu jest taki sam jak na 17, różni się tylko wielkością (na 19 większy.

Co to oznacza w praktyce?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten benq różni się od 173 tym, że ma 19 cali kontrast 1000:1 i nie ma pivot'u? Czy jest coś jeszcze? Może się na niego skusze jeśli znajdę taki w Warszawie

 

I jeszcze jedno.

Na nvision przeczytałem własnie, ze na monitorach 19 zakres widzialnego obrazu jest taki sam jak na 17, różni się tylko wielkością (na 19 większy.

Co to oznacza w praktyce?

Rozdzielczość jest identyczna więc większe są piksele na 19" i tym samym elementy ( ikony, literki itp. - moim zdaniem bardzie czytelne ). 19" ma wielkość piksela 0,294x0,294mm a 17" 0,264x0,264.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz mi jeszcze odpowiedzieć na pierwsze pytanie z postu 321 ?

A tak ...

 

Samsungi mają moduł FRC ( mieszacz barw ;P ) który pogarsza obraz ( pulsuje przy pewnych kolorach ), dodatkowo Samsungi te nie mają przycisków więc jeśli kiedyś nie będziesz miał do odpowiedniego systemu softu to nic nie zmienisz ( kontrast / jasność ... nic )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie bardziej użytkowe

Monitor będzie używany w dużej mierze w:

1) aplikacjach graficznych typu corel photoshop itp

 

2) gry

- i tu się zastanawiam, do tej pory grałem w 1024/768 po zmianie monitora gry będzie trzeba odpalić w 1280/1024 i fajnie, ale jeśli jakaś będzie bardziej wymagające to włączę 1024/768 i tu pytanie, zapewne i na 17 i 19 obraz będzie gorszej jakości, ale na kótrym będzie gorzej?

 

3) Filmy z tym, że raczej TV-OUT używany będzie.

 

4) zamierzam się nauczyć bezwzrokowegi pisania na klawiaturze (dziw, że jeszcze nie umiem :), który monitor będzie laprzy do pisania takstu?

 

p.s.

 

Powiem, że zaczynam się przekonywać do tego benq, ale jestem jeszcze ciekaw jak jest z gwarancją, tzn Samsung daje chyba gwarancje na 1 martwy piksel, jak jest z benq?

 

p.s.2.

 

szukałem benq i ciężko jest go znaleźć w W-wie, a zależy mi na sprawdzeniu monitora przed zakupem

 

p.s.3.

 

Czy bad pixele są raczej od razu (wada fabryczna), czy mogą się pojawić np po miesiącu lub roku użytkowania?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - na 19" łatwiej będzie dostrzec kiedy coś spaprasz bo detale są większe ( wielkość piksela - tym samym każdy element )

 

2 - elektronika w 17" i 19" działa tak samo - więc praktycznie tu i tu będzie kiepsko

 

3 - ze względu na rozmiar zdecydowanie wygrywa większy

 

4 - do pisania tekstu ponownie lepszy będzie 19" - większe , łatwiej czytelne litery

 

Co do badpikseli to może się jakiś pojawić później jednak jest to już mniej prawdopodobne ( w matrycę nie można uderzać bo może się pojawić uszkodzony piksel )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja poleciłbym przed zakupem obejrzeć i porównać te dwa LCD-ki i zastanowić się, nad zakupem. Jeśli będziesz pracował z tekstem przyda Ci się pivot. Wiem to z doświadczenia przydaje się gdyż możesz przglądając tekst, czy chociażby PDF'a mieć całą stronę wyświetloną na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja poleciłbym przed zakupem obejrzeć i porównać te dwa LCD-ki i zastanowić się, nad zakupem. Jeśli będziesz pracował z tekstem przyda Ci się pivot. Wiem to z doświadczenia przydaje się gdyż możesz przglądając tekst, czy chociażby PDF'a mieć całą stronę wyświetloną na ekranie.

256 pikseli to nie jest znowu tak wiele ( monitor 5:4 1280x1024 ). Przy powiększeniu 75% strony w WORD to mieszczą się 2 obok siebie :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma co ukrywać, że pivot się przydaje. Nie wiem, czy długo popracowałbyś na powiększeniu 75%. Dalej obstaję za tym, żeby pooglądał sobie te monitory, a nie opierał się na opiniach, które sa zazwyczaj subiektywne.

A co do tych 256 pikseli to jakby nie było ~25%.

Edytowane przez pkali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...