Skocz do zawartości
Bobslej

Zapinka

Rekomendowane odpowiedzi

ma ona wymiary:

5cm ,7cm i 3mm

 

sztywna, tylko krawędzie gdzie ciołem na gorąco nożem są tragiczne... ale (jeśli) będe modował bude to z blach po okienku zrobie zapine z prawdziwego zdarzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bym wam dał fotki, ale:

uno: mój cyfrak tłucze foty 5mpx(2,5MB, modemiarze, napadnijcie bank :-| )

due:nie wiem jak zdjecia wklepać

tre:to naprawdę tragicznie wygląda

quatro:tata nie pozwoli dotknąć cyfraka

Cinque:...

Sei:...

setta:...

otto:...

nova:...

Dieci:...

 

 

zgadnijcie po jakiemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapinke prawie gotowa masz w ... kompie :)

 

Bierzesz zaślepke od kart rozszerzeń wyginasz i w miejscu gdzie jest srodek rdzenia w tej zaslepce wiercisz dziure fi 4mm i w tym miejscu ładujesz śrubke z długim gwintem.

Od dołu wkrecasz nakretke i masz podpore dla śrubki.

 

System dosyć skuteczny jest mozliwość regulowania położenia srubki co pozwala na równomierne rozłożenie siły i środa nacisku (bez rebulacji 37C po regulacji 33C) Zapinka ma wade sie wygina ale daje rade.

P.s. Zastosuj jak najbardziej sztywna i sprężysta zapinke.

 

Musisz też zrobić 1 "ucho" z drutu miedzianego i przylutować do dołu sledzia bo górne mocowanie ( tam gdzie kręcasz śrubke blokujaca zaslepke w kompie też trzeba lekko wygiąć)

 

Zapinka homemade.

 

Koszt zapiniki 30 minut czasu....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapinkę mam gotową, nie zbyt estetyczna, ale się trzyma... cztery śruby,nakrętki no i bloczek :D

 

ale bez chłodnicy to se moge owoca południowego zjeść :mur:

 

Sorry za OT ale moja pompka, ni zgruchy, ni z pietruchy zaczęła strasznie buczeć. ona była 3-4 urychamiana na 2 min, była bezgłośna, a teraz buczy jak jakiś transformator... :-|

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa w wodzie uruchamiana, mam foty ale tragicznie wyglądają... tryb makrofot się nie włączył :mur:

 

EDIT:

jak dac te foty??? i po "kompresji" GIFem nadal mają ok 1,2/1,4 MB a są 3 szt fotek... modemiarze mogą zapomnieć o tych że fotach... :-|

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jestem... to wziołem fotoblog, dałem plik i blog it! ... czy dobrze??? i co dalej?

 

qrde sie ten fotoblog jakby zawiesił... tzn piłuje ale nic

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo śledziłem ten temat , ale teraz odważe się odezwać.Swoje zadanie spełniłeś w 100% zapinka zrobiona własnoręcznie i napewno bedzie trzymać( chyba???).Do tej pory nie byłem takim super zwolennikiem dokładności , ale czy ci troszke nie przeszkadza ta 'gładkość" krawędzi :D ja poprostu troszke bym jeszcze nad krawędziami popracował bo to troszke niestetycznie wygląda , a czym ciąłeś plexi ??? nożem czy brzeszczotem ??

Edytowane przez Miszcz342

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na woim miejscu Bobslej zainteresował sie jeszcze pilnikiem, potem papierem sciernym i będzie git :D W sumie jak na pierwszą zapinke wykonaną przy pomocy noża kuchennego to nie jest żle :D

A swoją drogą, pomysł z plexi na zapinkę nie był zły, tylko czy ona nie pęknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jest zapinka... wygląd to II wartośc, ważnie że si ę trzyma... później potraktuje pilnikiem, teraz się bawie nowym palniczkiem gazowym... :D

 

nie pęknie bo to 3mm, późnie zdobede blache więc... :D obije późnie j blachą...

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich starych projektów zapinek dla płyt BEZ OTWORÓW:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Może się przydadzą...

Sorki za mały OT ale mam sprawe do mechlina a nie mam sie z nim jak skontaktowac (wysylanie PW zablokowane bądź przepełniona skrzynka). Jeśli ktos posiada jakis kontakt do mechlina prosze o pw/mail lub sam mechlin niech sie odezwie, plz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...