Jump to content
Niko123

Ati 9800 Pro - Problem

Recommended Posts

Mam ati 9800 proshafire niekręcone. Gdy w upalny dzień w pokoju miałem 30,4 stopnia karta w 3d sie zawiesiła. Zmieniłem chłodzenie na Arctic Cooling VGA Silencer Rev. 3 i w pierwszy dzień było wszystko ok, a w następny w grachbył zwis, czesto monitor gasł komp chodził ale czarny ekran i zwis. Zdjołem chłodzenie i dalem wiecej pasty i to samo. Jedyne co zauważyłem to że jak jestem w intennecie albo na dysku do czesto ikonki, fildery itp pojawiaja sie sporadycznie na rużowy kolor i jak dam odśwież to juz wraca do normy.( tak miałem jak na starym chłodzeniu mi sie karta przegrzewała ).

Co do arctica ja miejsce styku z rdzeniem k . graficznej jest bardzo chropowane jak przejade palcem to jak po pilniku może to tego wina albo grafika uszkodzona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ATI Radeon 9800/PRO/XT - kompendium wiedzy to na przyszlosc

a na chwile obecna:

masz jakas cyrkulacje w obudowie? wciagajacy&wyciagajacy wiatrak?

jesli powierzchnia styku jak mowisz jest chropowata mozesz pokusic sie o szlifowanie papierem wodnym.

Zdjołem chłodzenie i dalem wiecej pasty i to samo.

nie bede rozpisywac sie nad ortografia :wink:

za duzo pasty moze pelnic role izolatora termicznego i mozesz usmazyc sobie rdzen przez to. ale imo wina lezy po stronie grzejacej sie pamieci

pojawiaja sie sporadycznie na rużowy kolor

[ortografia :wink: ]

wlasnie przez ten tekst.

karta raczej nie jest uszkodzona tylko pamieci potrzebuja radiatorow badz aluminiowych jesli nie myslisz o nawiewie na karte badz miedzianych ale wtedy trzeba bedzie zastanowic sie nad jakimis wentylatorami wywalajacymi cieplo z budy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.