Skocz do zawartości
Dewey

Podkręcanie Amd64

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka prostych pytań. Kupiłem płytę ASUS K8V-X na chipsecie VIA K8T800 i procka AMD64 2800+ (mnożnik x9). Zwiększyłem FSB na płycie z 200 do 220 Mhz co dało realne taktowanie 1980 Mhz. Wszystko chodzi ok, ale mam parę wątpliwości. Czy muszę coś jeszcze robić z pamięciami? (mam 2x512 DDR 400 Mhz) Pytam się bo znajomy twierdzi, że przy takich ustawieniach pamięci nie bedą chodziły synchronicznie z prockiem i że to odbije się drastycznie na wydajności. Czy tyczy się to również procków AMD64? Co muszę ewentualnie zrobić z pamięciami, żeby wszystko chodziło poprawnie po podkręceniu procka? Poza tym frapuje mnie sprawa z napięciami. Zupełnie się na tym nie znam. Kiedy i o ile muszę zwiększyć napięcia procka? Czy tyczy się to tylko dużego podkręcania czy może modelu danego procka? Rozumiem, że jak teraz wszystko chodzi stabilnie to nie muszę mu zwiększać napięcia? O ile mogę maksymalnie podkręcić konkretnie tego procka na tej płycie?

 

Wiem, że część z tych pytań pojawiła się już wcześniej ale wierzcie mi, że przejżenie tak wielkiej masy tematów jest strasznie męczące. Mam nadzieję, że przymkniecie na to oko i pomożecie lamce :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie miałbym jeszcze jedno pytanie. Co daje uruchomienie opcji TURBO w Biosie? Zauważyłem, że procek jest wtedy podkręcony o jakieś 50 Mhz. Ale czy to tylko na tym polega? A może z pamięciami też coś się dzieje? W końcu ostrzegają, że uruchomienie tej opcji może spowodować niestabilność systemu, z z drugiej strony nie wydaje mi się żeby coś się mogło dziać po podkręceniu procka o 50 Mhz. Może lepiej przywrócić pierwotne ustawienia, czyli FSB 200 Mhz (bez podkręcania), a ustawić TURBO? Co lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...