Skocz do zawartości
durczyn

Zalman Vf700-cu Vs Standart X800xt Pe

Rekomendowane odpowiedzi

może ma ktoś zalmana zaożonego na x800xt pe lub podobnie? można stwierdzić że jest sporo ciszej, bo chce kupić a niewime czy kupować:P zalezy mi na cichutkim chłodzeniu wiatrakiem nie wydajnością, ten zalman sporo cichszy od standardu? i czemu? i gdzie zalmana siępodłacza bezpośrednio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam tego Zalmana na 9800 PRO i powiem Ci, że jast bardzo duża różnica. Jest cicho.

Kolega ma na x800 i też jest zadowolony...

http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.a...r_name=Vf700-CU

Tu masz strone o Zalmanie i wejdź sobie na "instalation movie".

Jedna uwaga: podłączasz go na 5V a nie 12V ( w zestawie masz przejśćiówkę na 5V i 12V ) pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć Draak

zainstalowałem Ati Tray tools w którym mam możwliwość odczytu dwóch temperatur z karty. Nie bardzo wiem czy sa one prawdziwe ale .... przy max o/c temp wynosiła 94/60

 

Próbowałem trochę podkręcić mojego XT PE. Opcja find max core dojechała do 550mhz i komp zawisł. Wiem , że mój egzemplarz wyciągał na wodzie 620mhz bo tak przetestował poprzedni właściciel.

 

Jakich Twoim zdaniem, mogę się spodziewać osiągów po zmianie tego wentyla na Zalmana ? Czy ma maxymalnych obrotach jest cichszy od seryjnego , dość głośnego wiatraka ?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka :)

 

Temperatury podawane przez tray tools'a albo ati tool'a są... teoretycznie ok (nie różnią się zbytnio od tej w zakładce OVERDRIVE ze sterów). Jeśli faktycznie temp. gpu dobiła Ci aż do 94C to nie wygląda to zbyt ciekawie. Prawdę pisząc jest to conajmniej o 20C za dużo. Musisz koniecznie sprawdzić czy poprzedni właściciel przy zdejmowaniu swojego WC i zakładaniu ori coolera zrobił wszystko jak należy!

 

A na zalamnie temperatury z całą pewnością spadną Ci o 5-10C w dół (w zależności od tego jak dobrze jest wentylowana Twoja buda i na jakim v puścisz tego zalmana). Na 12V nawet i ten zalman jest głośny, ale bez porównania bardziej komfortowy niż standardowy wiatraczek przy 100%.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...