Skocz do zawartości
leonardo

Karta Graficzna Do San Andreas.

Rekomendowane odpowiedzi

:/  znoffu :/  ..."jaką karte kupić żeby była tania i dobra"...

 

KUP RADKA 9550 - żygać mi się chce tym radeonem

 

może i lepiej śmiga od mojego ge forca ale on stał się już tak popularny jak ziemniaki w sklepie...

 

LISTA ZAKUPÓW :

 

-ziemniaki

-marchewka

-śmietana

-chleb

-radeon 9550 128/128

-masło

-sól

 

ludzie dajcie spokój z tym radeonem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

1498757[/snapback]

Ja poniekąd podzielam to zdanie...

Tak dla odmiany !! :)

Wcześniej miałem GF ti3 Gainwarda, świetnie wspominam tą grafikę już jak się na nią patrzyło konkretnie wyglądała... a nie tak tandetnie jak 9550... :]

A to co mnie bawi to że na Gainwardzie pamięci bezkompleksowo szły na 550 :), Wydajność w 3DM 01 podobna, ale w 3DM 03 Radek zrobił pogrom (ah... ten DirectX 9.0)

Za taką śmieszną kasę grafika „OK.” ale jak dla mnie to jest rozwiązanie typu "zapchaj dziurę"...

Generalnie wybór na pewno rozsądny...

Co do samego GTA SA to ja nie narzekam (co prawda gniotę się w 1 mieście) ale gierka pomyka dość fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Radeon 9550 128 MB 128 Bit podkręconego na 412 rdzeń i 512 pamięci i mi GTA San Andreas super na nim chodzi zwłaszcza jak usune plik gta_sa.set i wtedy moge ustwić wysokie detale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. NAPEWNO NIE BRAĆ GEFORCE FX 5200!!! W OGÓLE JAKI BY TAM NIE BYŁ!!! U mojego kolegi GTA Vice City(na Sempron 1,75 Ghz i 512 Ramu) ledwo na tym czyms chodzi. Napewno gorzej niż u mnie na GeForce MX 440 SE 64 MB. Np. gdy jadę bryką po Vice City to mam około 27-30 fps(mierzone frapsem) na full distanse i szczególy(nie wiem jak te opcje sie dokładnie nazywają). POZDRO!!! Najlepszym wyborem będzie Radeon 9550 lub 9800 Pro(tak mi sie wydaje czytają ten temat)!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą: RADEON 9500. Tylko czy wersja z 128 MB czy 256 MB? POZDRO!!!

1544504[/snapback]

wszyscy pisza o RADEON 9550 jak juz ;) wersja 128MB spokojnie wystarcza do wszystkich gier i bedzie lepsza od 256MB pod wzgledem O/C uzyskasz wyzsze taktowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumam ale chodzi o WYDAJNOŚĆ nie podkręcanie!! Aha mam jeszcze parę typów tylko nie wiem co wybrać:

1. Galksy GeForce 6200 128MB/64 bit(te bity coś mnie nie pokoją oraz nie wiem czy ma dodatkowe 4 potoki do odblokowania)

2. Gigabyte 9550 Hynix

3. Radeon 9800SE@XT 8 potoków 256 BIT

4. HiS Radeon 9550 128 MB

5. Gigabyte Radeon 9600SE 128MB,

6. Gainward 2100LE ( 6800 LE)

Więc pytam: CO LEPSZE?(aż się prosi żeby ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tego gainwarda, interesuje mnie jeszcze ten Galaksy GeForce ale niepokoją mnie te 64 bity, a pozatym bardzo ciekawy jest Radeon 9800SE@XT 8 potoków 256 BIT, Gigabyte Radeon 9600SE 128MB oraz Gigabyte 9550 Hynix ). Oczewiście kompa rozbudowuje pod kątem gier(potrzeba mi jeszcze zamienić mój P4 1,5 Ghz na cos szybszego i dokupiś 256 pamięci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumam ale chodzi o WYDAJNOŚĆ nie podkręcanie!! Aha mam jeszcze parę typów tylko nie wiem co wybrać:

1. Galksy GeForce 6200 128MB/64 bit(te bity coś mnie nie pokoją oraz nie wiem czy ma dodatkowe 4 potoki do odblokowania)

2. Gigabyte 9550 Hynix

3. Radeon 9800SE@XT 8 potoków 256 BIT

4. HiS Radeon 9550  128 MB

5. Gigabyte Radeon 9600SE 128MB,

6. Gainward 2100LE ( 6800 LE)

Więc pytam: CO LEPSZE?(aż się prosi żeby ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tego gainwarda, interesuje mnie jeszcze ten Galaksy GeForce ale niepokoją mnie te 64 bity, a pozatym bardzo ciekawy jest Radeon 9800SE@XT 8 potoków 256 BIT, Gigabyte Radeon 9600SE 128MB oraz Gigabyte 9550 Hynix ). Oczewiście kompa rozbudowuje pod kątem gier(potrzeba mi jeszcze zamienić mój P4 1,5 Ghz na cos szybszego i dokupiś 256 pamięci)

1544989[/snapback]

Ja na twoim miejscu bralbym Gainward 2100LE ( 6800 LE).Podobno mozna w nim odblokowac dodatkowe potoki i jeszcze sporo podkrecic.Druga opcja jest radeon 9800.Strzez sie radeona 9600se gdyz jest drozszy od radeona 9550,a kazdego 9550 mozna bez trudu podkrecic do 9600/9600 pro(sporo drozszego)Maja ten sam silnik, a roznia je tylko taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile macie FPS ów jak gracie w San Andreas?

Mam karte radeon 9600pro gigayte rozdzielczość najwyższa 32 bit ale bez AA zdziwilo mnie mała liczba FPS 12-20 i to bez różnicy czy karta chodzi na normalnym taktowaniu 400/600 czy też @ 500/720 ?

Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile macie FPS ów  jak gracie w San Andreas?

Mam karte radeon 9600pro gigayte  rozdzielczość najwyższa 32 bit  ale bez AA zdziwilo mnie mała liczba FPS  12-20 i to bez różnicy czy karta chodzi na normalnym taktowaniu 400/600 czy też @ 500/720 ?

Co o tym sądzicie ?

1546925[/snapback]

 

no to cos nie tak bo na takich ustawieniach na kompie jak w podpisie to 20fps moze i czasem jest ale w jakis extremalnych przypadkach zwykle ze 40, wszystko super plynnie, sproboj draw distance dac na 50% ja tak mam :P roznica zerowa praktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do San Andreas Gf 4600 i nic lepszego do TEJ gry nie wychaczysz...

1546985[/snapback]

 

????? co to ma znaczyc ?:D mialem Ti 4200 kreconego powyzej Ti 4600 i fakt gra chodzila super ale na karcie jak w podpisie chodzi jeszce lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do San Andreas Gf 4600 i nic lepszego do TEJ gry nie wychaczysz...

1546985[/snapback]

No to powiedz ile masz FPS? Bo to mnie najbardziej ciekawi? Karta jest dobra ale te FPS mnie bardzo interesuje. Aha jakie masz opcje ustawione w GTA San Andreas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no już sam niewiem czemu tak mam stery najnowsze omegi oparte na catalystach (sa napewno ok) zmiejszyłem draw distance do 50% ale ciagle to samo .

1GB ramu @3200Barton radek 9600pro 500/720 powinno być lepiej a nie max 20 fps może ta moja płyta tak obniza wydajnosc KT600delta SR

w 3dmarku 2003 na takic ustawieniach mam ~4000

 

chcialem dodac że uzywam programu FRAPS do miezenia FPS ów chyba jest ok ?

Edytowane przez timmon24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował GF4 4200 64MB 128bit (ewentualnie 128/128) Ja miałem tą pierwszą, San Andreas śmigał jak miło :lol: . Radeon 9500 też jest OK, ale ja jestem gorącym zwolennikiem NVidii.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RADEON 9550 jak juz ;) wersja 128MB spokojnie wystarcza do wszystkich gier

1544538[/snapback]

Rozumiem, ale czy ten Radeon(od Sapphire lub Gigabyte) poradzi sobie z najnowszymi grami(Doom 3, Far Cry, Half-Life 2, Medal of Honor Wojna na Pacyfiku i inne wymagające tytuły)??? POZDRO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale czy ten Radeon(od Sapphire lub Gigabyte) poradzi sobie z najnowszymi grami(Doom 3, Far Cry, Half-Life 2, Medal of Honor Wojna na Pacyfiku i inne wymagające tytuły)??? POZDRO!!!

1572345[/snapback]

no siakies 800x600 high albo 1024 i medium jest w zasiegu [;

sry ale do nowych gier to 8 potkow to minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby zmiana grafy na cos z wyzszej polki dala wiecej fps w gta ta gra to porazka pod wzgledem silnika tutaj predzej przyda sie szybki proc a na radku 9500 mozna sobie pograc tylko trzeba miec proca wypasionego zreszta tak zawsze jest w grach z ps2 np. mgs 2 nfsu2 itp itp

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Athlona XP 1800+, Płyta Główna ECS K7S5A, 256 RAMu, GeForce'a 2 Mx400/400 64 MB i GTA:SA chodzi mi plynnie na mniejszych detalach ;P Teraz chciałbym wymienic karte graficzna poniewaz ta jest za słaba i mi padlo chłodzenie. Mam agp 4x. I nie wiem jaka karte kupic :/ Patrząc na posty w tym topicu widze ze najlepszy byłby Radeon 9550. Tylko nie wiem czy mi bedzie dobrze działac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby zmiana grafy na cos z wyzszej polki dala wiecej fps w gta ta gra to porazka pod wzgledem silnika tutaj predzej przyda sie szybki proc a na radku 9500 mozna sobie pograc tylko trzeba miec proca wypasionego zreszta tak zawsze jest w grach z ps2 np. mgs 2 nfsu2 itp itp

pozdro

1573018[/snapback]

Slusznie, gralem na P4 2,4@3,3 ghz , 1024 ram i gf2mx200 32mb :-P

800x600 i spokojnie sie dalo grac :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na to , jak gra wygląda, to chodzi tragicznie.

Brat gra na Palomino 1800+, Ti4200, 256RAM i chodzi niespecjalnie w 800x600 w niższych detalach. Jestem o tyle zdziwiony, że UT2k4 i CS:S w full detail i Doom3 na medium chodzą po prostu lepiej. To znaczy da się grać, ale się rwie. Nie patrzyłem, jak chodzi na moim kompie.

 

Wygląda na to, że duże obciążenie idzie tu na procesor.

Najtańszą kartę, jakąmożna by kupować, prawdopodobnie będzie 9550. Powyżej tego, polecałbym moddowalne 6200, później 6800LE z gwarancją 16/6 i jakiegoś podkręcania, przy większej ilości gotówki - 6800GT - moża już w akceptowalnej cenie dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej gry wystarczy R9550. Ja na swoim kompie mogę spokojnie grać w 1024X768X16 bez AA na ustawieniach medium i draw distance 1/2 ale system musi być świeży i grę muszę urochomić od razu po restarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...