Skocz do zawartości
Gość aTaSerwis

Chieftec Atx-410-212 Padł :d

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aTaSerwis

Zabiłem zasilacz. Ci którzy mnie znają wiedzą ze to nie pierwszy który zamordowałem :lol: ale tym razem nie z mojej winy.

Przypadek banalny:

- Duron1800

- Abit KW7 (ViA KT800)

- 512Mb RAM

- GF FX 5200

- nagrywarka, dysk ... reszta niezbędnych dodatkow :D

 

Zasilacz padł przy instalacji systemu. Nowy, wyjęty z zafoliowanego kartonika. Nic nie "podkręcane", żadnych skoków napięcia w sieci (jest UPS, zresztą do tej fazy zasilania było podłączone w chwili awarii zasilacza więcej kompów).

Odszedł w obłoku białego dymu ... nadal śmierdzi :(

 

Do czego zmierzam? To nie był pierwszy zasilacz Chieftec jaki w tym miesiącu wyślę do serwisu. Co więcej, poprzednie wysiadały w podobny sposób. Klientom moge nie wierzyć, ale tym razem widziałem na wlasne oczy. Ja jestem "drobny" serwis, może mam pecha do tych zasiłek ... ale nie wierzę. Nie chcę na podstawie kilku przypadków (z jednego serwisu) uogólniać ... chociaż chyba powinienem? To nienormalne żeby zasilacze fabrycznie nowe wysiadały po kilku godzinach pracy. Jeden - rozumiem. Dwa? zdarza się! Ale nie jeden w tygodniu?! a tyle mi wyszło z analizy statystyki serwisów od początku roku. Nie sprzedaję ich aż tak dużo :( i chyba więcej nie będę. Oczywiście wracają naprawione (dwa czy trzy wymienili nawet na nowe), ale nie mam ochoty wysłuchiwać skarg klientów kupujących te "dobre" zasilacze. U mnie od dziś trafiają na listę "nie polecam".

Wydaje mi się że nie jest to problem z partią zasilaczy od jednego dostawcy, jeden z wcześniej uszkodzonych był kupiony za granicą a pozostałe kupowałem w różnych hurtowniach (++ kupowane przez klientów w sklepach internetowych -> różnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Zależy jak liczyć ... tych od Sirtec'a na sztuki sprzedałem więcej i więcej wysiadło. Procentowo wychodzi podobnie, ale wiesz ze przy kilkunastu reklamacjach to raczej wróżenie z fusów niż analiza danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

No to chieftec ma problem....i to duży.

na to wygląda, po obniżce cen jakość produkcji padła na pysk :( Nie jestem tak do końca przekonany KTO produkuje nowe zasilacze serii ATX (nie HPC i nie GPS - Sirtec/delta) - to może byc rozwiazanie zagadki :lol:

Pamiętasz te szybko wycofane z oferty ATX1136? ... no właśnie ...

Mam nadzieje, że nic ze sobą nie zabrały te zasiłki.

1495468[/snapback]

W jednym przypadku istnieje mozliwość że ATX 410-212 uszkodził płytę (Abit IC7), po awarii zasilacza zaczęły sie jakieś dziwne problemy ze startem systemu ... poszła na reklamację (zastępcza płyta działa bez reinstalki systemu, więc to raczej 100% diagnoza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, wspominam wspaniale mojego pierwszego chiefteca 250W, słusznie zrobiłem nie kupując kolejnego zasilacza ich produkcji

 

 

Nie wiem co ta firma chce osiagnać przez obniżanie cen razem z jakościa <_<

 

 

Juz lepiej kupic jakiegoś modecoma w podobnej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups co sie dzieje najpierw częste zgony 360-tek a teraz kolejny mdel i kolejne pady.

Aż sie zaczynam bać co będzie jak podłacze w wakacje płytke s754 i sempa pod te moja delte 350w. Mam nadzieje ,że one nie padają tak jak reszta chiefów.

ale firma to sobie bruździ jeszcze kilka miesięcy takiego padania zasilaczy i odbije sie to na ich sprzedazy bo po prostu sklepom znudzi sie słanie ich na serwis...

Problem jest taki,że nie bardzo jest na rynku alternatywa dla tych vhiefów do ok 200zl.

No chyba że neoteci :lol: Reszta markowych zasiłek jest raczej droższa i dotego trudniej dostwpna a chiefy leża w każdym własciwie sklepie...

 

Acha to ja już wiem czemu chief ma teraz budowac oferte tylko na zasiłkach delty...

enchance i sirtec dały plame to została im ostatnia mozliwośc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem czy to roznica ale ja swojego szefa 360W kupowalem w czerwcu ubieglego roku i od tamtej pory do teraz nie zauwazylem jakichkolwiek problemow mimo ze dawalem sporo V na procka ;D . Bardzo stabilne napiecia itp. itd. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...