Skocz do zawartości
korys

Problem Z Gf6800

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno pojawil sie problem chyba z kartą graf. gf 6800 gigabyte 128 mb ddr 256 bit. Zaczne od tego, ze nie zmienialem zadnych sterownikow, nie instalowalem zadnych nowych programow dziwnych ani nic. Po prostu za ktoryms razem wlączam kompa u tu po jeszcze przed wyskoczeniem ekranu logowania zawiecha 20 sek. i restart, i tak w kolko. Nie wiedzialem o co biega to przeinstalowalem xp i po zainstalowaniu najnowszych sterownikow do grafy znowu to samo. Instalowalem tez stare ale to tez nic nie dalo. Wylączylem karte w menedzerze urzadzen i jakos dzialam teraz. Nie wiem czy to normalne dla tych kart, ale srednia temp. mojej ( z polozonym na niej wentylatorem od obudowy) to okolice 85 stopni C.

 

Mam pentiuma 4 3ghz, 512mb ddram, gf6800 gigabyte 128mb, hdd seagate 60gb, win xp.

 

Bardzo prosilbym o pomoc, z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko O Gf 6800/gt/ultra - Zanim Zapytasz... :arrow: to po pierwsze

po co polozyles na niej wentylator? zamontuj na sledziu z otwartym bokiem i bedzie lepiej. na moje oczko to temperatura jest znacznie za duza. moze chlodzenie nie przylega prawidlowo? albo smarowanie stockowe jest niskiej jakosci... wiecej bys moze sie dowiedzial sie z tematu, do ktorego podalem linka.

i nie napisales nic o zasilaczu jaki ciagnie ci konfig. tak samo z temperatrami panujacymi w budzie. wszystko jest gorace? czy tylko karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. 85 stopni dla tej karty to NORMALNE. Trzeba pamiętać,że ten model chłodzony jest pasywnie(tylko heatpipe) i potrafi się nagrzewać i do 100 stopni bez położonego wiatraczka :)

 

Piszą o tym TUTAJ

 

Poza tym sprawdź jaki masz zasilacz. Przy takiej karcie możliwe,że nie wyrabia. Najczęstszy objaw to właśnie restarty.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Podana przeze mnie temp. mierzona byla przy otwartej obudowie, dopiero ostatnio zaczalem ja zamykac bo przy giercowaniu w NFSU2 procek grzal sie do 80 s. C, a cooler nic sobie z tego nie robil. Dopiero przy zamknietej obudowie wiatrak na procku zwieksza obroty z 3000 do 4500 przy duzym obciazeniu.

2.Nie wiem za bardzo o co chodzilo z "zasilaczem jaki ciagnie mi konfig.", ale mam zasilacz 400W i nie bawilem sie w overclocking... narazie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.Nie wiem za bardzo o co chodzilo z "zasilaczem jaki ciagnie mi konfig.", ale mam zasilacz 400W i nie bawilem sie w overclocking... narazie :)

1498084[/snapback]

Chodzi o to że kiepski(niemarkowy) zasilacz(np. TRACER,CODEGEN) ma te "400 W" jedynie na etykiecie i zwyczajnie nie trzyma napięć pod obciążeniem.

 

Skutkiem czego karta(oraz inne podzespoły) nie dostają wystarczającej mocy i komp się restartuje :)

 

Mam nadzieję,że nie masz atrapy zasilacza w rodzaju Tracera ;) Jeżeli tak to wywal go natychmiast i kup coś porządnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam taki zasilacz co sie nazywa "Mercury" :-| . Ale 5 miesiecy dzialalo dobrze i raptem taki wal. Karta jest na gwarancji wiec najpierw dam ja do serwisu. Chociaz tam w tym serwisie to moga mi cos nawkrecac, bo juz raz probowali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam taki zasilacz co sie nazywa "Mercury" :-| . Ale 5 miesiecy dzialalo dobrze i raptem taki wal. Karta jest na gwarancji wiec najpierw dam ja do serwisu. Chociaz tam w tym serwisie to moga mi cos nawkrecac, bo juz raz probowali...

1498287[/snapback]

Daj kartę do serwisu i zobaczysz co ci powiedzą. A z tanimi zasilaczami jest tez tak że działają jakiś czas a potem... no właśnie.

 

Jest to spowodowane niską jakością elementów elektronicznych(głównie kondensatory) które po jakimś czasie "kończą się" puchną i tracą właściwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...