Skocz do zawartości
Trendzik

Wiatraki Na 5v I 7v ! Mam Kabelek , Ale ... ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro kupiłem kabelek takiego typu:

 

Molex > 4x 3pin (2x5V i 2x7V)

 

Zamierzam podpiąć moje wiatraki w budzie pod 7V a Zalmana na grafie pod 5V ! Teraz rodzi się pytanie, które z tych kabelków są 5V a które 7V.

 

A oto kolorystyka:

 

2x ?V = przeplatające sie kabelki koloru niebieskiego i czerwonego !!

 

2x ?V = przeplatające się kabelki koloru biało-czarny(w sumie cały biały z jedną linią czarną, ale czarny występuje więc tak napisałem) z czerwonym !

 

Powiedzcie mi który jest który ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz 7V to łączysz kabelki: czarny od wiatraka do czerwonego w molexie i czerwony od wiatraka do żółtego w molexie :)

 

5V - czerwony z czarnym

12V - żółty i czarny

Edytowane przez smasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz 7V to łączysz kabelki: czarny od wiatraka do czerwonego w molexie i czerwony od wiatraka do żółtego w molexie  :)

 

5V - czerwony z czarnym

12V - żółty i czarny

1499245[/snapback]

Ale mi napisałeś, ja mam gotowy taki kabelek (typu ZALMAN) z jeden strony MOLEX a z drugiej 4x 3pin ... 2x5V i 2x7V, kolorystyka taka jak podałem wyżej, i nie wiem który z nich jest 5V a który 7V a ty mi wyjeżdżasz co mam połączyć !! Jak zauważyłeś nie ma tu żółtego !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz od jakich kabelkow w molexie odchodzą te kable do podpiecia wentyla. Molez zenski wciskany jest do meskiego, w tym molexie od zasilacza masz kolory czarny, czerwony i zolty.

 

Jesli idzie od zoltego i czerwonego to masz tam 7V

Jesli zolty i czarny to 12V

Jesli czerwony i czarny to 5V

 

 

Do takich rzeczy powinni dawac manula, bo to strasznie trudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...