Skocz do zawartości
_maras

Logitech Z-2300 Thx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Z-2300 i gdy podglaszam lub zciszam to mam takie trzaski i szum w glosnikach. teraz pytanie czy to wina mojej karty dzwiekowej (AC97 na plycie, 5.1 :D ) czy to cos nie tak z potencjometrem glosnosci?

 

Musze sobie kupic Audigy 2 ZS bo na tym AC97 i z tymi logitechami daleko nie pojade

 

Co nie zmienia faktu ze rzeczywiscie zajebiscie graja i jeszcze nigdy nie przekroczylem polowy glosnosci bo poprostu nie da sie wytrzymac

Edytowane przez Rolle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh stary ja mam płyte asusa a7v600-x (z podpisu) i tam jest wlasnie podobna dźwiękówka 5.1. Jak podłączyłem moje z-2300 dla próby to sie za głowe złapałem :) moim zdaniem to wina karty dźwiękowej, bo miałem ten sam problem. tylko ze to bylo dla próby, na audigy 2 ZS nie ma zadnych problemow. po prostu cyk pyk :wink:

 

kup 2 ZS jak najbardziej, nie bedziesz żałował!

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Sluchajcie, jak juz tu jestem to chcialbym, a moze proslbym zeby ktos mi napisal czym sie rozni wejscie analogowe w glosnikach, a cyfrowe... Czy to jakos znaczaco wplywa na jakosc dzwieku? Bardzo bym prosil o jakies sensowne wytlumaczenie... Dla wyjasnienia powiem tylko, ze mam "spalone" Philipsy DSS 370 i one sa wlasnie cyfrowe... A kupujac Z-2300 nie chce wchodzic z deszczu pod rynne. Tak wiec bede bardzo zobowiazany za jakakolwiek odpowiedz... Aha! Jeszcze jedno- jaka bedzie do tego najlepsza karta dzwiekowa? Oczywiscie w granicach rozsadku cenowego (max. do 200zl)

 

Dzieki jeszcze raz za kazda odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane mi było słuchać tego zestawu. Przestrzeń dźwięku i precyzja jest fatalna, Jest to zestaw 2.1 więc brzmienie oparte jest znacznie na głośniku niskotonowym co tylko pogarsza sytuację. W miarę liniowy dźwięk (bez dziury w średnicy) otrzymujemy kiedy cały zestaw stoi na stole, jednak kiedy subwoofer damy na podłogę dysproporcje i niezrównoważenie dźwięku rośnie. Zaleta jest taka (jak to w zestawach z subem) że bas jest dość intensywny bez nadwyrężania sprzętu (pomijając że bez precyzji - kontroli niestety). Jednak czego się można spodziewać po zestawie za 500 zł z certyfikatem THX który stanowi znaczną część ceny. Reasumując: dla mało wymagającego użytkownika wystarczająco dobry sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Sluchajcie, jak juz tu jestem to chcialbym, a moze proslbym zeby ktos mi napisal czym sie rozni wejscie analogowe w glosnikach, a cyfrowe... Czy to jakos znaczaco wplywa na jakosc dzwieku? Bardzo bym prosil o jakies sensowne wytlumaczenie...  Dla wyjasnienia powiem tylko, ze mam "spalone" Philipsy DSS 370 i one sa wlasnie cyfrowe... A kupujac Z-2300 nie chce wchodzic z deszczu pod rynne. Tak wiec bede bardzo zobowiazany za jakakolwiek odpowiedz... Aha! Jeszcze jedno- jaka bedzie do tego najlepsza karta dzwiekowa? Oczywiscie w granicach rozsadku cenowego (max. do 200zl)

 

Dzieki jeszcze raz za kazda odpowiedz i pozdrawiam

1640197[/snapback]

Wejście cyfrowe przyjmuje sygnał cyfrowy (0101001) PCM i jeśli sprzęt wyposażony jest w dekodery to również AC3 i DTS.

 

Wejście analogowe to sygnał ciągły o zmiennej sile i częstotliwości.

 

Co do karty dźwiękowej to w tej cenie jedynie Audigy (im wyższy model tym lepiej)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście cyfrowe przyjmuje sygnał cyfrowy (0101001) PCM i jeśli sprzęt wyposażony jest w dekodery to również AC3 i DTS.

 

Wejście analogowe to sygnał ciągły o zmiennej sile i częstotliwości.

 

Co do karty dźwiękowej to w tej cenie jedynie Audigy (im wyższy model tym lepiej)

1640225[/snapback]

Dziekuje! Tylko chodzi o to, ze gdybym byl ekspertem i wiedzial to co pisze to z pewnoscia bym sie nie pytal :) Mozesz przetlumaczyc na jakis prostszy jezyk? :)

Prostszy odnosnie glosnikow

Edytowane przez count_martin3z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej ... hmmm

 

Sprzęt (z wej.) cyfrowy ma swoje dekodery i konwertery wbudowane w siebie.

Sprzęt (z wej.) analogowy nie. Sprzęt analogowy musi mieć prosty, nie zakodowany, sygnał analogowy.

1640313[/snapback]

 

 

Super! To teraz czy wplywa to znaczaco na jakosc dzwieku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! To teraz czy wplywa to znaczaco na jakosc dzwieku?

1640325[/snapback]

Odpowiedź na to pytanie jest bardziej złożona, więc użyję wersji short.

 

Generalnie lepiej kupić odpowiedni sprzęt i "częstować" go sygnałem cyfrowym bo dźwięk (czy obraz) będzie mniej zniekształcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Byc moze sie myle, ale wlasnie te  Z-2300 maja wyjscie analogowe :( Powiedz szczerze, warto je kupic? Jesli oczywiscie znasz ten zestaw.

1640342[/snapback]

Nie mam punktu odniesienia w zestawach komputerowych - sam używam monitorów studyjnych które dystansują znacznie te Logitechy. Jedynie mogę się oprzeć na opinii innych ... czyli: Pomimo wejścia anologowego grają lepiej niż Creative z cyfrowym (jak mówiłem odpowiedź na pytanie co lepsze cyfra-analog nie jest banalne). Innymi słowy : chyba nie ma nic lepszego w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można te głośniki najtaniej kupić? Znalazłem je na alegro po 450zł. Tylko, że ostatnio mój koleś kupił spalonego bartona mobile za 350zł i jakoś nie mam 100% zaufania do aukcji internetowych, jestem raczej za sklepami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też raczej nie obstawiam za aukcjami internetowymi, różnie to bywa. swego czasu widziałem na allegro te głośniki za całkiem niską cene, ale z rysą na subwooferze. ja kupilem w sklepie, niekoniecznie najtanszym, bo chciałem kupić gdzieś gdzie już kupowałem i wiem że towar bedzie pewny, nawet gdybym miał dołożyć z 20zł. Polecam kupno w komputronik.pl a jeśli chodzi o najtańsze sklepy to agito.pl ma świetną oferte (539zł). Także sirius.pl całkiem nieźle bo 544. Wtedy kiedy ja kupowałem prawie wszystkie sklepy miały ponad 570, więc kupiłem w komputroniku za 590. Teraz pewnie postawiłbym na agito, słyszałem wiele dobrych opini o tym sklepie.

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem niedawno Z5500.

Bas jest wysmienitej jakosci, reszta pasma srednia.

Satelitki sa tylko jednodrozne, srednie tony przyjemne dla ucha - cieple, a tony wysokie zmulone i brzmia jak w tanich glosniczkach komputerowych. Brak glosnikow wysokotonowych to wielka wada.

 

Moje oceny bas: 5/5 srednica: 4-/5 wysokie: 2/5

Wrazenia porownywane do wzmacniacza stereo + kolumny 3drozne.

 

Logitechy wybijaja sie ponad kokurencje TYLKO subwooferem i designem.

Scena dzwiekowa ciepla przepelniona basem, ale wysokie tony to miernota.

 

Btw: troche glupie jest zachwycanie sie tym sprzetem jak nie mialo sie okazji odsluchu czegos lepszego.

 

To tak jakby odwieczny kierowca malucha pzesiadl sie do poloneza i niesamowicie zachwyca sie tym faktem, mimo ze nie mial okazji pojezdzic np bmw 5 :P

Edytowane przez RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co jak co, ale zachwycanie się to zachwycanie, a jendak polecanie tego sprzętu to co innego. Miałem okazje posłuchać jak grają i-trigue 5.1 5600, również creative (wczoraj) 2.1 THX oraz 5.1 THX, niestety nie miałem okazji usłyszeć jak grają wspomniane przez Ciebie Z-5500. Słyszałem też 2 kolumienki + wzmaczniacz, razem za około 1000zł, i powiem tak: logitech z-2300 grał gorzej, ale nie znaczy, że jest słaby. Jak dla mnie kupować kolumny do kompa to bezsens. chyba że naprawde wymaga sie porządnego dźwieku, no i ma się kase. Logitech to nie żadne profesionalne głośniki, to tylko ''pierdziawki'' do kompa wysokiej klasy - jak na pierdziawki. Ja jestem zachwycony w 100% i nie zamieniłbym je nawet na takie kolumny. Dla moich (i pewnie większości używkowników komputera) te głośniki będą extra, i stąd to zachwalanie, w końcu cały topic jest o nich :-P

 

Masz racje, Logitech wybija się ponad przeciętnym basem (jak na tej klasy głośniki) i wyglądem. Dopowiem jeszcze jedno, od 50% głośności do ok. 65% dźwięk jest taki śmieszny, a od 65% do prawie full, znowu powraca ta czystość i zrównoważenie dźwięku, mówie oczywiście o Z-2300, co w innych zestawach np. creative 2.1 THX nie miało miejsca, wraz ze wzrostem głośności jakość dźwięku spadała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 500zł nie można spodziewać się nie wiadomo czego, jak ktoś chce mieć super dźwięk i stać go na to, to nie kupuje głośników komputerowych tylko zestaw mega głośników.

 

Jak dla mnie osoby które chcą mieć w miarę przyzwoity dźwięk na kompie to Z-2300 będzie chyba najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Od dłuższego czasu zbieram się do zakupu głośników Logitech Z-2300 ostatnio zacząłem się zastanwiać czy czasem nie będą się dusić w pokoju 11m2? Co o tym myślicie? Ładnie będą grąc? Opłaca się pakować kasę w te głośniki i stawiąc je w takim pokoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą dobrze grać zarówno w małym jak i dużym pomieszczeniu. Ja mam pokój 6x5m i gra bardzo ładnie. Rozstawiłem je (dla sprawdzenia) w mniejszym pokoiku, nie wiem ile ma metrow kwadratowych ale mały pokój to jest, i bas dudniał. Wystarczy dobrze ustawić, przesunać subwoofer i po sprawie. W Większych pomieszczeniach nie próbowałem, bo nie mam gdzie :D Swoją drogą ciekawe jak grają na strychu albo zamontowane w samochodzie hehe.

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć to masz prawie dwu krotnie większy pokój ;) To określenie "dudniał" co do małego pokoju to dobrze czy źle? Wiesz jak pragnę je kupić, aby mi ładnie i czysto grały podczas oglądnia filmów/słuchanai muzyki/gier etc nie chcę żadnego "dudnienia' :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dudniał to - źle, ale... Może troche przesadziłem. Bass nie dudniał aż tak bardzo, tylko troche inaczej było go słychać. Jak sie okazało wystarczy sub'a przesunąć w lewo czy prawo, troche poprawić i już jest OK (kwestia wyglądu pokoju, mebli, dywanu i innych głupot). Naprawde nie masz sie czym przejmowac, logi napewno będą grały dobrze :)

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie jedno pytańko do posiadaczy Z-2300 i Audigy 2 ZS:

Jakie macie ustawienia na karcie? Bo już próbowałem kiedyś się bawić w ustawianie, i szczerze wam powiem, że można się zamieszać :-| Ustawień jest tyle że głowa boli, a żeby tego było mało nawet najmniejsze przekręcenie czegoś daje całkiem inny dźwięk (o ile testuje się na dobrej jakości muzyce).

No więc? Czekam na jakieś małe info o ustawieniach muzyki w połączeniu z Z-2300 :)

 

P.S. W opcjach THX nic nie ustawiałem. W MIXerze ogólny volume na 60%, bass 70%, treble 75% i tyle. Żadnych bass boots nie ustawiałem bo nie pasuje mi do pokoju, troche dudni. A wy jak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mam jednen nowy komplet przywieziony dzisiaj prosto z hurtowni do odsprzedania po 535 zł. Oczywiście mogę wystawić fakturę i gwarancję na nie.

 

Zamówiłem sobie Z-3 i Z-2300 dla siebie w celu porównaniaw moich domowych warunkach. Z-2300 grają rewelacyjnie jednak mam zbyt mały i zagracony pokój żeby wykorzystać te głośniki dlatego i tylko dla tego zdecydowałem się na Z-3.

 

W razie pytań proszę pisać na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...