Skocz do zawartości
mendelmax

Które Chłodnice Samochodowe Są Miedziane?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Poszukiwałem na forum informacji na ten temat ale nigdzie nie ma nic konkretnego, jednolitego (chyba, że przeoczyłem). W związku z tym uznałem, że fajnie by było zebrać całą naszą wiedzę do kupy aby ułatwić sprawę. Czy w takim razie ktoś wie jakie modele samochodów wyposażone są w chłodnice miedziane? Jakie mają miedziany rdzeń a aluminiowe finy? Wypowiedzcie się, może się to okazać pomocne... szczególnie dla mnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[img/]http://www.auto-chlodnice.olsztyn.pl/1.jpg[/img]

masz tu śliczną chłodnice pewnie od jakiegoś tira.

1503837[/snapback]

Nie ma to jak konkretna odpowiedź na temat.

 

Z tego co mi wiadomo, starsze modele samochodow byly wyposazone w chlodnice miedziane, teraz do nowych aut pakowane sa aluminiowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg (okrojony do najłatwiej dostępnych) z mojej rozpiski zrobionej gdy szukałem chłodnicy :D

 

-------------------SREDNIE------------------

ŻUK

456,4x401x40

A 13 D 470x418x80

 

STAR

744 E 559,4x550x80

1142 559,4x550x80

1142 559,4x550x80

1142 Turbo 559,4x550x80

 

-------------------------DUZE-------------------------

JELCZ

400 / 600 620x780x80

410; 416; 417 620x780x80

420; 640 590x662x62

 

STAR - 28

28(nowa kabina) 620x490x80

28 620x490x80

 

STAR 200/244

200/244 620x490x80

200/244(nowa kabina) 620x490x80

 

AUTOBUS IKARUS

260; 280 559,6x860x80

260; 280 559,6x860x80

250 /Rosja

256 /Chiny

255 559,6x850x80

 

-------------------------MALE-------------------------

DAEWOO - POLONEZ -

1500 / 1600 480,5x295x36

Caro 1.4 570x292,5x34

Caro 1.5 570x292,5x34

Caro 1.6 570x292,5x34

Caro 1.9 GLD 570x292.5x34

Caro Plus 1.6 GLi 570x292.5x34

Caro Plus Atu 1.6 570x292.5x34

Truck 1500 / 1600 480,5x295x36

Truck 1.6 Spi 570x292.5x34

Truck 1.9D 560x381,4x40

 

FIAT - Cinq

700 S 305x227x30

900 S/IE 462,5x226x24

1.1 Sporting 462,5x226x24

 

FIAT - 125

25p 1.5 480,5x295x36

125p 1.5 480,5x295x36

 

FIAT - SEICENTO

0.9 462,5x226x24

1.1 462,5x226x24

 

LADA

2104 480x295x33

2105 480x295x33

niva 480x295x33

 

Oczywiście jest możliwe że istnieją też aluminiowe chłodnice do ww samochodów

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam VW chlodniczek nowke. Pomalowana fabrycznie na czarno... Cala konstrukcja miedziana (tanki chyba z brazu)... Fajna jest, gigantyczna jest ( siedziala chyba w VW Passacie jakims mocnym)... Jak ktos chce to moge oddac...

Gdzies mam fotki to zaprezentuje pozniej.

Wiec ja do poli dorzucam stare modele VW (mialem 3 roznej wielkosic z roznych modeli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego tematu, a mnie interesuje nagrzewnica miedziana tyle ze mala, przypominajaca zwykle black ice pro na 1 wentyl 120mm bez shrouda. Widzialem gdzie takie nagrzewnice tylko nie pamietam z czego one byly. Wie ktos w czym sa takie wlasnie zabawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za zainteresowanie i apropos chodzenia i pytania to chciałem tylko podkreślić, że posta założyłem nie tylko na swoje potrzeby- z pewnością wiele osób boryka się z tym problemem, bo trudno się tego dowiedzieć. Jeszcze raz dzięki, szczególnie Outlanderowi za tą listę, o to chodziło :)

Ps. Outlander, a masz może pełną listę? (mówisz, że ta jest okrojona). Jeśli tak to ją wklej, może się przydać. Z góry dzienx

Edytowane przez mendelmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica to to wielkie z przodu, fakt, spore, ale w sam raz do pasywnego (dlatego ja poluję na coś dużego- kocham ciszę i wydajność :) )

Nagrzewnica jest po prostu elementem ogrzewania samochodu. Znajdźkanał któym powietrze wlatuje do środka (pod maską jest), za lub przed wentylatorem nawiewu jest to cudo. Można też znaleźć idąc po wężach z chłodnicy (nagrzewnica jest wpinana w tą instalację). NIe wiem czy w każdym samochodzie tak jest, ale prawdopodobnie będą to cieńkie wężyki wychodzące po dwóch stronach chłodnicy (to po to, żeby był przez nią obieg który można wyłączyć). To na tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodnica od nagrzewnicy niewiele sie różni. Najwiękasze różnice to te widoczne czyli średnica wlotu i wylotu oraz ich wielkość technologia wykonania taka sama jak w nagrzewnicach tylko tych kanałów jest o wiele więcej ze zrozumiałych powodów. Jak ktoś nie qwieży to niech się przejdzie do sklepu motoryzacyjnego wyspecjalizowanego w układach chłodzenia i zobaczy sobie rdzeń takiej chłodnicy bo są dostępne same rdzenie które defakto są o wiele tańsze niż sama chłodnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia faktycznie ta sama, ale zastosowanie całkiem różne. Użycie w WC także się rózni, bo o ile nagrzewincę do obudowy się wciśnie, o tyle chłodnicę może być ciężko :) Ogólnie wszystko zależy od potrzeb. A pomysł z fotkami niezły, jak nie znajdziesz podeślij, może uda nam się pomóc (jest to za silnikiem, zwykle chyba na wysokości nóg kierowcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem gdzie to jest

ale boje sie tykać narazie samochodu bo ma 11latek...

nie wiem czy ta nagrzewnica byłaby do użutku...

"http://img40.echo.cx/my.php?image=image4151ps.jpg"

Dołączona grafika

 

sorry za jakość, zdjęcia fonem..:/

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tym plastikiem z lewej na 1 zdjeciu :D

1504736[/snapback]

to jest jakaś mata izolacyjna czy cuś...

jak to wyjme na lato to co?? samochód ucierpi??

P.S. stary kce qpić samochód w tym rooq....:D moze do zimy bez tego pojeździ;p

he?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bez tego pojeździ na pewno, ale nie wiem czy jest sens takiego działania... po pierwsze albo komuś podłożysz świnie sprzedając auto bez ogrzewania, albo za 3 miechy będziesz musial to tam wsadzić spowrotem, a najpierw włożyć w to kupę kasy. Myślałem, że masz po prostu samochód na złom :-) Natomiast licz się z tym, że będziesz musiał jakoś zaślepić te węże i to bardzo solidnie, bo ciśnienie może być sporawe. No i jak już mówiłem masz auto bez ogrzewania... krótko mówiąc sądzę, że się nie opłaca, lepiej sobie załatw skad indziej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy na nową w sklepie i szkoda na black ice coś tam ;) Osobiście jestem na etapie poszukiwania nagrzewnicy dla siebie i proponuję szukać na jakichś szrotach itd. Napewno coś znajdziesz. A tak poza tym to było to poruszane kilkadziesiąt razy, a ten temat tutaj miał być o chłodnicach z miedzianym wnętrzem. Nie psujmy go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT ale z jakiego samochodu pochodzi alu-nagrzewnica, podobna do łady, plastikowe zbiorniki :blink: i takie same króćce 11/14?? wymiary to na oko 15x15x5cm to taki Black Ice Eco+ 1 :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za zainteresowanie i apropos chodzenia i pytania to chciałem tylko podkreślić, że posta założyłem nie tylko na swoje potrzeby- z pewnością wiele osób boryka się z tym problemem, bo trudno się tego dowiedzieć. Jeszcze raz dzięki, szczególnie Outlanderowi za tą listę, o to chodziło :)

Ps. Outlander, a masz może pełną listę? (mówisz, że ta jest okrojona). Jeśli tak to ją wklej, może się przydać. Z góry dzienx

1504287[/snapback]

Outlander gdybyś mugł podać cała liste byłbym wdzieczny

1504928[/snapback]

Niestety .. pomimo usilnych poszukiwań nie mogę znaleźć reszty :( Pełna wersja była w osobnym pliku :( Ale mam adresy na podstawie których lista powstała :) Są to dwa DUŻE katalogi :)

http://www.nissens.com.pl/produkty.html - polskie przedstawicielstwo duńskiego (chyba) producenta. Wymaga rejestracji żeby dostać się do katalogu.

http://www.info-gol.com.pl/katalog/katalog.html - polska firma importująca chłodnice

Miłej lektury :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takową przelotnie raz i byłem przekonany, że ma miedziane finy. Albo mamy tu do czynienia z róźnymi wersjami, albo się pomyliłem.

 

A swoją drogą kalwero z twojego postu by można wywnioskować, że miedź nie jest metalem... Interesujące. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takową przelotnie raz i byłem przekonany, że ma miedziane finy. Albo mamy tu do czynienia z róźnymi wersjami, albo się pomyliłem.

 

A swoją drogą kalwero z twojego postu by można wywnioskować, że miedź nie jest metalem... Interesujące.  :wink:

1505812[/snapback]

:oops: już poprawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...