Skocz do zawartości
Smolik

Disk Boot Failure

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien jak codzien... tyle ze XP mi sie nie laduja , a zaraz po veryfying dmi pool data mam taki error : DISK BOOT FAILURE , INSERT SYSTEM DISC AND PRESS ENTER

 

Skad nagle mam disk error ? Wie ktos ;[? Nic mu nie wloze , bo nie mam floppy 1,44 : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boot sectory Ci się uszkodziły. O ile pamiętam to konsola naprawy systemu z płytki instalacyjnej windy a potem fixmbr (albo jakoś tak, sprawdź w pomocy jak już tam bedziesz) powinno to naprawić.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie, wloz plyte i wybierz rozruch minimalny albo konsola odzyskiwania, zaloguj sie na konto admina i wpisz fixmbr. To chyba tyle ;)

A automatyczne odzyskiwanie systemu (ASR) to chyba nadinstaluje system, ale nie wiem :P poprawcie mnie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz:

Uruchamiasz komputer z CDROMu z płytą instalacyjną XPka.

wybierasz w opcjach instalatora: konsola odzyskiwania

Logujesz się (jeśli nie masz założonego hasła na konto administratora, po prostu dajesz ENTER

w wierszu poleceń wpisujesz fixmbr

 

EDIT:

 

Twoja płyta jest bootowalna??

Edytowane przez Mastiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bios powinien widziec dysk. Wejdz do setupu i sprawdz dokladnie czy widzi dysk czy nie ;) Wydaje mi sie ze jezeli nie widzialby dysku to przeszedlby do nastepnego napedu jaki jest ustawiony w kolejnosci do bootowania systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj czy kreca sie talerze w dysku.

Hmm, skoro go w biosie nie ma to moze wypiela Ci sie tasma (malo prawdopodobne), albo padla elektronika... Ale nie wiem niestety ;/

 

Mozna sprobowac go podlaczyc do innego gniazda na plycie jeszcze, moze to cos da ;/

Edytowane przez szmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien jak codzien... tyle ze XP mi sie nie laduja , a zaraz po veryfying dmi pool data mam taki error : DISK BOOT FAILURE , INSERT SYSTEM DISC AND PRESS ENTER

 

Skad nagle mam disk error ? Wie ktos ;[? Nic mu nie wloze , bo nie mam floppy 1,44 : /

1504540[/snapback]

Hmm wydaje mi sie ze wyskakiwal mi kiedys taki blad i wystarczylo zmienic cos w biosie - w opcjach dyskow wszystko na auto. Tak bylo u mnie ale pewnie u Ciebie to prawdziwy blad dysku, chyba ze ktos grzebal Ci w biosie, tak jak bylo to w moim przypadu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...