Skocz do zawartości
Stanko

Aerocool Aeropower 450w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję kupić cichy, niezawodny,o ostabilnych napięciach zasilacz w cenie do 300zł.

Wpadł mi w oko Aerocool AeroPower 450W (cena 225zł):

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2157

Chciałbym poznać opinie osób, które miały styczność z tym zasilaczem.

Czy warto go kupić, czy lepiej dołożyć trochę kasy na inny zasilacz, np

- Tagan 380 W za 265 zł

-Topower 400 P5 za 285 zł

- Enermax EG465P-VE za 249 zł.

A może proponujecie jeszcze coś innego w cenie do 300 zł ?

Oczywiście, z uwagi na cenę, najlepiej kupiłbym tego Aerocoola, ale w testach zasilaczy jakoś jest on pomijany i nie wiem czy można bez obaw powierzyć mu swój komputer.

Dodam, że ma on uciągnąć Bartona 2500+@3200+, Radeona 9800 Pro, 2x512 MB DDR400, a w przyszłości pewnie coś lepszego.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AeroPowera 450W jak na razie moge jedynie polecić. Jest porównywalnie cichy do tagana a podkręcanie proca do 2950MHz i grafiki do 430/390 nie robi na nim najmniejszego nawet wrażenia. Wygląda super tylko ta ilośc molexów pouwieszana na jednej linii drażni. Jak do tego przywykniesz to reszta to już bajka za tą cenę. Napięcia 3,3 5 oraz 12V wahają się o 0,03V (maksymalnie).

Używam go od niecałego miesiąca więc jeszcze wiele przed nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madness, dzięki za konkretną i rzeczową odpowiedź. Cieszę się, że znalazła się choć jedna osoba, która posiada tego Aerocoola i sobie go chwali.

Jakby kogoś to interesowało, to podaje linka do strony, gdzie znalazłem test tego zasilacza : http://hardtech.pl/index.php/mode/articles/c/0/id/13/p/1

Myśle, że Aerocool wypada w nim całkiem nieźle na tle innych, markowych zasilaczy. Za 225 zł nie znajdę chyba nic lepszego.

Poza tym w sklepie ESC pojawiła się 550 W wersja tego zasilacza w atrakcyjnej cenie : 299zł.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się tym testem sugerowałem :) Dzięki dla _Vip_ że mu się chciało tą nowość na rynku przetestować.

Mała wada fajniutkich molex-ów dołączanych do Aerocoola to niemożliwość dobrego wpięcia ich w grafikę (Vip to też zauważył). Jak wpiąłem na siłę to lekko odgięło się gniazdo od laminatu. Ale miałem króciutką przedłużkę (od zasilania wenylatora) i teraz wszystko gra i trąbi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prosze :]

 

jak dokoncze skladac drugiego kompa ,ktory docelowo bedzie TYLKO platforma testowa to bedzie lawina nowych recek od chlodzenia az po zasilki

 

narazie sesja daje po doopie :mur: ...ale zapraszam do czestego zagladania na HT.pl :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że ja też będę miał kłopot z podpięciem grafiki, bo posiadam Radeona 9800 Pro. :sad:

Mam pytanie : czy można zastosować tą przedłużkę(rozgałęźnik) zasilania, która dawana jest standardowo do tej karty i podpiąć ją jednym końcem do molexu a drugim do grafiki ?

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie własnie dotarł Aerocool 450 z zenfista, do jutra (przeprowadzka do nowej budy anteca) go podłączę i zdam relację co do głosności i stabilności. Napięć nie bedę podawał bo miernika nie mam. Co do wyglądu to przentuje się wysmienicie, obudowa na połysk, chromowane grile i łopatki wiatraków, kable w oplotkach, bardzo mało miejsca zajmują - kupilem go jako alternatywę Szefa 420.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - ponownie - tak więc w sprawie głośności Aerocoola 450 - któtko mówąc jak dla mnie rewelacja - niesłyszalny w idle jak i po 30 minutach full stresu. Co do napięć to pozostaje zaufac koledze Madness - bo ja miernika nie mam -ale w everescie odczyty wyglądają lepiej niz na poprzednim zasilaczu a w stresie się nie zmieniają. Polecam każdemu ten zasilacz. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc Aerocoolek jest już zamontowany w mojej obudowie.

Rzeczywiście jest praktycznie niesłyszalny, wyglada kapitalnie. Miernika nie posiadam, więc napięć podac nie moge.

Rozpakowując kartonik w domu lekko się zdziwiłem, gdyż okazało się, że sprzedawca zapakował mi wersję 550W, a zapłaciłem za 450W :D .

Płakać z tego powodu nie będę. :rolleyes:

Jednym słowem, jak dla mnie rewelacja. Polecam zasilacz i gapiowatego sprzedawcę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiam, ale Aerocoole mają ATX12V v1.3(przynajmniej Aeropower), brak PCI-E 6-pin :/ A miał być przyszłosciowy zasilacz :] I w tym jest jedyny problem

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...