Skocz do zawartości
Lisek

Mój water-cooler - wersja kolejna :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak potocznie wiadomo złożyłem sobie łoter qulera. Dzisiaj założyłem Dagzer Den 2-2 (www.dangerden.com) i jednego peltierka 120W @ 24V. No i włączam przy 1750 (166x10,5 / 1.85) i kurde w full load mam ... niemal 60'C :P. Zailacz to transformator 220 > 24V i 10,4A (250W) + prostownik. No i wkładam palca do wody... i prawie sie popazylem. No to szybka przeróbka chłodnicy i wentylator wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e powietrze i jest @ 12V (120x120x35). W późniejszym czasie dam sobie 2 chłodnice na 7V :).

 

No ale Danger Den Maze 2-2 ma miejsce na dwa peltierki. No to pomyślałem że jak połącze sobie szeregowo to będą na 12V i zasiłek powinien to udźwignąć. No to takem zapodał. Odpalam kompa, włączam Windows'a UD zarzucone i... maksymalnie 30'C. W tej chwili boję się wyłączyć UD, bo jeszcze mi przymarźnie coś :P

 

Ale bloczek Danger-Den jest kurde superos... szkoda że nie jest dostępny w Polsce (ściągany z USA).

 

Aha, poprzednio dmuchal na chłodnice i był na 5V :)

 

No i należy wziąć pod uwagę że EPoX 8K3A/+ NIE odczytuje temperatury z diody procesora (według samego EPoX Tech.) i ZAWYŻA temperatury... inna sprawa że w programach (np. MBM5) da się ustawić odczyt z diody :P

 

No i BARDZO szybko reaguje na zmiany...

 

No i ten Danger Den Maze 2-2 ma peltiery ułożone jeden obok drugiego, a nie jeden na drugim :)

 

Oto fotka z 1833MHz. Przy full load mam teraz 35-37'C :( ale to 1,95V....

 

http://lisek.dhs.org/others/xp_1833_watercooler.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisku gratulacje. Tylko czy moglbys zamiescic zdjecia tego chlodzenia bardzo plose?? Jestem ciekawy jak to wszystko podłączyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, fajnie by bylo gdybys tak wrzucil kilka fotek tak jak ostatnim razem.

Jak pierwszy raz zrobiles WC :P Tez jestem ciekaw jak masz ten blok

pod plyte podpiety :) pewnie hardcorowo to wyglada :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto fotka z 1833MHz. Przy full load mam teraz 35-37'C :( ale to 1,95V....

 

Temperaturki cosik wysokie jak na PETIERY o TAAAAAAAAAAAkiej mocy ...

Chociaż teraz WC musi odprowadzić 2x120W Peltiery + Proc ... sporo

 

P.S.

Lisku nie mogę do Ciebie wysłać maila, jak byś mógł mailnj ku mnie (sprawa testu WB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob jakies porownaie blokow

Postaram sie zrobić... troche z tym kłopotów będzie, ale może sie uda :) Tak czy siak nie wcześniej niż next week bo pasta mi sie skonczyla :( a dzis kupic nie zdazylem.

 

Co do cyfrówki... wylozysz mi 3000zł? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak naprawde to cuś mało :( :( :( jak na dwa peltiery, a dziwnie wysoka temperatura. Ja na wc mam 35-37 przy pełnym obciazeniu bez peltierów, a xp1900 jak ustawie go 1,85V to chodzi 1836Mhz. Może musisz zmiecic Athlonka bo moj porzedni xp1700 na wc chodzil tylko na 1694.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisek porównaj ten blok z tym od Mate'a - bo to chyba jeden z najlepszych dostępnych w Polsce (ale z tym normalnym, nie XXL).

 

Szkoda, że przesyłka do Polski jest taka droga 80$ (najlepsze jest to, że do Niemiec jest chyba 4x taniej, bo oni mają do wyboru innego dostawcę niż u nas)

 

Gdyby u nas można było kupić takie cuda:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przesyłka do Polski jest taka droga  80$ (najlepsze jest to, że do Niemiec jest chyba 4x taniej, bo oni mają do wyboru innego dostawcę niż u nas)

Skad Ci tyle zaspiewali?? Ja w ub. roku kupilem od kolesia z Chicago grafe (Asus V7700 :D) i przesylka kosztowala mnie $9,86 - pudelko około 20x20x20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 30 stopni z dwoma peltierami? nie mowie, ze cos zle zrobiles, ale moze cos jednak jest nie tak jak powinno? a probowales obieg z chlodniejsza ciecza (np napuszczasz do wanny zimna wode, albo wiecej coolerow na chlodnice? bo w sumie troche sporo tych stopni... a probowales z jednym peltierem (da sie tak w ogole przy tym modelu) i bez peltierow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zajebiście, właśnie jeden peltier 120w rąbnął mi o glebe... rog sie nadkruszyl i po nim :(

Od razu przypomina mi się jak wyrwałem tackę z CDeka :cry:

Na szczęście udało mi się naprawić :lol:

 

Współczuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zajebiście, właśnie jeden peltier 120w rąbnął mi o glebe... rog sie nadkruszyl i po nim :(

i co teraz??? 4max jest ok 150zl w tyl??? czy ty im musisz oddac kase?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zajebiście, właśnie jeden peltier 120w rąbnął mi o glebe... rog sie nadkruszyl i po nim :(

i co teraz??? 4max jest ok 150zl w tyl??? czy ty im musisz oddac kase?
Lisek bedzie musiał u nich kilka dni sprzątać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...