Skocz do zawartości
Dj paw

Przygody Z Procesorami Intel

Rekomendowane odpowiedzi

A w sumie co sie moze stac z mosfetami bez zadnej wentylacji o_O?

1510708[/snapback]

MosFety to straszne ustrojstwo!! Ja nie mam jakis traumatycznych doswiatczen z tranzystorami w kompach ale za to w audio (troszke dzialam) :)

Juz kilka zdazylo mi sie spalic, ma maksa co u mnie sie stalo to cala obudowa pekla :D

Z tedgo co slyszalem to niekiedy wrecz wybuchaja :D

A kondensatory jak pieknie strzelaja :D

A co do wentylacji to standartem jest ze wytrzymuja np 185st

Tak czy inaczej oczywiscie moze sie zjarac od temperatury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MosFety to straszne ustrojstwo!! Ja nie mam jakis traumatycznych doswiatczen z tranzystorami w kompach ale za to w audio (troszke dzialam) :)

Juz kilka zdazylo mi sie spalic, ma maksa co u mnie sie stalo to cala obudowa pekla :D

Z tedgo co slyszalem to niekiedy wrecz wybuchaja :D

A kondensatory jak pieknie strzelaja :D

A co do wentylacji to standartem jest ze wytrzymuja np 185st

Tak czy inaczej oczywiscie moze sie zjarac od temperatury :)

1510733[/snapback]

U mnie mosfet na IC7-G się zjarał przy niespełna 50*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mosfet na IC7-G się zjarał przy niespełna 50*C.

1510980[/snapback]

Ale one nie tylko sie jaraja przez temp to tylko jedna z przyczyn ja jaralem sygnalem sterujacym (mial za duzy prad), mosy padaly jak muchy... a radiator od wzmaka ledwo cieply :| Tak jak juz wczesniej mowilem to wyjatkowo wredne ustrojstwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sumie co sie moze stac z mosfetami bez zadnej wentylacji o_O?

1510708[/snapback]

Moga sie spalic ? ;]

 

Ja przygode zaczynalem takze od intela.

Najpierw 98' uzywka p90mhz, 40mb ram, 850hdd, plytka jakas zappa ;]

Nastepniec 00' (chyba) p3 450, 10gb, 256mb ram, plytka na bx

 

Teraz jade na amd i do intele juz nigdy nie wroce, ze wzgledu na cene no i ta wydajnosc (mhz amd x 1.5 = mhz intela).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moga sie spalic ? ;]

 

Ja przygode zaczynalem takze od intela.

Najpierw 98' uzywka p90mhz, 40mb ram, 850hdd, plytka jakas zappa ;]

Nastepniec 00' (chyba) p3 450, 10gb, 256mb ram, plytka na bx

 

Teraz jade na amd i do intele juz nigdy nie wroce, ze wzgledu na cene no i ta wydajnosc (mhz amd x 1.5 = mhz intela).

1511019[/snapback]

Ja kiedys mowilem nigdy AMD a juz raz niewiele brakowalo ;p

Wiec nigdy nie mow nigdy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello !

Ja moją zabawe z komputerkami rozpocząlem jakieś 9 lat temu.

Było to ciepłe wrzesnowe popołodnie kiedy to tata przyjechał z komputerem.

A była to maszynka :) w 1996 roku :) zapłacił chyba z 9000zł z drukarką i monitorkiem ! Był to komputer OPTIMUS 5P200

1 Intel Pentium 200MHz :) i potem kolejno ..... zmieniałem CPU a jak trzeba było to i mobo...

2 Pentium 233MMX

3 Pentium II 233

4 Penium II 350 @ 392MHz

5 Pentium III 450MHz

6 Pentium III 667 FSB 133 i 256KB L2 Cachu Mam go do dzisiaj Bardzo przyjemnie sie na mim pracuje nawet pod Windowsem XP

 

Tera chcaiłem sprawdzić AMD a dlaczego.... a bo wyszły P4 te pierwsz Willamet - totalna porażka i te pamięci RAMBUSY Naczytąłem się testów i CENA odstraszała !

 

7 AMD DURON 600MHz fajnie sie odblokowywało mnożnik - ołówkiem :)

8 AMD Duron 1000MHz

9 AMD AthlonXP Palmino 1800+ 1533MHz Grzało sie to strasznie

10 AMD Duron 1200 Morgan ;) Przyjemny procesorek - Miło sie pracowało ale grało już średni dobrze !

11 AMD Athlon XP 2000 1667MHz odblokowany mnożnik :) @ 9x200=1800MHz

12 AMD Athlon XP 2500+ BARTON również odblokowany mnożnik fajnie sie kręcił !

13 AMD Athlon XP 2400+ 2000MHz nic sie nie dało z nim zrobić !!!

 

14 Intel Celeron 2.0GHz @ 2.6 GHz s478 Cały czas go mam i jest spoko ale nie do GRANIA !!! Window Internet Word : )

 

15 Intel Pentium 4 2.4GHz @ 3.3GHz SL6Z3 Najlepszy PROCEK jakiego miałem pod względem OC i temperatury

 

16 Intel Pentium 4 3.2EGHz OBECNY :) również wydajny ! Jestem z niego zadowolony BARDZO

 

Ogólnie musze powiedzieć ze NIGDY nie miłem PROBLEMÓW z PROCESORAMI INTELA zawsze chodziły dobrze.

NAtomiast miałem taki przypadek ze wyjąłem AMD AXP 2000+ z płyty głównej i ZONK po włożeniu z powrotem już sie nie odpalił - NIE wiem czemu !!!

I jeszcze BARDZO interesowało mnie jak wygląda pamieć CACHE L2 na Procesorze Intel Pentium II 233MHz (procki te były montowane w takich obudowach plastikowych) i wziąłem i zacząłem sie tam dobierać - owsze ujrzałem ten Cache ale procesor już nie wstał!

 

To Tyle jeśłi chodzi o moje doświadczenia z CPU Intela no i moze troche nie na temat z AMD ! ale TEZ ma PROCKI SPOKO !

Edytowane przez MajkelP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od poczatku intel:

 

1. cel 400 na jakims badziewnym mobo (nie znalem sie wtedy), ktory po przesiadce kilkanascie miesiecy pozniej na MS-6153 poszedl na 533 czy podobniem a temp jak w chlodni

 

2. cel 1,7 to byl szok!!! (tez sie nie znalem i znowu mobo kicha - p4XFB jetway)

z poczatku przerazenie ze komp moze takl szybko pracowac, z czasem narastalo zwatpienie... ale proc pancerny - mialem problem z jakims noname wiatrakiem, ktory odpadal(!!!!) od radiatora, wiec procek wielokrotnie mial temp > 95C i nic go nie ruszylo!

 

3. przyszla pora na zmiane poz.1 na p3 733, roznica wyrazna, choc zmiana byla przeprowadzona w celu ratowania jako-takiej funkcjonalnosci kompa... niestety krecic sie go na MS-6153 udaje do 770mhz :/

 

4. cel 1,7 to tytanow OC nie nalezal, dlatego tez zmienilem na cel 2.0 i Asusa p4sdx (SiS jakis), na wiatraku noname poszedl do 2.5 stabilnie z temp. 47/64

 

5. niestety radek 9800 se@pro nie wspolpracowal z AGP na p4sdx, dlatego zmienilem mobo na GA-8IPE1000-G (i865PE), na ktorej cel 2.0 chodzil jako 2.66 z temp. 44/63

 

6. skoro juz 2.8 mam celka, postanowilem kupic p4 2.8 HT- ale prescotta :/ PIEC! - ktory wymagal chlodzenia lepszego niz noname ( w idle mial: 69!!!), boxowy cooler wyje, ale temp. 50/70, ciagle nie takie, wiec freezer4 i ceramique sie pojawily. poszedl do 3.4, wyzej ram wysiada...

 

ale zjarac chyba sie nie da intela, bez grzebania w vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 486DX/100 chyba

2. Pentium 75@90

3. Celeron 333@416

4. Celeron 300A@450@600(czasami wstawał jak było zimno i dzialal) na BX of kors :D

5. Celeron 800@1066

6. Celeron T 1.2@1.5

7. P4 2.8@3.6

między 6 a 7 pozycja był jeszcze AXP 1700+ ale szybko wrocil tam skąd przyszedl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.pentiak 100@120 - eh... jedna zworeczke i już mamy +20mhz

2. Pentiak 200@225 (jakieś pół roku temu, kupiłem mobo pod super socket 7 wraz z k6, z której zdjałem HS`a, proc niestety pół martwy :E) i pokatowałem troche tą pentiawe... ładuje winde na 300mhz :>

3. Pentiak 233BOX - dzisiaj odkleiłem ten boxowy radiator, wrzuciłem procka do lodówki, potem włożyłem wraz z zimnym raidatorem do mobo i proc zapostował na 350mhz (oczywiście 3.5v :D)

5. W wigilie katowałem pentiawe II 350 (od ojca z pracy, seria z cachem od xenonów :>) i poszedł na FSB 153!!! (na v-core 2.1v :D).. niestety FSB 153 to max płyty i ramów :/

6. Celek mendocino 533 poszedł na 600mhz stabilnie, ładowanie windy przy 666mhz :D

4. Pracowałem też na celeronie willimate, komp faktycznie działa dziwnie szybko :D

5. A teraz właśnie kupiłem sobie epoxa 8rda3i ramki do tego i mam zamiar kupić jakiegoś procka.. więc przesiadam się na AMD.. z pewnością wziął bym intela.. ale te ceny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pierwszy kompik INTEL P90 NextGen - to był wynalazek! Niestety w jego podstawkę nie pasowało nic innego poza nim samym :wink:

2. Potem INTEL P133 - niestety spłonął - podpiąłem odwrotnie wtyczki zasilania do płyty AT.

3. Następny był INTEL P200MMX - i pierwsze zabawy z OC, szalał na fsb 83MHz.

4. Potem AMD K6-2 350

5. AMD K6-3 450MHz - to była rakieta, trzy levelowy cashe i kręciła się na 660MHz, pierwsze harcorowe OC, czyli demontaż blaszki i podkładki z uszczelki. Niestety te 660MHz go zabiło :mur:

6. Potem AMD Athlon 1600+ Palomino

7. AMD Athlon Thoroughbred XP 2000+

8. Potem dorwałem 1700XP + JIUHB - niewiarygodnie się kręcił.

9. Bartek 2500+ - siedzi do dziś w drugim kompie.

10. AMD 64 3000+ ClawHammer - zdechła mi płyta i proca sprzedałem

11. P4 2.4 Northwood - miałem go całe dwa dni

12. P4 2,4 Prescott - fajny, ale cienko się kręcił i troszkę mu brakowało wydajności.

13. P4 2,8HT Prescott - walczyłem dzielnie o 4GHZ, niestety poległem przy 3,8 :cry:

14. P4 3.2HT Prescott - no i nareszcie upragnione 4GHZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po kolei:

 

AMD 90Mhz dało się podkręcić do 100tki i po pół godzinie były zwiechy ;[

 

Potem przyszła era PII 333, niestety z mojego egzemplarza i płyty Gigabyte'a

nie dało się nic wycisnąć

 

Potem zmieniłem sprzęt na Duron 1Ghz i śmigal całkiem ładnie, niestety musiałem go oddać bratu po tym jak mu płytę główną naruszyłem przy wymianie wiatraka :[

 

No i wróciłem do Intela PII 233 i tu uwaga @300 stabilny jak skała!!! 4x75 :] płyta Abita, na chipsecie LX kupiony od kitajca jak studiowałem w Anglii

 

Niestety przy pisaniu magisterki [ciach!]ica mnie brała i wymieniłem sprzęt na Duron 1Ghz, jakos tak przez miesiac bylo ok, ale..nigdy więcej ECS, problemy z Live'm grrrr tylko Linux chodzi stabilny jak skała

 

No i teraz mam dylemat...biorąc pod uwagę moje fundusze mogę to teraz zmienić albo na Semprona 2500+ albo Celinę 315-320. Nie wiem co wybrać i co kręcić żeby było oko. Wiem, że opinie są podzielone jak zawsze :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przygody z intelami tak... :

Celeron 2,4Ghz -> padl z dnia na dzien, niewiadomo czemu.

CeleronD 2,53Ghz -> tak jak wyzej

Pentium4 2,2Ghz ( czy 2,4Ghz... fsb533 ) -> res kompa i po procku

Pentium4 2,8Ghz z HT ( nort... ) -> zwis i po procku :/ (ps pracowal w glownym serwerze wiec userzy sie ucieszyli :D )

moje przygody z intelami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe buu snilo ci sie cos chyba ;) to musial byc koszmar!! :P

Hehe no ale coz obslugiwac komputery tez trzeba umiec - nie kazdemu jest to dane :P

I jak tu nie pisac ze uzytkownicy amd sa zaslepieni ?

Nie spotkalem nigdy czlowieka ktory by uszkodzil tyle procow amd a co dopiero intela - najwiecej a siedze w temacie servisow - kolega spalil 1 procek intela - wspomniany celeron 700 wogole to byl jedyny intel ktory wrocil na servis do sklepu z wszystkich sprzedanych inteli i zostal wymieniony na gwarancji ...

 

Zas jesli idzie o procki amd to wracaly bardzo czesto - nie z winy samego proca bo raczej nic samo z siebie nie pada - w wiekszosci przypadkow z winy userow ... I nie zaprzeczysz ze intele maja DZIALAJACE zabezpieczenie przed spaleniem i metalowy kask chroniacy rdzen a te bez kasku maja twardsze rdzenie od amd ...

 

 

swoja droga jeszcze naipsz zes ciotka basia i nie oddales na gwarancje :P

 

 

Hehe zeby bylo smieszniej czytajac twojego posta bylem absolutnie pewny co ujze w sygnaturce - AMD hehehehehehe

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przygody z intelami tak... :

Celeron 2,4Ghz -> padl z dnia na dzien, niewiadomo czemu.

CeleronD 2,53Ghz -> tak jak wyzej

Pentium4 2,2Ghz ( czy 2,4Ghz... fsb533 )  -> res kompa i po procku

Pentium4 2,8Ghz z HT ( nort... )  -> zwis i po procku :/ (ps pracowal w glownym serwerze wiec userzy sie ucieszyli :D )

          moje przygody z intelami

1517919[/snapback]

 

EEee to ty chyba je do kontaktu wkladales o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż...

 

A było to tak:

 

Amiga600 - Motorola 68000/7MHz

Amiga1200 - Motorola 68EC020/14MHz

Amiga1200 - Motorola 68040/33MHz

 

286/14Mhz w roku... 1995!;D (poważnie! - kompa dostyałem od nauczyciela matematyki, bo wiedział, że jestem maniakiem dłubania w sprzęcie i na coś mi się on przyda)

 

K5-90 w roku... 2000! ;D (poważnie! - znów komp, którego dostałem. Tym razem od kuzyna. Właściwiue była to obudowa+płyta+pamięć+grafa) Był to klon Pentium 90 wyprodukowany przez AMD.

 

Następnie Celeron 800@1066 i jednocześnie Celeron 366

Później Celeron 1100@1266

 

Następnie coś ze stajni AMD:

Athlon 2000+

Athlon 2500+@3200+

 

A w międzyczasie złożyłem siostrze koma PII 333@400

 

Powiem tak:

 

Jak ktoś ma trochę wiedzy, to z każdej platformy wyciśnie sporo dodatkowej mocy a komp i tak będzie stabilny! Nie ważne, czy to Intel, czy AMD, czy... Motorola :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

P166MMX @200 - pierwszy mój PC nie licząc C64 i Amisi

PII 200@266

Celeron 400 @600

Duron 800 @1100

P4 2.4 B0 @2.8

P4 2.4C @2.9

P4 2.4C0 @3.3

P4 2.8E @3.7

P4 3.2E0 @4.2

 

Jak widać tylko 1 popełniłem grzech i srogo tego żałowałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm to było tak

intel 40mhz z integrowany prockiem bez radiatora;P

intel 100mhz

intel 133mhz na socket 3

potem był już 166mhz mx na socket 7

ta sama płyta procek AMD k6/2 300mhz podkręcony na 400 totalny syf nic na tym nie działało.

intel 233mhz na socket7

intel 333mhz na slot 1 podkręcony do 433mhz stabilnie działał.

teraz mam 533mhz 256mb ram na 100Mhz płyta Via apollo 133 dysk 20GB Maxtor karta graf geforce 2mx200 i na AMD nawet 1000Mhz nie zamienie.Taki sprzet mi wystarczy działa mi nawet need for speed underground 2:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI

 

I jak tu nie pisac ze uzytkownicy Intela sa zaslepieni ?

 

Topik nazywa sie " Przygody Z Procesorami Intel", opisalem swoje przygody z Intelami a ty wyskakujesz ze cos takiego u Intela nie moze sie stać, bo intele sie nie niszczą. Człowieku to jest tylko kawalek krzemu, wiec moze sie stac wszystko.

 

Hehe zeby bylo smieszniej czytajac twojego posta bylem absolutnie pewny co ujze w sygnaturce - AMD hehehehehehe

A to jest nadwyraz dorosły punkt widzenia. Gdybym mial w sigu Pralke Franie to miałłbys mnie za fanatyka frani? Opanuj sie i nie utozsamiaj ludzi z tym co maja w sigu.

 

Dobra wiem to moja wina, poprawie sie dopisze do siga drugiego kompa, którego mam na Intelu, trzeciego którego mam na AMD oraz laptopa na intelu. Ale czekaj wtedy tez bedzie zle.... w jakiej kolejnosci mam napisac? Od czago zaczać Intela czy od AMD abys sie nie czepial?

 

To sa moje przygody z Intelami, jako ze topik sie nazywa tak a nie inaczej nie opisuje przygod z AMd, i nie wiem po co inni opisuja.

 

PS: Trznia mnie to czy mi wierzycie czy nie ale tak bylo.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się Zimą 98 roku kiedy to dostałem swój własny PC:

Celeron 300MHz, 2x16MB SD-RAM i jakaś płyta główna - pracowałem na nim 4 lata i poszedł na cześci.

Potem poleciało z górki:

Celeron 1GHz, 128MB SD-RAM, Abit pod P3 - miałem go bardzo krótko bo wydajność była katastrofalna. Po tym komputerze powiedziałem, że juz nigdy nie będę miał Celerona.

Pentium 4 1.60A, 2x128MB Rambus, intelowska płyta główna - było fajnie ale płyta nie pozwalała na OC. Po zmianie płyty na Asus P4P800 SE CPU leciał na 2944MHz.

Pentium 4 2.80@3.73GHz, 512MB DDR, Asus P4P800 SE - działa do dzisiaj i jestem z niego bardzo zadowolony :rolleyes:

Edytowane przez JAVX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze!!

 

1. Rok 1995 - Pentium 90

2. Rok 1996 - Pentium 166@200 (Dobrze mi słuzył)

3. Rok 1998 - Celleron 300A@450 (to były procki jak na tamte czasy!!)

4. Rok 2001 - Pentium III 800EB@900 (chłodzony pasywnie Zalmanem 6000AlCu - Cisza jak makiem zasiał, tylko zasiłka miała wiatrak 120mm 12V@7V)

5. Rok 2005 - Pentium III 600@630 (Przejściowo. Chłodzenie pasywne)

6. Rok 2005/2006 - Napewno bedzie Pentium (2 X Pentium III lub Pentium 4, wszystko zależeć bedzie od kaski:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ja raczej nie miałem problemów z Intelami, ani też z AMD... Do P3 byłem z Intelem a teraz jade na AMD bo moim zdaniem P4 to porażka (jeżeli bym miał kupić P4/Celka to tylko na rdzeniu Northwood (mam dwa))

 

Aktualnie co mam na Intelu:

Pentium 233 MHz MMX Mobile @ Lapti

Celeron 300 MHz Covington @ Siemens D1064 (mobo lipne do O/C)

Celeron 1000 @ 1100 @ WC @ Abit BE6-2 <--- O tym Celku mam w sign...

*Celeron 2000 Northwood @ jakiś ASRock (max o/c 3ghz)

*Celeron 2800 Northwood @ Lapti

 

Kompy z gwiazdką to starych a reszta to moje :D

 

A z historii co miałem na intelu:

486DX2 66 MHz

Pentak 120

Pentak 133

Pentak 200

Pentak 233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...