Skocz do zawartości
Mateusz_ok

Jaki Geforce 6600 Najlepiej Się Podkręca ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to wcale nie jest tak, ze karta danej firmy sie podkreca lepiej a innej gorzej. Wszystko zalezy od komponentow dobranych nakarcie oraz chlodzenia jakie stosujesz. Wiec nie da sie zrobic takiego porwnania. Sa karty lepsze i gorsze. Zalezy juz od szczescia. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600 jak to 6600 kręci sie nieźle, ale poszczegółnych róznic między producentami nie widze, PONIEWAŻ:

 

po wgraniu biosu 1.4v każda karta idzie mniej wiecej na tyle samo mhz na rdzeniu.

 

natomiast kwestia pamięci wygląda inaczej :> winfast i gainward mają pamiątki 3,3ns które teoretycznei powinny sie lepiej kręcic niż 4ns, aczkolwiek hynixy 4ns chodzą po obradiatorowaniu na 750mhz...

dlatego moim zdaniem należy brac to co ma najdogodniejsze warunki , tzn co jest w boxie, długość gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj chłopaki zapomnieli o MSi Gf6600 Diamond (niestety tylko na PCI-E) ktora ma : te same pamieci co GF 6600GT :D o rdzeniu nie pisze bo wiadmomo ze ten sam ;] i kosztuje 539 zł w esc.pl (nie podam linka bo cos server u nich pada ;/)

Edytowane przez Mastah-Lamia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu gf6600 i zastanawiam sie między produktami Gigabyte (silent pipe) i Winfasta. Chciałem zapytać czy orientujecie się może ktora karta jest bardziej wydajna jako nie kręcona i ktora bardziej wydajna po podkręcaniu (ale na standardowym biosie & chłodzeniu, nie zamierzam za bardzo grzebać). Po prostu - co lepsze, gigabyte czy winfast?? byłem nastawiony na gigabyte ale przeraza mnie trochę perspektywa grzejnika wewnątrz kompa :| niewiem czy powinienem się tego obawiac czy nie, za to winfast ma nizsze domyslne taktowanie rdzenia :|. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, gdzieś leżał po necie taki tescik, poza jednym tytułem wśród 6600 (bez oc) królował 6600DP czyli pasywniak. Jest to zrozumiałe, wyższy rdzonek, lepsze wypełnianie. Tak więc podepne się pod testy i imo DP bez oc wygrywa.

Co do grzejnika, to poczytaj, mój zresztą topic, a wyjdziesz z błędnego przekonania. Kręcę to grafike naprawdę ostro, a w mojej budzie 23C, na moim procku ~30C, baaardzo wiele zależy od poprawnej wentylacji środeczka. Poczytaj temacik od 1-5 stronki, przyda się. A Winfasta nie miałem w ręce, ale to świetne produkty i na pewno mają wielu zwolenników. Wybór pozostawiam Tobie, a prawdą jest to co napisał Crusio, powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

6600 jak to 6600 kręci sie nieźle, ale poszczegółnych róznic między producentami nie widze, PONIEWAŻ:

 

po wgraniu biosu 1.4v każda karta idzie mniej wiecej na tyle samo mhz na rdzeniu.

 

natomiast kwestia pamięci wygląda inaczej :> winfast i gainward mają pamiątki 3,3ns które teoretycznei powinny sie lepiej kręcic niż 4ns, aczkolwiek hynixy 4ns chodzą po obradiatorowaniu na 750mhz...

dlatego moim zdaniem należy brac to co ma najdogodniejsze warunki , tzn co jest w boxie, długość gwarancji...

1508041[/snapback]

ma moze ktoś namiary skąd ściągnąć BIOS do MSI 6600 Diamond z 1.4 v lub jakąś instrukcję jak samemu zmodyfikować bios??

 

pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam asusa n6600 z hynixami 4.0ns chodzi spokojnie na standardowym chlodzeniu na 550/610mhz,mozna nawet na 600/610 ale powoduje to obnizenie wynikow :angry:

wyniki to:

3dmark01-17973

3dmark03-7279

3dmark05-3309

gdzie mozna dostac ten bios 1.4v??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...