Skocz do zawartości
Gość Amd_Powered

Sztuczne Słońce We Francji

Rekomendowane odpowiedzi

Sid węgiel też posiada izotopy np c12 którym się datuje znaleziska arechologiczne. Nie pamiętam ile izotopów jest w jednej tonie węgla ale jak się go tyle spala co w elektrowni ;) to popioły po nim potrafią "świecić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do raioaktywnych zanieczyszczeń z elektrowni węglowych - spalany węgliel nie jest czysty w 100% (bo przecież to kopalina) - jest zanieczyszczony całą gamą radioaktywnych izotopów (izotopy cezu, toru, uranu itp) i to na taką skalę, że gdyby odfiltrowywać z dymu elektrowni te pierwiastki (szczególnie uran) to dawałoby się uzyskać z niego więcej energii (w odpowiedniej elektrowni) niż ze spalenia tego węgla którym był on zanieczyszczony.

Co do przykładów praktycznych - na jednych ćwiczeniach mierzyliśmy zawartość cezu 137 w suszonych grzybach rosnących w okolicy elektrowni węglowej - wyszło z wyliczeń że po zjedzeniu 1,2 kg tych grzybów dostałoby się śmiertelną dawkę promieniowania.

Tak że twierdzenie o tym że elektrownie węglowe rozsiewają mniej odpadów radioaktywnych niż atomowe to BZDURA ! Izotop węgla C12 jest bardzo stabilny - to miliardy lat - natomiast datuje się izotopem C14 (ok 5000 lat czasu półtrwania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze dorzuce od siebie, ze kiedys na fizyce wlasnie gadalismy o elektrowniach atomowych i weglowych

okazuje sie, ze przebywajac obok innej osoby, jestesmy bardziej poddani dzialaniu promieniowania, niz gdybysmy mieszkali obok elektrowni atomowej ;)

i skutki katastrofy elektrowni weglowej moga byc znacznie wieksze niz skutki awarii elektrowni atomowej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skutki katastrofy elektrowni weglowej moga byc znacznie wieksze niz skutki awarii elektrowni atomowej ...

1516549[/snapback]

Zawsze bedą wieksze, bo skutki awarii elektrowni atomowej są... zerowe :)

 

Elektrownia atomowa jest tak zbudowana, ze w przypadku awarii wszystko zostaje zabezpieczone i nie ma skutków dla środowiska.

 

Ale skutki overclockingu elektrowni atomowej, tak jak w czarnobylu - bedą cholernie duże.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

Czy ktos zamierza sie wybrac kiedys do GhostTown? Poziom promieniowania jest tam juz bardzo niski (jeden dzien<przeswietlenie klatki piersiowej), a za to klimat jaki! Zawsze chcialem znalezc sie w takim wymarlym miescie. Ostatnio jakies biuro podrozy (zapomnialem nazwy) organizuje wycieczki z przewodnikiem, ale ja wolabym pojechac na wlasna reke:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

Czy ktos zamierza sie wybrac kiedys do GhostTown? Poziom promieniowania jest tam juz bardzo niski (jeden dzien<przeswietlenie klatki piersiowej), a za to klimat jaki! Zawsze chcialem znalezc sie w takim wymarlym miescie. Ostatnio jakies biuro podrozy (zapomnialem nazwy) organizuje wycieczki z przewodnikiem, ale ja wolabym pojechac na wlasna reke:>

1519525[/snapback]

Ja chcialem i planuje ale nie w tym roku :) Dokladniej kupic motorek i chulaj :-P Wypas tam jest. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem i planuje ale nie w tym roku  :)  Dokladniej kupic motorek i chulaj  :-P  Wypas tam jest.  :blink:

1519529[/snapback]

 

była kiedys taka stronka ze jakas gosciowa kawasaki ninja tam jezdziła :D jezeli ktos ma adres niech zapoda ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"500 MW?? przeciez to jest tyle co nic mozna sobie wioske zasilic najwyzej" hia hia ja mysle ze w sam raz na kompa 2040 with Nviati Tenfold x100800 mit Amintel 100xcore 100Helioherzoof CPU , Power AIPU & outstanding PPU(physic not power jakby co) i wreszczie z prawdziwymi monitorami ekranami plazmowymi;)

 

No ja wiem ze foof topig ale sie tu ciezko zrobilo od wyzwisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo jak sie wchodzi na topic i sie cos pisze bez przeczytania jego tresci to az sie prosi o zbluzganie i o wyzwiska dla panow nabijajacych posty.

Żenada.

 

Bardzo ciekawy temat. W SimCity były takie elektrownie :] Zawsze je budowałem, bo były bezpieczne i duzo mocy dawaly, a tu robia je naprawde. Kilka miechow temu czytalem o tym w neewsweeku ze maja plany zbudowac takie coś.

Mam nadzieje ze sie wszystko uda :D i zaczna prudukowac w taki sposob energie na szersza skale. Chcialbym tego dozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesla podobno znalazl sposob na pozyskiwanie energii z pola magnetycznego ziemi (na specjalnym pokazie jezdzil kilka godzin samochodem napedzanym jego silnikiem), ale zabral swoja tajemnice do grobu:> Ciekawe, czy to prawda... W koncu Tesla byl geniuszem i ma kilka tysiecy patentow na rozne rzeczy... Ponoc wiedzial tez jak przesylac energie elektryczna na odleglosc (bezprzewodowo) i zaczal nawet budowe sieci anten (potem je zniszczyl:>), ale jego 'sponsor' zrobil go w ch....:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie :<

 

PIeniadze niszcza zamiast pomagac :mur:

 

EDIT:

 

//loooool brat mi sie nie wylogowal :P

 

//Pisal Aurora001 :D

Edytowane przez gelok9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda (USA) ustalili, ze sila wiatru moze dostarczyc piec razy wiecej energii niz potrzebuje Ziemia. Znaleziono ponad tysiac miejsc na swiecie, w ktorych sila wiatru jest wystarczajaco duza, aby zasilic turbiny wiatrowe i wygenerowac 72 terawaty mocy.

 

Najwieksza turbina wiatrowa wytwarza 5MW mocy - zaopatrujac w energie 5 tysiecy domow.

 

zrodlo - focus/lipiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...