Skocz do zawartości
qwerty01

Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie jedzie do mnie nowy komputerek. Mam takie pytanko. Czy jeśli zwiększam FSB procka to mi jednocześnie zwiększa się fsb sata? AGP i PCI to wiem, że rośnie, jeśli nie ustawimy na sztywno taktowań. A jak to jest z sata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qwerty01 >>> jaka plyta (zrob sobie podpis :mur: )?? zalezy czy ma blokade PCI czy nie... jesli tak to nie powinno byc wiekszego problemu... Patrz moj podpis (FSB=250 + dwa dyski SATA i zero problemow, to samo mialem na wczesniejszej platformie nf2 + XP-M)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D z tym blokowaniem magistrali to niestety gó..o prawda i kicha totalna ( przepraszam ale tylko przy problemach z sata tak się irytuje). Sata to generalnie porażka z wielu powodów:

teoretycznie szybszy a po przesiadce z pata z 2mb cache widzimy różnicę i jesteśmy zadowoleni i ewent. z zalet czysto technicznych

ale weżmy Pata z 8mb cache i sytuacja często jest odwrotna

teoria - tutaj

 

Dlaczego porażka w praktyce? np. na płycie Asus P4P800X i865PE z dyskiem pata 8mb cache (lub może być 2mb cache ale samsung, sprawdzone w praktyce) O/C działa bez zarzutu niezależnie od zablokowania magistrali PCI tak czy nie wszystko działa bez zarzutu- podłączając dysk Sata Samsunga (sprawdzone na dwóch różnych egz.) po 1- przy podniesieniu częstotliw. FSB zostawiając PCI na auto dysk się tnie(spowalnia nawet 5x) przy blokadzie na 66.33 to samo, ustawiając w biosie magistralę PCI o czko wyżej niby wszystko gra ale po skopiowaniu kilku plików 700mb to samo, i przy tym przestaje działać zintegrowana karta muzyczna choć karta muzyczna PCI działa bo jest podatna na szybszą magistralę

Krótko- przy dysku sata na tej płycie zapomnijcie o O/C natomiast przy dysku PATA wszystko działa super!!

 

Jeśli ktoś rozwiązał problem O/C z dyskiem SATA na tej płycie to gratuluję i proszę o wskazówki!!

i dlaczego ta rzekoma blokada magistrali powoduje spowalnianie dysku?? (bios jest najnowszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...