Skocz do zawartości
Rezker

Slackware I Kadu 4.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Więc sprawa wygląda w ten sposób,że gdy odpale instacje kadu(./configure)to przy sprawdzaniu kompilatorów zatrzymuję i woła libaudio.Dokładnie wygląda to tak:

./configure ----> Configuring nas_sound module...MODULE_LIBS:           audioMODULE_LIBS_PATH:      /usr/X11R6/lib /usr/libMODULE_INCLUDES:       audio/soundlib.h audio/audiolib.hMODULE_INCLUDES_PATH:  /usr/include/ /usr/X11R6/include/MODULE_TOOLS:MODULE_CONFIGURE_CMD:checking if libaudio is in system directories... nochecking if libaudio is in specified directories:  /usr/X11R6/lib /usr/lib... not foundconfigure: error: libaudio not found!Instalacja nie powiod³a siê (na etapie ./configure)
Co zrobić? Edytowane przez Rezker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyśl. to nie jest trudne!

i takich 'slakłerowców' na przybywa z dnia na dzień...

1509305[/snapback]

Tyle,że brakuje mu jakiejś paczki to ja wiem i co z tego-jak www.google.pl jak nie bardzo mi pomaga w znaliezieniu.A co do ciebie-to dziekuje za rade-lepiej by bylo,żebyś sie w ogóle nie wypowiadał,jeżeli masz pisać posty,które nie pomagają w rozwiązaniu problemu.Czemu nie napiszesz co mam zrobić,skoro z ciebie taki "Superslackwarowiec"?Nie każdy urodził się odrazu z perfekcyjną znajomością linuxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle,że brakuje mu jakiejś paczki to ja wiem i co z tego-jak www.google.pl jak nie bardzo mi pomaga w znaliezieniu.A co do ciebie-to dziekuje za rade-lepiej by bylo,żebyś sie w ogóle nie wypowiadał,jeżeli masz pisać posty,które nie pomagają w rozwiązaniu problemu.Czemu nie napiszesz co mam zrobić,skoro z ciebie taki "Superslackwarowiec"?Nie każdy urodził się odrazu z perfekcyjną znajomością linuxa...

1509335[/snapback]

ale ja Ci chce pomóc! pomóc w myśleniu samemu, a nie, że my będziemy dyktować bo w pewnym momencie my odejdziemy, a ty nie będziesz umiał i wrócisz do windowsa bo przecież linux jest dziadowy i się nie da [rosto instalować programów.

 

A i nie jestem slackware'owcem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i takich 'slakłerowców' na przybywa z dnia na dzień...

1509305[/snapback]

Nie każdy od razu jest guru jak Ty :lol: :lol:

 

A i nie jestem slackware'owcem ;)

1509578[/snapback]

Debian mastah :D Zdrajca Slackware :D Zostaniesz wyklęty na oficjalnej stronie Slacka :D

 

A co do pytania to mniemam że zrobiłeś reboota ew. ldconfig? Hmmm jeśli tak to powinno iść :/ A może paczka z libaudio sie zainstalowala nie tam, gdzie powinny byc liby wsyztskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy od razu jest guru jak Ty :lol: :lol:

Debian mastah :D Zdrajca Slackware :D Zostaniesz wyklęty na oficjalnej stronie Slacka :D

 

A co do pytania to mniemam że zrobiłeś reboota ew. ldconfig? Hmmm jeśli tak to powinno iść :/ A może paczka z libaudio sie zainstalowala nie tam, gdzie powinny byc liby wsyztskie?

1510190[/snapback]

W tym problem,źe paczki libaudio w ogóle nie ma w katalgu lib,a gdzie indziej,też jej znaleźć nie mogłem,więc próbowałem doinstalować z płyt slacka,ale wyszukiwanie pakietów na płytach nie jest zbyt proste:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...