Skocz do zawartości
Darks

Liceum Czy Technikum ?

Rekomendowane odpowiedzi

jak ktos chce isc na polibude to po technikum bedzie mial latwiej bo:

 

- podstawy rysunku technicznego

- elektrotechnika

- pewnie jeszcze cos by sie znalazlo

- nie mialem i nie mam

- nie wiem co to, jakies teorie obwodow sa, ale idzie sie nauczyc bez "podstaw"

- w liceum sie obijalem, dodatkowy rok takiego obijania sie jest imo bez sensu. poza tym liceum przygotuje cie do wszechobecnego zjawiska obecnego na studiach - nauki niepotrzebnych bzdur ktore prawdopodobnie nigdy ci sie nie przydadza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie LO nie przygotowalo to uczenia sie bzdur bo sie jch nie uczylem a siedzialem w ostatniej lawce wiec nauczylem sie wazniejszej umietnosci, ale najgorsze bylo jak szscy stwierdzili ze im sie nie chce zrobic sciagi takie lenistwo bylo :) a ty to chyba do kiepskiego technikum poszedles no np technikum bodowlane nauczy cie liczyc belki srodki ciezkosci przydatne na mechanice i wtedy mozesz sie bujac bo malo kto to potrafi aczkolwiek zawsze mozna isc na korki i to skumac i nie trzeba siedziec dodatkowego roku.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz naprawde potrzeba ludzi po technikach z wyuczonym zawodem(zlota raczka), ale polowa technikum to ludzie z IQ ponizej 60 ktorzy nigdzie indziej sie nie podostawali oraz kadra nauczycieli ktorzy maja w [gluteus maximus] wszystko i nie podchodza do lekcji powaznie skoro polowa sie wyglupia...

za to jesli myslisz ze technikum+studia to super pomysl to mzoesz sie niemilo rozczarowac, przewyzszasz licealistow w elektronice i byc mzoe takze w informatyce ale w podstawach w postaci matematyki i fizyki jestes za murzynami....wiec musisz sam sie douczac w czasie szkoly sredniej, bo malo jakie technikum da ci taka wiedze..

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem na tech. inf. i nie żałuję :)

A patrząc na znajomych, którzy siedą w liceach (od najlepszych w mieście, poprzez średnie, na słabych kończąc) tylko utwierdzam się w przekonaniu, że to był bardzo dobry wybór :).

 

W sumie głównie przez nową klasą (która wbrew nazwie w większości niewiele ma wspólnego z tym kierunkiem.... ale za to jest bardzo śmiesznie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Ja radze każdemu kto chce iść na studia liceum.

Każdemu kto olewa studia technikum.

 

Bardzo prosto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak patrze po moich znajomych to po technikum latwiej mozna prace znalezc jezeli sie czegokolwiek nauczylo w nim. Racja ze najlepsi uczniowie z liceum nawet moga dostac indeks na uczelnie. Ale jak ktos na studia nie idzie to po skonczeniu liceum nie ma zadnego zawodu i z praca krucho. A nie widzialem by ktokolwiek po technikum mial jakiekolwiek problemy na politechnice lub nawet studiach humanistycznych.

 

Najlepiej patrzec tak ze jak ktos ma zainteresowanie w jakis technicznych sprawach to isc do technikum.

A jak woli czytac pisac oraz zajmowac sie wszystkim innym niz grzebac w przeroznych sprzetach to liceum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 3/4 roku temu też stałem przed takim wyborem, liceum (mat-inf) czy technikum inf, wybrałem liceum a dlaczego ? Poziom, w technikum przyjmują od 80 punktów<- liczone z testow, ocen itp (gdzie najlepsze licea 140), natomiast w liceum do którego poszedłem od 120 (3 w mieście). Czy żałuję hmm nie, jak widze jacy ludzie chodzą do technikum to aż strach bierze. Ludzie idą tam ze względu na to że nie trzeba duzo punktów- jest tam też zawodówka i profilowane LO co jeszcze pogarsza "klimat"...

 

I jak jest, narazie OK, takie jakby kolejne 3 lata gimnazjum<- z tym że chodziłem do dobrego i takie coś jak terror tam miejsca nie miało, a nauczyciele nie byli obojętni wiec może inni inaczej widza gim. ;) to czy dobrze wybrałem się okaże.

 

Ja tylko uważam że powinno się kierować poziomem szkoły technikum było by swietne gdyby poziom uczniow i nauczania był wyższy (i jakies chociazby wstepne egzaminy... z wiedzy chociazby znikomej w kierunku na który się idzie- nie ma to jak chodzić do klasy inf. z paliblantami tzw. i ludzmi nie majacymi o tym pojecia...). I tak zarówno po liceum jak i po technikum niewiele będzie, no po liceum w zasadzie nic... studia to podstawa ew wycieczka (w 1 strone) do kraju wiecznych mgieł :)

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wypowiedzi tu praktycznie mają racje :) Ale jedno trzeba dodać : po technikum ma się bardzo dużą wiedzę na dany kierunek, niech będzie jakiś technik elektronik. Po liceum nasza wiedza jest szeroka, ogólna (stąd przecież nazwa :P) i ogólnie poziom naszej wiedzy jest znacznie wyższy. Ale to co tu napisalem zależy przede wszystkim od człowieka :) bo moze być całkiem na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się wybieram do liceum. Na studia i tak i tak mam zamiar iść.

 

A że technikum nie ma żadnego dobrego w moim mieście, a dojeżdżać nie mam zamiary to tylko się utwierdzam w moim wyborze.

 

Celuje w mat-fiz-inf lub mat-inf, zależy do jakiej szkoły się dostane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, ze macie zle zdanie o technikach, skoro widzieliscie same do ktorych potrzeba 80 pkt, zeby sie dostac. Ja chodze do najlepszego technikum w Rzeszowie tzw. Elektronika i poziom jest lepszy niz w wiekszosci liceum. Matematyka rozszerzona i do tego z takim kolesiem, ktory kosi wszystkich z gory do dolu. Zdawalnosc matury u niego to blisko 100% w klasach w ktorych uczy, bo jezeli ktos nie jest w stanie zdac matury poprostu nie dotrwa do klasy maturalnej. I co dalej uwazacie, ze po technikum jest sie 100 lat za Murzynami z matmy? O zawodowce u nas nie ma mowy, nawet w tym roku liceum zlikwidowali, bo nie bylo chetnych. Jezeli mialbym jeszcze raz wybierac pomiedzy liceum, a dobrym technikum wybralbym to drugie. Jedyna wada jest to, ze na cala szkole sa 4 dziewczyny :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdawalnosc matury u niego to blisko 100% w klasach w ktorych uczy, bo jezeli ktos nie jest w stanie zdac matury poprostu nie dotrwa do klasy maturalnej.

No niesamowite po prostu :lol: . Tak jest w kazdym lepszym LO. Jak zerkniesz na zdawalnosc matury w zeszłym roku to własnie technika zanizaly średnią. Jeśli myslisz, ze po tech. (nawet najlepszym w miescie) bedziesz mial "opanowaną" matme na studiach (mowie oczywiscie o kierunkach typowo ścisłych) to -> :lol: . Ktos tutaj slusznie zauwazyl, ze po kilku tygodniach na wyzszej uczelni początkowa niewielka (rok nauki wiecej) przewaga z matmy czlowieka po tech. znika całkowicie, podczas gdy przewaga kogos po LO, jeśli chodzi o wiedze ogolną, zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz do liceum zaoszczędzisz rok :). moi kumple so po technikum i maja technika elektronika. po 2 wykładach z elektrotechniki i cyfrówki na studiach stwierdzili ze ich wiedza z technikum sie skończyła :)

Edytowane przez Ruonim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz pytanie: Czy opłaca się marnować po 2,5-3h dojazdu dziennie i 1 rok dla dyplomu technika czy lepiej iść do LO?? Na studia mam oczywiście zamiar iść...

Jak poza zamiarem pojścia masz jeszcze zamiar te studia skończyć to idź do LO. Nie ma sensu nadkładac roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radze każdemu kto chce iść na studia liceum.

Każdemu kto olewa studia technikum.

 

Bardzo prosto ;)

 

bzdura....

jezlei ktos ma zmiar isc na studia techniczne [wszelkeigo rodzaju masci politechniki i akademi morskie]

i ma w poblizu jaka takie dobre tchnikum to polecam technikum.

 

Sam obecnie jestem na Politechnice Szczecińskiej na wydziale budownuctwa III rok, i ludzia po tech jest znacznie latwiej.

Konczylem liceum i jakbym mial wybor wolałbym skonczyc technikum budowlane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LO, i tyle ;]

U mnie w mieście, są 2 LO, jedno to normalne LO, drugie LO połączone z zespołem szkół, czyli technikum,zawda.

Tam można podzielić ludzi na

LO-coś wiedzą, aczkolwiek nie są to geniusze, z wyjątkami,są tam osoby co w gim na 2 leciały, ale cóż.

Tech.- ludzie którym totalnie się nie chce uczyć, zlewają all

Zawda - brzydko mówiąc tumany, 1/4 nie potrafi dobrze czytać.

 

LO- to normalne,tylko LO, też są ludzie co zlewają sprawe i na 2 lecą, ale poziom jest,dosyć wysoki.

 

LOvs.Tech. bierz LO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@vid, Ja tam się nie orientuje z tymi szkołami w tamtych stronach.

 

Jak już ktoś tu napisał: idź do najlepszego liceum do jakiego Cię przyjmą.

I ja tak robie ;)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w technikum elektronicznym i nie zaluje wogole! ten sam program co LO + do tego przedmioty zawodowe Podstawy elektrotechniki, rysunek techniczny

Jak chcesz isc na polibude to tylko technikum w tech masz podstawy wszystkiego z elektroniki etc do tego masz liczby zespolone. Tylko zeby przejsc cale technikom trzeba logicznie myslec a nie kuc sie na pamiec jak 80% ludzi z LO bo obwodu nie nauczysz sie na pamiec a takze mnostwa innych wzorow i zasad jesli sie uczysz na pamiec a nie na logike(wiekszosc wzorow wynika jeden z drugiego sa powiazane ETC a nie jak to w gim czy lo ZZZ) i zaleznosci to polecam LO

 

Wkurza mnie jak ktos porownuje LO do tech budowlanego czy jakiegos innego gdzie nie licza sie wasze priorytety mata fiza ETC sam dostalem sie do LO mat-fiz ale wybralem TECH

Zdawalnosci matury w moim tech to 94% nawet wiecej niz w LO i TRZEBA tez ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage ze do TECH nie ida sami uber uczniowie co 5 mieli w GIM

 

Czasami mamy WF na boisku (wspolne 3 szkol) jak zobacze jakie w LO sa placki i wiesniaki(polowa nie miala nigdy w ustach piwa nie byla na wagarach nie wytrzymal bym:D) to zal a wkoncu LO to prawie najlepszy okres w zyciu...

 

 

Pozdrawiam rok temu mialem takie same rozterki jak wy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w LO sa placki i wiesniaki(polowa nie miala nigdy w ustach piwa nie byla na wagarach nie wytrzymal bym:D) to zal a wkoncu LO to prawie najlepszy okres w zyciu...

Wiekszosc ludzi tak myslacych, za 3 lata zapraszam do tematu "pomozcie przed matura, nic nie umiem, blagam" Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<ciach>

ten sam program co LO

<ciach>

trzeba logicznie myslec a nie kuc sie na pamiec jak 80% ludzi z LO

<ciach>

a nie jak to w gim czy lo

<ciach>

Czasami mamy WF na boisku (wspolne 3 szkol) jak zobacze jakie w LO sa placki i wiesniaki(polowa nie miala nigdy w ustach piwa nie byla na wagarach nie wytrzymal bym:D) to zal a wkoncu LO to prawie najlepszy okres w zyciu...

Najciekawsze jest to, że na temat LO najwięcej do powiedzenia mają ludzie, którzy takiego LO nie ukończyli - ba, nawet miesiąca tam nie zabawili ;)

 

Skoro technikum jest takie super, to niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego w takiej Olimpiadzie Informatycznej na 30 laureatów, 30 jest z LO?

link - http://www.oi.edu.pl/php/show.php?ac=p180603

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ja jestem w technikum elektronicznym i nie zaluje wogole! ten sam program co LO + do tego przedmioty zawodowe Podstawy elektrotechniki, rysunek techniczny

Jak chcesz isc na polibude to tylko technikum w tech masz podstawy wszystkiego z elektroniki etc do tego masz liczby zespolone. Tylko zeby przejsc cale technikom trzeba logicznie myslec a nie kuc sie na pamiec jak 80% ludzi z LO bo obwodu nie nauczysz sie na pamiec a takze mnostwa innych wzorow i zasad jesli sie uczysz na pamiec a nie na logike(wiekszosc wzorow wynika jeden z drugiego sa powiazane ETC a nie jak to w gim czy lo ZZZ) i zaleznosci to polecam LO

 

Wkurza mnie jak ktos porownuje LO do tech budowlanego czy jakiegos innego gdzie nie licza sie wasze priorytety mata fiza ETC sam dostalem sie do LO mat-fiz ale wybralem TECH

Zdawalnosci matury w moim tech to 94% nawet wiecej niz w LO i TRZEBA tez ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage ze do TECH nie ida sami uber uczniowie co 5 mieli w GIM

 

Czasami mamy WF na boisku (wspolne 3 szkol) jak zobacze jakie w LO sa placki i wiesniaki(polowa nie miala nigdy w ustach piwa nie byla na wagarach nie wytrzymal bym:D) to zal a wkoncu LO to prawie najlepszy okres w zyciu...

Pozdrawiam rok temu mialem takie same rozterki jak wy :D

i mówisz tak po niecałym roku w technikum? :blink: :lol: w ogóle fajny jesteś jak oceniasz ludzi po wyglądzie, powodzenia. W ogóle o jakim profilu mówisz z LO że niby tam nic nie ma na logikę?

Zdawalność matury? co z tego że 94% jak 60% to przedział 30-50% pkt? :lol:

Nie wiesz jak jest w lo to się z łaski swojej nie wypowiadaj, to jak mówić że C2D jest nie wydajny, nie kręci się w i w ogóle fe bo ja nie mam i zazdroszczę (tak jak ty z tym lo) innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w technikum elektronicznym i nie zaluje wogole! ten sam program co LO + do tego przedmioty zawodowe Podstawy elektrotechniki, rysunek techniczny

Jak chcesz isc na polibude to tylko technikum w tech masz podstawy wszystkiego z elektroniki etc do tego masz liczby zespolone. Tylko zeby przejsc cale technikom trzeba logicznie myslec a nie kuc sie na pamiec jak 80% ludzi z LO bo obwodu nie nauczysz sie na pamiec a takze mnostwa innych wzorow i zasad jesli sie uczysz na pamiec a nie na logike(wiekszosc wzorow wynika jeden z drugiego sa powiazane ETC a nie jak to w gim czy lo ZZZ) i zaleznosci to polecam LO

 

Wkurza mnie jak ktos porownuje LO do tech budowlanego czy jakiegos innego gdzie nie licza sie wasze priorytety mata fiza ETC sam dostalem sie do LO mat-fiz ale wybralem TECH

Zdawalnosci matury w moim tech to 94% nawet wiecej niz w LO i TRZEBA tez ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage ze do TECH nie ida sami uber uczniowie co 5 mieli w GIM

 

Czasami mamy WF na boisku (wspolne 3 szkol) jak zobacze jakie w LO sa placki i wiesniaki(polowa nie miala nigdy w ustach piwa nie byla na wagarach nie wytrzymal bym:D) to zal a wkoncu LO to prawie najlepszy okres w zyciu...

Pozdrawiam rok temu mialem takie same rozterki jak wy :D

To ci gratuluje wypowiedzi. Masz racje na przedmiotach humanistycznych trzeba myśleć logicznie, a nie wkuwać. Co do oceniania ludzi po wyglądzie, to również ci gratuluje oraz wpółczuje. Jak to się mówi: "Są ludzie i... Inni". Edytowane przez remiky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no to coś dziwnego. Jestem już "pare" latek na studiach. No fakt jestem przed genialną reformą :D. Ale ludzie po technikach ...... naprawdę mieli zazwyczaj do przodu. A Pan który napisał że po 2 wykładach się ich wiedza skończyła (technikum), to lepiej mieć 2 wykłady do przodu i skupić się na dalszych niż zaczynać od nowa. Zresztą na polibudzia jak K2 napisał nie ma my pokarzemy itd. Na następne laborki to i to. Więc jak masz do wyboru dobre technikum (bez zlewaczy itd) i dobre liceum. Bierz technikum (a dojazd ..... to w tym momencie najmniejszy problem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...