Skocz do zawartości
Wujo Mike

Geforce Px6800gt Leadtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z Leadtekiem PX6800GT. Czasami podczas uruchamiania kompa, grafa się nie załącza (znaczy wiatrak stoi i dioda sygnalizująca napięcie na karcie się nie świeci). Po wyłączeniu i ponownym włączeniu rusza. W windzie i podczas grania nie ma żadnych problemów. Temperatura w stresie bez podkręcenia do 70, z podkręceniam (420/1130) ok.75-76. Nie zmieniałem napięcia na grafie. Wcześniej miałem Chiefteca 420W i na tym to się dopiero nie chciała włączać. Myślałem że może to być wina przejściówki zasilającej (z molexa na powerowe kabelki) więc nabyłem Tagana 420 który ma juz kabel z molexem specjalnie do grafy. Zmniejszyło to znacząco problem ale nadal występuje (ale to chyba nie od zasilacza bo czytałem że ludzie odpalają ją nawet na 350 i to tracera czy innego badziewia). Co ciekawe najczęściej problem występuje rano podczas pierwszego uruchomienia. Także podczas wyjęcia, włożenia karty i odpalenia kompa. Dodam jeszcze że mam wersję z chłodzeniem zajmującym jeden slot, ale to chyba i tak bez znaczenia...

 

Proszę o pomoc.

 

--------------------

 

Procesor: AMD64 3000+

Płyta główna: DFI LanParty UT NF4 SLI-D

RAM: GeIL Dual 2 x 512MB ULD PC-500 CL2.5

Karta Graficzna: GeForce 6800GT Leadtek PX-6800GT-TDH256

Karta Dźwiękowa: Creative Audigy 2

Głośniki: Creative MegaWorks 5.1 THX 550

Dysk twardy: WD Caviar SE 120 GB WD1200JB 8MB cache

Nagrywarka DVD: NEC ND-3540

Zasilacz: Tagan 420W TG420-U02 - PFC

Edytowane przez Wujo Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą kartę (tylko AGP), bardziej prądożerny zestaw zasiłkę Chiefteca 420W i ten problem u mnie NIGDY nie występował. Poprzednio miałem identyczną kartę i do dnia w którym nie umarła również nie wystąpił taki problem. Sprawdź u kogoś kartę (pożycz mu na kilka dni - napewno się ucieszy a ty się dowiesz czy to jej wina).

 

Sprawdź też bios karty - jakie ma napięcia ustawione bo w niektórych kartach są dziwnie wysokie (1,4V) dla 2D i dla 3D takie same i to może obciążać zasialcz - momentem krytycznym jeśli chodzi o pobór prądu jest moment włączenia komputera - wtedy wszystko przez chwilę pobiera maksymalnie prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w sumie podobny problem z leadtekiem 6800gt na agp. Co kilka włączeń, przewaznie z rana nie miałem obrazu w biosie, ale komputer się normalnie uruchamiał z tym ze obraz pojawiał się dopiero po załadowaniu sterowników nvidii. Jak się pracowało tylko w windowsie to mi to zabardzo nie przeszkadzało bo obraz był ok, jednak pod linuxem poprostu mnie to doprowadzało do szału bo trybu tekstowego nie miałem i musiałem uruchamiać kompa kilka razy az zadziała.

Nie była to wina zasilacza (chieftec 360w), zresztą zprawdzałem karte na dwóch róznych konfiguracjach i poprostu ten egzemplarz który miałem tak miał.

Najlepiej oddać karte do serwisu, jednak nalezy bardzo dobrze opisać jaki ma się problem z kartą, bo z doświadczenia wiem ze usterki które występują od czasu do czasu przez serwis są traktowane ze karta jest sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już wszystko wporzo. Uziemiłem zasilacz i grafa już nie ma problemu z włączaniem się. Choć zastanawiam się czy to naprawdę tylko przez to było....?

 

Dzięki za rady

 

Peace and Love

 

 

--------------------

 

Procesor: AMD64 3000+

Płyta główna: DFI LanParty UT NF4 SLI-D

RAM: GeIL Dual 2 x 512MB ULD PC-500 CL2.5

Karta Graficzna: GeForce 6800GT Leadtek PX-6800GT-TDH256

Karta Dźwiękowa: Creative Audigy 2

Głośniki: Creative MegaWorks 5.1 THX 550

Dysk twardy: WD Caviar SE 120 GB WD1200JB 8MB cache

Nagrywarka DVD: NEC ND-3540

Zasilacz: Tagan 420W TG420-U02 - PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tak do ciekawostek to mam zasilacz 300W iBox'a i od zakupu karty jeszcze nic mi się tego typu nie zdarzyło. Żadnych przycinek, wychdzenia z gier czy innych błędów. Zresztą ta karta ma wymagany zasilacz 300W, więc akurat sie wpasowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...