Skocz do zawartości
99tomcat

Water Dragon By Tomcat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Po paru tygodnich kombinowania i oczekiwania na części moge wreszcie zaprezentować mój bloczek WATER DRAGON.

Niestety nie wytrzymałem i nie potrafiłem poczekać na ukończenie prototypu. Dlatego na razie prezentuje bloczek jeszcze w częściach, ale niebawem będzie już w pełni funkcjonujący prototypik. Chciałbym tez podziękować misiowi15go za pomoc jakiej mi udzielił i nadal udziela w przygotowywaniu pierwszych bloczków oraz pietachowi za fajne blaszki które są jednym z najważniejszych jego elementów.

 

Moim głównym celem było zbudowanie wydajnego bloczku, a zarazie TANIEGO.

Aby nie komplikować sobie życia wykorzystałem spód od bloczku Cube misia 15go nieznacznie tylko zmodyfikowany. Po co zmieniać coś co jest dobre? Zreszą mam pewnien wkład w projektowanie tego spodu oraz załatwianie dostawcy więc dlaczego nie miałbym skożystać z tego projektu? Aby zredukować czasochłonność oraz koszty materiału zaprojektowałem nietypowy top. Jest on wykonany z 10 mm poliwęglanu o wymiarach 52 na 52 mm. Jak widać nie da sie bloczku zamocować w takiej postaci. Dlatego w tym miejscu do gry wchodzi nietypowa blaszka. Jest całkiem spora i posiada otwory do zamocowania bloczku na wszystkie używane obecnie sockety zarówno Intela jak i AMD. Ponieważ jest przykrecana tymi samymi śrubami co top bloczku do spodu, można sobie darować wpuszczanie łbów w top i do tego zawsze jest tych kilka śrubek mniej. Razem ze śrubami i nakrętkami kołpakowymi mocującymi tradycyjne blaszki daje to już kilkuzłotową oszczędność.

Myśle ze bloczek wyjdzie całkiem sympatyczny. Wygląda orginalnie, jest nieco łatwiejszy w produkcji od innych bloczków a przy tym wcale nie mniej wydajny.

Dzięki temu zrobienie bloczku jest szybsze i łatwiejsza, a zarazem tańsze. Nie dysponuje także w domu prawie żadnymi narzędziami więc im więcej części moge zlecić do wykonania na projesjonalnym sprzecie tym lepiej.

Zdecydowałem się także narzucać sobie stosunkowo niewielką marże, dlatego cena WATER DRAGON-a będzie oscylować w granicach 75-79zl ..jesli oczywiście znajdą się chętni :D

Do mojego komputerka na pewno trafi :wink:

 

 

Teraz dam może wreszcie fotki jak to ma mniej więcej wyglądać.. Planuje, Że juz za kilka dni bęą fotki finalnego i całkowicie wyposażonego bloczku(sruby , podkładni,sprężynki itp...)

 

Spodzik-pożyczona fotka spodu cube - różnica będzie akurat tylko w rozstawie gwintu oraz u mnie rogi raczej nie będą zaokrąglane więc może być

 

html>

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mysle tylko są 2 walczące koncepcje...

Jesli mają być kroćce to musiałby byc topik jak w cube czy prisonie a tego nie jestem w stanie sam wykonać i koszty by wzrosły. Natomiast planuje coś w stylu abadona ze złączkami kątowymi. Wtedy 1 złączka była by obrotowa i jest to do zrobienia przy takiem samym topie z innymi jedynie blachą oraz złączkami katowymi. Cena pewnie by ciut wzrosła ale raczej nie powyzej 80-85zl...

Wszystko zależy od potencjalnych klientów czy zaakceptuja konieczność posiadania złączek skręcanych ew. wtykowych bo przy topie z kanałami w pleksie to troszke by potrwało wprowadzenie nowego modelu no i koszty by wzrosły :?

 

A głównym moim założeniem było,to żeby bloczki były ładne, wydajne ale tańsze od innych....

 

 

Na razie mam częci do budowy 3 bloczków na cpu oraz 5 blaszek. Jak sprzedadzą sie pierwsze 3 bloczki to moge sie zabrać za kolejne no i bloczki na gpu...

 

Acha umówiłem sie z misiem15go że jeśli ktos chciałby zestaw 2 bloczków to można

na razie sprzedawać water dragona w komplecie z cube gpu.

Wtedy cena bloczku na cpu to 75zl a na gpu 94! Niestety żadnych rabatów itp bnie przewiduje bo zarabiam na bloczku całe 20zl :? No ale miało być tanio

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam na fotki gotowego prototypu, bo w obecnej postaci poprostu nie rozumiem idei, ? wykorzystanie spodow misia i zmniejszenie topu z ~80x50 do 50x50 i polaczenie wszystkiego z blaszka ?

Jakie da ci to oszczednosci? Koszt bloczku pleksy 12mm o wymiarze 80x50 mniej wiecej wynosi 1,20zl.

 

"Razem ze śrubami i nakrętkami kołpakowymi mocującymi tradycyjne blaszki daje to już kilkuzłotową oszczędność."

 

Tak, dokładnie 56gr

Z calym szacunkiem ale wieksza marze naloza sobie panowie z zakladu produkcyjnego niz ty oszczedzisz na srobkach i zmniejszeniu topu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawe. Pleksa to akurat nie jest tylko poliwęglan i płaca sporo więcej za pocięte kawałki ale sam sobie nie potne bo nie mam czym. Niestety nie mam dostepu do maszyn i sam wielu rzeczy nie zrobie samemu i tyle. a bloczki chcioałbym robić wiemże troszke to dziwne. Zresztą o so chodzi jak sie mniej przy bloczku narobie to i przyzwoitośc nakazuje mniej za to wziąć od klienta... Bloczek jest troszke inny i tańszy wiec chyba ok nie? chciałem inny spód niż cube ale okazało sie ze jest wbrew pozoam optymalnie dopasowany do prosukcji seryjnej. Źeżbienie w pleksi jak ty masz jest dla mnie nieosiagalne a żłobienie w spodzie prosonowatym rowka zajmuje wiecej czadu niż zrobienie spodu 2 częsciwego dziwne ale prawdziwe.

A top no cóż miałem taki kaprys... Mniejszy top z mniejsza ilości wiercenia + pare śrubek mniej mniej więcej równoważą koszty wyjkonania blachy i topu a nie musze tyego sam robic... Narzuciłem niska marże i mnie sie taki interes opłaca więc co w tym złego?

 

a koncepcja z blachą może nabrać większego sensu jeśli ud mi sie zrobić taki bloczek gpu jak planuje- wtydy bloczki bęą 48 na 48 mm i pleksi też w tym rozmiarze. Wtedy

bloczek na bpu różnic się będzie tylko blachą i złączkami kątowymi. Uprości to znacznier

produkce ..na razie jest jak jest...

Mnie sie taka blaszka z okienkiem podoba a dzięki temu że jest tak wysoko to mimo że ma otory na wszystkie sockety nie będzie zawadzać o kondensatory jak miało by to miejsce w przypadku multitopu topu z pleksi

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam na fotki gotowego prototypu, bo w obecnej postaci poprostu nie rozumiem idei, ? wykorzystanie spodow misia i zmniejszenie topu z ~80x50 do 50x50 i polaczenie wszystkiego z blaszka ?

Jakie da ci to oszczednosci? Koszt bloczku pleksy 12mm o wymiarze 80x50 mniej wiecej wynosi 1,20zl.

 

"Razem ze śrubami i nakrętkami kołpakowymi mocującymi tradycyjne blaszki daje to już kilkuzłotową oszczędność."

 

Tak, dokładnie 56gr

Z calym szacunkiem ale wieksza marze naloza sobie panowie z zakladu produkcyjnego niz ty oszczedzisz na srobkach i zmniejszeniu topu.

1517497[/snapback]

Bardzo tania masz ta plexi ja płace bardzo duzo za pociety ładnie kawałek :?

Przestancie sie czepiac tomcata chciał miec swój bloczek to ma

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie czepiam tylko sugeruje, zeby obnizac przy kosztach produkcji a nie przy kosztach materialu.

Niewiem tomcat jaki planujesz miesięczny nakład ale może warto zamiast do kierownika iść do pracownika, pogadać żeby zrobił fuche.

 

Misiu o ile pamietam to topy sam wykonujesz więc jeśli masz możliwość jedź do hurtowni i kup bezpośrednio cały arkusz (2x3m) i z niego wycinaj.

Edytowane przez gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cie ,że spodów taniej już nie chcą nigdzie robić naprawde znalazłem taniego wykonawce... A z pleksą to czasem nie warto sie dla paru zyli męczyć- jak mamy to ciąć ręćzną piłką? a tak kleksa jest równo pocieta i do tego okazuje sie ze to poliwęglam :D

 

Gdybym mógł jeszcze na czymś zaoszczędzić to bym to zrobił... Może przy większych zamówieniach jeszcze uda sie tu i tam pare zyli uszczypnąc. Poza tym co mam robić

kopie cube za 15zl taniej :P To mnie miś zamorduje...

Nie mając własnych narzędzi nie jestem w stanie większości rzeczy wykonać i musze za to płacić.. A po 2 to mnie pałeł swoim społecznikostwem zaraził i chce zeby to były bloczki dla ludzi co nie bardzo mają kase na bloki za 100 czy 150zl, a nie chcą kupować cpc czy w najlepszym wypadku orbitala czy crystala i to jeszcze używki...

 

Nie planuje sprzedawać tego po kilkadziesiat sztuk w miesiącu, a jak zarobie te pare dyszek za pozałatwianie części od podwykonawców, polutowanie, wyszlifowanie i skręcenie bloczków to mi wystarczy. Zresztą pare osób z forum też sobie dorobi. Blachy robi np. pietiach. Topy będzie prawdopodobnie wiercił i gwintował pałeł itp...

Każdy troszke zarobi, bloczki bęa pożądne, a klient tanie bloczki wydaje sie że rozwiązanie ok. Oczywiście gdybym miał narzędzia i czas to dało by sie znacznie zejść z kosztów i bym na tym mógł więcej zarobić ale jest jak jest.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troszke paradoks...

Mój jest głównie pomysł i załatwianie poddostawców.

Ale nie mam narzędzi :mur: I bloczek ma byc tani wiec jest ....

A myślisz że np. mate sam dłubie x2p bo ja osobiście w to wątpie...

F2s też raczej osobiście samhain nie frezuje. Wiem, że to nie to wykonanie ale zasada podobna...

 

Planuje powoli zacząć samemu coś przy nich robic- lutowanie spodu, szlifowanie , polerka no i montaż. Na razie kożystam z uczynnosci misia bo on ma w tym już sporą wprawe , obecnie to już prawie sie nimi fabnryczka zrobiła :D

 

A co do przekombinowania, przerostu formy nad trescia itp. to znajdzicie mi nowy bloczek za podobne pieniądze i do tego taki ładny :D

A to chyba powinno interesować potencjalnych klientów. A ze jest mało orginalny , mało w nim robie itp. to wiem ale tak naprawde to czy dla kogoś kto chce mieć tani, dobry bloczek to jest takie ważne? Niech ktoś mi zasponsoruje rzesarke i tokarker do tego piłe do ciecia pleksy i wiertarke srołoą do wiercenia i gwintowania to chętnie porobie wszystko sam. chciałem opracować dobry bloczek przy którym niewiele bęę musaił robić sam a przy tym niezbyt drogi i to mysle udało mi sie wiec czego chcieć więcej? Może jestem mało ambitny że, nie wymyślam czegoś rewolucyjnego i nie dłubie bloku przez tydzień tymi ręcami ale czy musze? Jak ktoś chce to prosze bardzo ja miałem inny pomysł i tyle...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do przekombinowania, przerostu formy nad trescia itp. to  znajdzicie mi nowy bloczek za podobne pieniądze i do tego taki ładny  :D

No naprzykład mój bloczek ICE, ładne, wydajne cacko, w podobnej cenie którą sam przedstawiłeś. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy to jakiś żart ? Sory gregory, ale sama idea jaką przedstawiłeś jest idiotyczna - ja nie mam narzędzi, więc ide do kogoś innego, masz wogóle jakiekolwiek pojęcie o produkcji bloków wodnych ? Gdzieś wspomniałeś, że Twoja wiedza nt. WC jest czysto teoretyczna, więc z czym do ludzi ? Podajesz jako przykład - Mate'a/Samhaina, ale z tego co wiem ich bloczki są jedyne w swoim rodzaju - czytaj oryginalne. Żadna część ich bloków wodnych nie jest zapożyczana od innych producentów. A tu ? Spód od misia, zapinki od pietecha, coś tam mamroczesz o topie, który wykona też X osoba, więc co tak naprawde jest tutaj BY TOMCAT ? Projektem nazywasz zlepienie ogolnodostępnych części do bloków ? Śmiać mi się chce... Swoją drogą, to co TY wykonasz w tym bloku ? Skręcisz go do kupy ? srool...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jesteś wyjątkiem :P

A w ogóle to nie fer bo możesz sobie sam spodzik pofrezować :wink:

Ale mam nadziej ze nie wszyscy będą kupować u ciebie bo to będzie nudne,

poza tym mój jest lepiej opancerzony i ma dłuższe piny :D

Ale fakt że twój ice jest całkiem całkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy to jakiś żart ? Sory gregory, ale sama idea jaką przedstawiłeś jest idiotyczna - ja nie mam narzędzi, więc ide do kogoś innego, masz wogóle jakiekolwiek pojęcie o produkcji bloków wodnych ? Gdzieś wspomniałeś, że Twoja wiedza nt. WC jest czysto teoretyczna, więc z czym do ludzi ? Podajesz jako przykład - Mate'a/Samhaina, ale z tego co wiem ich bloczki są jedyne w swoim rodzaju - czytaj oryginalne. Żadna część ich bloków wodnych nie jest zapożyczana od innych producentów. A tu ? Spód od misia, zapinki od pietecha, coś tam mamroczesz o topie, który wykona też X osoba, więc co tak naprawde jest tutaj BY TOMCAT ? Projektem nazywasz zlepienie ogolnodostępnych części do bloków ? Śmiać mi się chce... Swoją drogą, to co TY wykonasz w tym bloku ? Skręcisz go do kupy ? srool...

1517673[/snapback]

Akutat zapinka od pietacha to bierze pół forum wiec co oni też sa nieorginalni?

spód nie biore od misoa tylko od tego samego dostawcy , którego tak w nawiasie to mu załatwiłem łaząć po mieście przez ponad tydzień i szukając. Troche też pomagałem w jego projektowaniu.

 

Kurde tak okropny jestem ze nie mam w pokoju frezarki a na balkonie tokarki i prasy...

Normalnie jestem paskudny...

Co do tego co planuje robić sam to jeszce dokładnie nie wiem bo powstaje prototypik przy wydatnej pomocy misia15go. Na pewno spód będzie toczony i frezowany w zakładzie a blacha robiona na prasie przez pietacha. Co do ogólnej dostepnosci części to prosze idz sobie i kup w sklepie te wszystkie rzeczy. Za byle oringiem czy podkładką przeba sie nieżle nalatać a większosc zakładów frezerskich oleje cie jak zobaczy ile ma dłubanuiny w miedzi lub wywali cene zaporową.. Z planami spodu cube sam latałem pare razy do frezera, konstrukcje blachy uzgadniałem przez gg itp.

 

Co poradze,że jestem studentem, a nie pracuje w jakimś zakładzie rzemieślniczym i nie mam dostepu do maszyn..

ale krytykować to każdy potrafi. Normalnie wszystko doatałem na tacy w katalogu i tylko sobie wybrałem z katalogu i zamówiłem i jeszce mi to przynieśli :mur:

Nie mam mozliwości wykonania większosci prac przy bl0oku swoimi rękoma wiec to zlecam i płace za to niejako ze swojego ewenetualnego zarobku przy jednoczesnym obniżeniu ceny bloku. Nawet jakbym miał tylko skrecać 4 śrubki(a aż tak nic nier robić nier będe) to zarobek rzędu 20zl przy chodzeniu bo surowiec , zanoszeniu na 2 koniec miasta do wyfrezowania, załatwianiu oringów podkładek, śrub spręzynek, kroccy itp potem skłdaniu tego do kupy to az tak duzo nie jest.

Radze krytykom ruszyć 4 litery i sprubować skombinować częsci na bloczek smemu

to zobaczą ze aż takie nic to to nie jest.

Nie twierdze oczywiście ze robie coś wielkiego, wiem że miś, mechlin, gaz, kyniek itp robią wiecej samemu ale czy to takie ważne dopuki klient nie musi za to więcej płacić? :mur:

Bloczek będzie naprawde solidnie wykonany bo przez fachowców a to chyba powinno klienta obchodzić najbardziej...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akutat zapinka od pietacha to bierze pół forum wiec co oni też sa nieorginalni?

1517691[/snapback]

Ale czy oni sprzedają potem te bloki ?

 

Co do tego co planuje robić sam to jeszce dokładnie nie wiem bo powstaje prototypik przy wydatnej pomocy misia15go.

1517691[/snapback]

Super, czyli nawet prototyp będzie robiony przez misia. Nie ma co - nazwa "Water Dragon By Tomcat" wpełni jest uzasadniona - przecież Ty nie masz dostepu do feezarek i innego stuffu...

 

Co roradze,że jestem studentem a nie pracuje w jakimś zakładzie rzemieślniczym i nie mam dostepu do maszyn.

1517691[/snapback]

Oj Ty biedaczku, wyjaśnij mi jednak po kiego wała ten bloczek nazywa się "By Tomcat", skoro Ty nie jesteś wogóle jego twórcą ? Gdybyś użył zamiast TOMCAT - by misiu/pietech/pałeł/etc/etc/etc to mój post wogóle by tu nie zagościł ,a tak ? Przypisujesz sobie poprzez samą nazwe całą robote, gdy nawet sam projekt nie został wykonany przez Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czym tu facet wyjzdzasz , ostro atakujesz ludzi ktorzy cie krytykuja , mowisz jaki to ty biedny student jestes i wogule , co to ma do rzeczy skoro przy produkcij tego bloku nic nie robisz tylko placisz frezerowi ktorego tydzien szukales za wykonanie spodu , kupujesz gotowy produkt od pietacha , skrecasz razem w calosc i chwalisz sie ze to twoj bloczek by tomcat ?? to jest zalosne !!! wlasna produkcja to wlasna produkcja , nie trzeba miec jakiegos super sprzetu do robienia bloczkow , widziales poczatki misia i innych ?? pilnik , brzeszczot i dremel w lapie i skrobali bloczki , to sie nazywa bloczek by XXX a nie to co ty tu przedstawiasz i chwalisz sie , nazwij sie lepiej moze dystrybutorem albo przedstawicielem handlowym pana frezera i pietacha .... szkoda slow

 

ahh bylbym zapomnial , fotki nawet widze ze misiu ci zrobil ?? :wink: :lol: :lol:

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czym tu facet wyjzdzasz , ostro atakujesz ludzi ktorzy cie krytykuja , mowisz jaki to ty biedny student jestes i wogule , co to ma do rzeczy skoro przy produkcij tego bloku nic nie robisz tylko placisz frezerowi ktorego tydzien szukales za wykonanie spodu , kupujesz gotowy produkt od pietacha , skrecasz razem w calosc i chwalisz sie ze to twoj bloczek by tomcat ?? to jest zalosne !!! wlasna produkcja to wlasna produkcja , nie trzeba miec jakiegos super sprzetu do robienia bloczkow , widziales poczatki misia i innych ?? pilnik , brzeszczot i dremel w lapie i skrobali bloczki , to sie nazywa bloczek by XXX a nie to co ty tu przedstawiasz i chwalisz sie , nazwij sie lepiej moze dystrybutorem albo przedstawicielem handlowym pana frezera i pietacha .... szkoda slow

 

ahh bylbym zapomnial , fotki nawet widze ze misiu ci zrobil ?? :wink: :lol:  :lol:

1517730[/snapback]

No w sumie jak tak czytam to panowie macie tu duzo racji bo nawet proejkty do wykonania topu/rozwiercenia dziurek w spodzie itd bede robił ja

No ja robiłem fotki na słynnym juz moim parapecie ;) bo bloczek bede robił ja wiec kto ma zrobic fotki, zreszta tomcat nie ma nawet aparatu.

Nexer---> tak sprzedaje te bloki potem, zapinka od pietacha jest wykonana na moje zlecenie, sam mu zleciłem wykonanie ich pod moje widzi mi sie i zeby pasowały do mojego bloczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem i dlatego wolałem zlecić to zawodowcowi...

I tyle..

 

A blachy od pietacha tak kupują ludzie którzy je potem sprzedają...

 

a ogólnie tak myślać to taki architekt jak coś sie jego zbuduje np to przecież on nic do tego nie am i nie ma wstydu bo on tam nawet gwożdzia nie wbił...

 

I kurcze nie no lepiej sprzedawać bloczki ryte gwożdziem niż robione na frezarce bo te 1 to własna robota..cóż ja osobiscie wole te na frezarce.. Poza tym większośc części jest

projektowana pod ten bloczek a nie kupiona gotowa z półki wiec o co chodzi?

Widze że jak byn mapisał,że siedze po nocach i własnoręcznie w tym dłubie to by było super a tak to powinienem sie pod ziemie zapaść ze wstydu. A ja nie mam zamiaru

Water Dragon będzie ładnym wydajnym i porządnie wykonanym bloczkiem i o to mi chodziło więc ja jestem zadowolony.

I kogo ja atakuje? Nie podoba sie trudno- weźcie sami własnoręcznie zróbcie od a do z swoje bloczki i czujcie sie z tego powodu lepsi ode mnie jak wam to sprawi satysfakcje.

 

Zresza pokażcie mi gdzie ja napisałem bloczek homemade?

Wymysliłem sobie jaki chciałbym stworzyć bloczek i to mi sie udało. Bloczek jest Mojego projektu i to mi wystarcza..Cóż może jestem mało ambitny.

 

edit:

 

Verb tak foty robił Miś bo po 1 nie mam cyfrówki a po 2 jak miś składa u siebie prototyp to chyba logiczne nie?

Widzisz nie kazdy ma tyle kaski żeby mieć super kompa i cyfrówke...

ale wcale nie czuje sie gorszy i do tego będe miał bloczek u siebie w kompie który sam zaprojektuje i nawet zmontuje... Tylko tyle i aż tyle.. A ty masz tylko kupniony w którego powastanie masz 0 wkładu, no może wybór rozmiaru kroćcy jedynie głupie węzyki podłaczyłeś... ale ja wcale nie czuje sie z tego powodu lepszy od ciebie...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co sie wszyscy przypierdalacie, ważne że bloczki będą tanie i chyba wydajne (proszę o test bo nie chcę kupować kota w worku), kurcze człowiek wychodzi z incjatywą zrobienia czegoś dobrego i taniego a wszyscy po nim jadą tak jakby im robił konkurencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co sie wszyscy przypierdalacie, ważne że bloczki będą tanie i chyba wydajne (proszę o test bo nie chcę kupować kota w worku), kurcze człowiek wychodzi z incjatywą zrobienia czegoś dobrego i taniego a wszyscy po nim jadą tak jakby im robił konkurencje.

1517785[/snapback]

Test bedzie na jet-pc jutro wysle bloczek ale mojego CUBE

 

tomcat--> Verb ma bloczek odemnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje sie niektórym przejść na jaki kolwiek zakład i powiedzieć komu chcecie czy kierownikowi czy frezerowi "chce taki bloczek jak misia15go" ciekawe co wtedy zrobi frezer czy kierownik ???

połaźcie za miedzią, za mosiądzem, za pleksa za króćcami

mało tego zróbcie dokumentacje warsztatowa dla podwykonawcy, tylko żeby to frezer zrozumiał, bo ze zdjęcia tez sie nie da zrobić bloku niestety , u mnie fucha zaczyna sie od flaszki, bez tego niema gadania o niczym, nie jedna już wypiłem i nie jedna trzeba będzie jeszcze wypić

VerB jeśli potrafisz coś zrobić taniej i lepiej, zapraszam konkurencja mile widziana, wszakże bloczki potanieją, tylko ciekawi mnie czy dasz rade zejść niżej z cena bo przecież oto chodzi głównie

 

A głównym moim założeniem było,to żeby bloczki były ładne, wydajne ale tańsze od innych....

1517436[/snapback]

według mnie założenie zostało spełnione

i to jest najważniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co was obchodzi jak nazwal ten blok ?! Jesli pod wykonawcom i dostarczycileom materialow to nie przeszkadza to nie wiedze problemu ;/

 

IMO jesli na testach blok wypadnie dobrze to moze cieszyc sie duzym powodzeniam ze wzgledu na cene...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na testy na razie nie ma co wysyłać bo jedzie cube a spód prawie ten sam więc i wydajność ta sama. no może o promil lepsza bo jak ktoś kiedyś zauważył jak są po skosie to woda wpada na kanty pinów. ale jak dla mnie teoretyczna róznica setnej częci stopnia czy nawet dziesiątej to i tak tyle co nic. Zwyciezyły wzglądy estetyczne oraz

przygotowanie na wszelki wypadek projektu blach do kwadratowego układu pinów w przyszłości(kto wie co będzie za jakiś czas)

 

Osobiście licze na wydajność coś pomedzy prsonem a prisonem pro i to mnie zupełnie zadowala. Jak będzie za mała to pomysli sie o niewoekim zagęszczeniu pinów ale to na razie pieśń przyszłości. Natomiast raczej nie ma sie co bać o konfrontacje z orbitalem, crystalem czy abadonem.. a cena water dragona bęzei niższa więc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie czytac ze zrozumieniem to wy nie umiecie , czy ja gdzie napisalem ze zropbilbym to lepiej/taniej/sam ?? wiec po holere piszecie mi zebym to ja sie zabral za robienie blokow ?? chcialem kiedys zrobic blok bo mailem w szkole cnc frezarke i tokarke z systemem sinumerki ktorego zreszta znam , moj nauczyciel byl bardzo dobry bo chcial pomoc i nie bylo by problemu ze zrobieniem programu i wykonaniem tego na frezarce , kwestia byla tylko z dostarczeniem materialow ale niestety kontakt sie urwal i koniec , jesli ktos wyskakuje z tematem o swoim bloczku to chyba chodzi tu o to zeby to byl bloczek jego a nie by ktos tam , tomcat zachowujesz sie jak ciasteczkowy ludzik ... sam nie sram kasa na super kompy i cyfrowki jak napisales , pracuje wiec na ile moge na tyle sobie pozwole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko interesuje dlaczego rewizji powiedzmy 1.1 Cube'a (czy też innej nazwy historycznego pierwowzoru) nadałeś nową nazwe...

Jak gdyby to był inny blok, a tym bardziej nowy...

Jak sam piszesz:

Aby nie komplikować sobie życia wykorzystałem spód od bloczku Cube misia 15go nieznacznie tylko zmodyfikowany.

1517265[/snapback]

Przy okazji gratuluje podejscia..

Dając przykład Mate'a i jego X2P.. Dlaczego nie wydał nowego bloku okraszając go np. X3P, a jedynie wypuscił rev.2 (usuwając schodek i sprayer)..

Tego nawet tu nie ma...

Skrócenie plexi, tyćke inna zapinka, inne rozłozenie kroccy..

Czy cos z powyzszych wpłynie tak na wydajnosc, wyglad zeby ogłaszac powstanie nowego bloku?

Tanszy cube i nic wiecej...

 

Po co zmieniać coś co jest  dobre?

1517265[/snapback]

Żeby stworzyć coś lepszego...

Trwalibysmy w erze maluchow gdyby "nie zmieniac tego co dobre"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra spokojnie Verb troche sie na ciebie wkurzyłem i tyle jak na mnie wskoczyłeś...

 

Tylko powiedz mi czy to takie ważne ,że sam dlubie w miedzi i pleksie czy daje komuś innemu do zrobienia? Nie mam mozliwości wykonania samodzielnie większości częśći, a chciałem sobie bloczki porobić. Podwykonawcom płace z części którą normalnie osoby robiące bloczki mają dla siebie. Zmniejszyłem sobie drastycznie marże i tyle.

Spód jest od cube bo tak było łatwiej i wbrew pozoram taniej niż robienie rzeczy teotetycznie prostszych. Mam kontakt z zakładem to skożystałem. Miś nie ma jakiś zastrzezeń to czemu nie?

Bloczek będzei tani i wydajny więc czego potencjalnym klientom do szczęscia potrzeba więcej. To że robie przy nim niewiele może mieć też pozytywne strony - robił bym samodzielnie to mógłbym jako nowicjusz w tych sprawach coś spartolić. A tak bloczek jest od 1 egzemparza wykonany na wysokim poziomie.

 

Chciałbym pogadać o aspektach technicznych. Zniose krytyke ale sensowną np tą gaza on uważa ,ze np ta blacha to troche pomysł nieuzasadniony ekonomicznie co zaoszczsdze na surowcu to wydam na wykonance.. Ja mam troszke inne zdanie na to ale moge porozmawiać. ale na temat i z sensem a nie w stylu,że jak własnoręcznie tego nie robie to najlepiej powinienem sie schować do dziury i nie pokazywać.. Bo od kiedy to przestępstwo i coś złego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda slow , ciekawy czy misiek pomyslalem o tym ze ktos bedzie wolal kupic tanszy bloczek od tomcata niz od niego ?? :lol: istna telenowela ale oki juz sie nie czepiam co chcialem to powiedzialem , wyrazilem swoje zdanie na ten temat , robta co chceta , siema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do robienia konkurenci to nie będzei zbyt wielka bo nie planuje sprzedaży tego w dziesiątkach sztuk w miesiacu.. Spokojnie wystarczy mi jak znajdzie sie 1-2 chętnych w tygodniu. Poza tym bloczek jest kierowany do osób, których nie stać na cube , prisony czy f2s i ma być alternatywą do tanich ale mniej wydajnych bloczków.

A z podejściem, że jak na częściach cube to po co przepłacać to dlaczego ludzie kupują Volkswagena jak seat i skoda są tańsze? Części też te same inne opakowanie...

Poza tym Cube jest lepiej wykonany i bardziej dopieszczony od water dragona- wpuszczone śruby w top, zaokrąglone rogi, itp. Mój bloczek będzie solidnie wykonany ale bez przesadnego pietyzmu. Już uzgadniam np. maszynowe wykonyanie topów.

 

 

A co do całej afery i burzy w szkalnce wody to jak ktos kiedyś powiedział:

"Nie ważne co o tobie mówią, ważne,że mówią"

 

I tym optymistycznym akcentem chciałbym zakończyć swoje wypowiadanie sie w tym temacie na tematy związane z orginalnością koncepcji czy raczej jej brakiem oraz wielkościa mojego wkaładu w jego powstanie. Bo czy naprawde potencjalnego klienta to w jakimkolwiek stopniu obchodzi? Bo mnie gdybym ja nim miał być to wcale...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...