Skocz do zawartości
DeMaster14

Celeron D Czy Pentium?

Rekomendowane odpowiedzi

celeron d ktory bedzie chodzilna fsb 200 bedzie duzo szybszy od tego pentiuma co ebdzie chodzil na fsb 100!!!!! ale wiem ze komus kto wydal duzo kasy na pentaka to zawsze bedzie sie upieral ze ma leprzego hehe:) ja bym wymienial go na celkaD nie duzo dokladasz a masz leprzego proca chyba ze dolozysz i kupisz p4 z ht :)

 

a z waszego gadania wychodzi ze procek ktory ma 4ghz i magistrale 100 i nazwe pentium bedzie leprzy od procka ktory ma ma 4ghz i magistrale 200 i nazwe celeron!! hehe ale jak tak ktos do tego podchodzi to powodzonka;)

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównnywanie podkreconego i niepodkreconego procka mija sie z celem... a ty drogi Pixelik'u ciagle to robisz... ciekawe jak by wygladało porównanie: ta pentiawka i celek - obydwa z fsb 200 (a co mi tam... p nawet na 166...)

 

a tak co od wyskusji... imho celek bedzie lepszy poniewaz:

1. prescott - mozna podkrecic wyżej

2. firmowo wyższe fsb.

3. ogólnie nowsza konstrukcja (dodatkowe instrukcjie itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celeron d ktory bedzie chodzilna fsb 200 bedzie duzo szybszy od tego pentiuma co ebdzie chodzil na fsb 100!!!!! ale wiem ze komus kto wydal duzo kasy na pentaka to zawsze bedzie sie upieral ze ma leprzego hehe:) ja bym wymienial go na celkaD nie duzo dokladasz a masz leprzego proca chyba ze dolozysz i kupisz p4 z ht :)

 

a z waszego gadania wychodzi ze procek ktory ma 4ghz i magistrale 100 i nazwe pentium bedzie leprzy od procka ktory ma ma 4ghz i magistrale 200 i nazwe celeron!! hehe ale jak tak ktos do tego podchodzi to powodzonka;)

1517628[/snapback]

Jest jeszcze cos o czym zapominasz... L2, raczej jest roznica pomiedzy 512 a 256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh puszcze swojego na 133 fabrycznie i i tak bedzie leprzy niz ten jego na 100 co chodzi :) to tak jak kiedys juz pisal koles ktory ma bartona ze jak celek i tak w testach bedzie leprzy to i tak bedzie gorszy! ale to taka sama dyskusja co jest leprze czy pentium czy amd! bo jak narazie to kazdy mi tylko pisze ze leprzy jest pentiumktory ma fsb100 albo 133 lub barton od celka ale nie widze zeby sie chwail swoim wynikiem procka:) nawet w glupim aquamarku,pcmarku,czy np 3dmarku :) niech zrobi screena DeMaster14 w pcmarku0204 i zobaczymy jak mu proc wypada i zapodam swoj wynik i bedzie mial roznice:) i z ciekawosci ktos kto ma p4 z ht tez niech zapoda screena..

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy mam to co w podpisie. Wcześniej miałem pentiuma 4 mobil 1.6 podkręconego na 2.7 (12x225) i mimo że tam miałem 512 kb casch'u a teraz 256 w celeronie to wydajność caleronka niestety jest wyższa. Różnica jest w 3dmarku i w superPi. Za te pieniądze jakie kosztuje celeronD to najlepszy intel według mnie. Jasna że jak się dołozy jeszcze... itd to można mieć szybszego proca. Naprawde polecam! warto. na tak podkręconym celku na GF4 titanium 4200 niepodkręconej miałem ponad 12000 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się też kiedyś nad zamianą wymieniłem do testów celka na northwoodzie na pentiuma na fsb 400 (1,8 lub 2,0).Celelk był taktowany jakieś 600-800 MHz więcej od pentiuma i co najlepsze w farcry pentium chodził tak samo tylko nie było takich tragicznych spadków fps(jak wyskakiwało paru gości).I winą chyba był cache-128 to za mało ale w celku d jest 256 a tyle pozwala jużna płynną grę.Kupować pentiuma to można ale do jakiejś wypasionej grafy,mobo i reszty bo inaczej efekt może być mizerny tak jak przy celeronie d i słabej płycie bez duala.Celek będzie szybszy jak go dobrze podkręcisz...

Edytowane przez dustone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...