Skocz do zawartości
Stanko

Problem Z Pamięciami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem 2x512 MB pamięci Kingmax 400DDR i ustawiłem je w dual channelu.

Chciałem sprawdzić czy są sprawne za pomocą programu goldmemory.

Na szynie 166 MHz wszyskie testy wyszły bezbłędnie. Potem ustawiłem pamięci jako SPD, czyli na szynie 200MHz i goldmemory sypie błędami. Dodam, ze timingi pamięci ustawione są optimal, tj. 8-4-4-2.5. Napięcie dla pamięci ustawiłem najpierw 2.5 V, potem zwiększyłem do 2.6, ale nie poprawiło to sytuacji.

Czy pamięci są niesprawne i mam je oddac do sklepu, czy coś jeszcze da sie zrobić? Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie.

Mój sprzęt to:

-płyta Soltek 75 FRN2-L (obsługuje pamięci DDR 400/333/266 MHz i Dual-channel)

-procek Athlon 2000+ (odblokowany mnożnik, więc docelowo miał chodzić na szynie 200MHz, synchro z pamięciami).

Pozdrawiam.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ma nikogo, kto mógłby mi pomoc, więc może coś jeszcze dopiszę.

Dzisiaj sprawdziłem obie kości pojedyńczo, aby miec pewność, ze mój problem nie jest związany ze złą pracą w dual-channelu. Niestety błędy na szynie 200MHz na pojedynczych kościach również wystąpiły.

Po dowoltowaniu pamięci do 2,8V błędów jest znacznie mniej, ale nadal są.

Niestety więcej niż 2,8V dać nie mogę, bo nie pozwala na to płyta. Może przy 3V problem by zniknął .

Czy ktoś miał styczność z tymi Kingmaxami? Czy winne są pamięci czy płyta?

Bardzo proszę o pomoc.

P.S. Kingmaxy, które posiadam są na czerwonym laminacie. AIDA 32 tak je opisuje:

Kingmax MPXC22D-38KT3R-FHA.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedzialem ze trafie kiedys na tym forum te pytanie

 

kingmaxy oemowe naprawde kiepsko sie kręcą... czasami ludzie mają problemy z dobiciem do 210fsb przy 3-4-4-11 i 2.8V (2.9V jeszcze gorzej) ...

 

proponuje ustawic tak jak to sie ma z spd a nie jakies optimal i czarodziejska rozdzka plyty glownej: 3-3-3-8 ;) sprawdz wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem timingi 3-3-3-8 i dalej są błędy, zarówno na 2,5V jak i 2,8V.

Nie mam już siły na te pamięci, spróbuje je wymienić w sklepie na inne, tylko ze tam do wyboru, w rozsądnej cenie są tylko Kingstony KVR400X64C3 i jakieś nonamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak oddadzą ci kase za te pamieci wez te:

http://allegro.pl/show_item.php?item=55605532

 

mam je wlasnie od tego kolesia

z kosci 449

z naklejki 0452 ;) czyli gdzies z grudnia, idą jak kazde TCCC ale mysle ze za te pieniądze to i tak warto, bo sie:

podkrecą

są tansze od no-namów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanko pamięci dałeś SPD czyli 200MHz a proc ile?? może asynchro, a to nie dobre dla AMD 32bit. A druga rzecz to faktycznie kulawe pamięci ale żeby 200 nie trzymały to naprawde kupa. zobacz 2,5-3-3-8 może akurat tak pójdzie.

Camel a te samsungi dobre?? bo bardzo tanie??też bym się skusił

Edytowane przez Sssaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5-3-3-8 tez oczywiście (_!_). Najmniej błedów było w ustawieniu optimal, czyli 2.5-4-4-8 i przy max. napięciu jakie mogę dać, tj. 2.8V.

Testy w goldmemory zawsze są zaliczone do 121, a od 122 sypie błędami.

Żeby tylko w sklepie zgodzili się wymienic te pamiątki, bo kasy to pewnie nie oddadzą.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne. Ja ostatnio testowalem te czerwone kostki Kingmaxa na cl2.5 w dualu na FSB220 i chodziy calkowicie bezproblemowo. Dzis dostalem dla siebie te kostki bo tanie a wiecej nie potrzebuje tylko ze sa na zielonym laminacie. Zobaczymy co z nich bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanko pamięci dałeś SPD czyli 200MHz a proc ile?? może asynchro, a to nie dobre dla AMD 32bit. A druga rzecz to faktycznie kulawe pamięci ale żeby 200 nie trzymały to naprawde kupa. zobacz 2,5-3-3-8 może akurat tak pójdzie.

Camel a  te samsungi dobre?? bo bardzo tanie??też bym się skusił

1521235[/snapback]

no asynchro dobre do k7 nie jest :? mi na nf7 asynchro wogle nie wstaje,... nawet jak to jest 133/166 czy 166/200 a cio dopiero o podkrecaniu myslec :P

co do samsungów... na pclabie jest temat o tych TCCC.. nijaki peterpz kupil do duala 2x512 .. no w dualu chodzą ale mowi ze krecą mu sie cienko, ja 2 godziny przed nim kupilem jedną kosc i jak dlamnie kreci sie bosko ;) co prawda 2,5cl powyzej 210fsb raczej jest nie do osiągniecia, co do platformy intela bedzie sie nadawac lepiej niz do a64:

200 @ 2,5-3-3-6 2.6V

210 2,5-3-3-6 @ 2.8V

225 3-3-3-9 @ 2.7V (uzywam ich razem z hynixami w dualu, mysle ze na 2.6V przy takich timingach by ruszyly, ale hynix juz rady nie daje :P

250 @ 3-4-3-11 @ 2.9V

250 3-4-4-9 @ 2.8V

255 3-4-4-9 @ 2.8V :E

dale sprawdzic nie moge, bo nf7 bez modów juz wymieka ;)

 

To jak miałem podobny problem dziś ale z 4x512 Kingston

 

Dwie w dualu nadziałają na 400 a cztery już tylko na 333...

1521286[/snapback]

pewnie platforma k8 i winchester na pokladzie... sie nie dziw bo to wina kontrolera w procku, to poprawiono juz w E3 - Venice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem 2x512 MB pamięci Kingmax 400DDR i ustawiłem je w dual channelu.

Chciałem sprawdzić czy są sprawne za pomocą programu goldmemory.

Na szynie 166 MHz wszyskie testy wyszły bezbłędnie. Potem ustawiłem pamięci jako SPD, czyli na szynie 200MHz i goldmemory sypie błędami. Dodam, ze timingi pamięci ustawione są optimal, tj. 8-4-4-2.5. Napięcie dla pamięci ustawiłem najpierw 2.5 V, potem zwiększyłem do 2.6, ale nie poprawiło to sytuacji.

Czy pamięci są niesprawne i mam je oddac do sklepu, czy coś jeszcze da sie zrobić? Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie.

Mój sprzęt to:

-płyta Soltek 75 FRN2-L (obsługuje pamięci DDR 400/333/266 MHz i Dual-channel)

-procek Athlon 2000+ (odblokowany mnożnik, więc docelowo miał chodzić na szynie 200MHz, synchro z pamięciami).

Pozdrawiam.

 

Widzę, że nie ma nikogo, kto mógłby mi pomoc, więc może coś jeszcze dopiszę.

Dzisiaj sprawdziłem obie kości pojedyńczo, aby miec pewność, ze mój problem nie jest związany ze złą pracą w dual-channelu. Niestety błędy na szynie 200MHz na pojedynczych kościach również wystąpiły.

Po dowoltowaniu pamięci do 2,8V błędów jest znacznie mniej, ale nadal są.

Niestety więcej niż 2,8V dać nie mogę, bo nie pozwala na to płyta. Może przy 3V problem by zniknął .

Czy ktoś miał styczność z tymi Kingmaxami? Czy winne są pamięci czy płyta?

Bardzo proszę o pomoc.

P.S. Kingmaxy, które posiadam są na czerwonym laminacie. AIDA 32 tak je opisuje:

Kingmax MPXC22D-38KT3R-FHA.

Pozdrawiam.

 

 

ja posziadam takie pamięci i tezz są na czerwonym laminacie. i chodzily bezzproblemowo na defaultowych ustaiwnach czyli jak 400mhz na fsb200 przy sstandardowych timingach i napięciu(2,5 volt) ale ostatnio komp zaczął gupiec. myślałem ze proc nie wyrabia bo kręcony a to sie okazalo ze pmaieci generują losowo bledy w gold memory. wiec podnioslem napiecie na 2,6 i poblem znikł.

Moje pytanie skąd moge sie dowiedziec na jakim V chodzą pamieci. niby w sklepie pisało ze 2,5.

czy możliwe ze pamieci sie sypią? one są ledwo letnie. prawie zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze ja ostatnio kupilem sobie 512 ddr geila i po wsadzeniu do plyty goldmemory tez sypal bledami wlasnie od 121 testu. co sie okazalo to plyta siadła ( soltek slkt400c ) , wylal sie z jednego tego dziadostwa ta cala rdza elektrolit czy cus :) tak ze sprawdz sobie jeszcze plytke czy masz sprawa w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...