Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !! Mam pytanko jak w temcie. Po głowie chodzi mi Samsung 80 Gb z 8 Mb cachem, ale w rynku urządzeń masowych zbytnio nie siedzę. Może jest coś ciekawszego o prównywalnej cenie. Acha dysk ma wspólgrać z ATA 133 (no chyba że się jakieś przejsciówki zastosuje :) )Proszę o jakieś mądre no i trafne rady B) Chciałem sie dowiedzieć czy nowy dysk przyspieszyłby prace kompa. Narazie jadę na "gumowym" U6 Segate'a - dyski nie do zdarcia <lol> tyle że kręcą sie tylko 5400 razy na minutę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile użytkowników tyle opinii z mojej strony proponuje to : http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6865 mam u siebie dwa takie i sprawują się świetnie. Mam też porównanie z samsungiem tylko, że wersja 160 GB i także 8 MB cache, maxtory bez problemu, a samsung w ciagu 8 miesięcy już dwa razy w serwise (bad sectory), ale znam też osoby, które tych samych samsungów nie zamieniliby na żadne inne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile użytkowników tyle opinii z mojej strony proponuje to : 1525268[/snapback]

Dysk świetny i bardzo szybki tylko ma 2 istotne wady:

1. Bardzo głośny

2. Niesamowicie się grzeje, najlepiej dać dodatkowy nawiew...

Ale ogólnie sobie go chwalę, mam go od listopada 2003 i jak na razie 0 problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt grzeje się, dyski mam chłodzone przez 80 mm wentylator, zwłaszcza teraz jak temp. daje się we znaki, ale co do hałasu to wogóle ich nie słychać...

 

...myśle, ze to jest po pierwsze : indywidualna kwestia każdego, a po drugie : loteria, czyli można kupić 3 niby takie same dyski, a każdy bedzię sie inaczej sprawował...

 

...miałem różne dyski twarde, w moim rankingu maxtor prowadzi, nigdy się na nich nie zawiodłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk świetny i bardzo szybki tylko ma 2 istotne wady:

1. Bardzo głośny

2. Niesamowicie się grzeje, najlepiej dać dodatkowy nawiew...

Ale ogólnie sobie go chwalę, mam go od listopada 2003 i jak na razie 0 problemów...

1525768[/snapback]

ja polece barracude ATA IV jest w miare szybki, nie grzeje sie bardzo (35-40 stopni) a co (dla mnie) najwazniejsze jest BARDZO cichy. mam juz go okolo 3 latka i jeszcze nie mialem z nim problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt grzeje się, dyski mam chłodzone przez 80 mm wentylator, zwłaszcza teraz jak temp. daje się we znaki, ale co do hałasu to wogóle ich nie słychać...

 

...myśle, ze to jest po pierwsze : indywidualna kwestia każdego, a po drugie : loteria, czyli można kupić 3 niby takie same dyski, a każdy bedzię sie inaczej sprawował...

 

...miałem różne dyski twarde, w moim rankingu maxtor prowadzi, nigdy się na nich nie zawiodłem

1525776[/snapback]

No nie wiem, może kupowałeś z późniejszych serii i coś poprawili, a może jestem przeczulony gdyż mam w domu Barracudę, która w porównaniu z Maxtorem nie hałasuje...

Ale zapewniam Cię, gdy posiadasz Tagana i Pentagrama puszczonego na minimum to najgłośniejszym elementem w kompie jest właśnie Maxtor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe posiadam Pentagram Freezone QVC-100 Cu oraz Tagan 480W UO1 wszystko zamknięte w Chieftec BA-01B-B-B  :D

1525794[/snapback]

Ale jak wiesz Tagan 480W jest głośniejszy od 380W więc... :D

 

A co do barracudy, ale bez obrazy, ale IV w porównaniu z Maxtorem jest dużo wolniejsza, no i nowych IV już nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od jakiegoś miesiąca 80 gb od samsunga. Cichy, nie wiem jak z temp ale raczej sie nie grzeje bardzo. Co do marki to nie jestem przekonany.

 

Mam jeszcze drugiego samsunga - 20gb- chodzi, ale co walne reseta to mi scan disk naprawia pliki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD Caviar

i czemu 80-tke?

100zł wiecej i mozna miec 160GB

1528092[/snapback]

Niektórym 80 gb w zupelności wystarcza, a po zatym 160 gb jest droższe :P

A gosc ktory to pisze moze woli 80 niz 160 wiec sie zastanow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórym 80 gb  w zupelności wystarcza, a po zatym 160 gb jest droższe :P

A gosc ktory  to pisze moze woli 80 niz 160 wiec sie zastanow.

1528126[/snapback]

ja mu tylko sugeruje, nic wiecej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki all za pomoc w wyborze twardziela. Heh "gość który to pisze" :D chętnie kupiłby nawet 200 GB tylko jest jeden szkopuł, który pewnie przeszkadza wielu z nas - ograniczenie finansowe :lol: Dlatego zostane chyba jednak przy tym Samsungu 80 GB z 8 Mb cache'em. Jeszcze raz dzięki i pozdro. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszna sprawa, wszyscy na komputroniku pisza ze nie idzie szybciej nizeli ATA 100, tym wypowiedziom sie nie dziwie, jak jest programowo ograniczone do tego stopnia. Hutil rozwiaze ten problem. Mam ponad tydzien samsunga i musze powiedziec ze spisuje sie calkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...