Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

jest jakas mozliwosc zmiany vcore w wersji 2.0? Oczywiscie chodzi mi o wgranie innego biosu, tylko pytanie jakiego?

mi sie nie udalo do tej pory tego zrobic, podobno nie ma i nie bedzie takiej mozliwosci nawet w kolejnych wersjach biosow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś w tematach widziałem mod na s754 na 1,55v O_o nie działa toto na niej ?? sprawdzał ktoś ??

Nie widzialem tego nigdzie niestety, jak masz mozliwosc podeslania linka to bylbym bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zasiadłem do małego kręcenia ... po przeczytaniu wszystkiego co tu napisaliście podszedłem do kręcenia z marszu .

 

Gb K8NE rev 2.0 BIOS FB , Sempron 2500+ 64 - zastosowałem się do niektórych porad , między innymi :

 

HT - 2x

Read Preambly Value - 5.5 ns => zmiana na 6ns

Async Latency Value - 7 ns => zmiana na 8 ns

1T/2T - manual na 1T

(tREF) - jeśli dobrze pamiętam 166 MHz na 15.3( lub 16.3) mikro cośtam

timingi domyślne , podzielnika pamięci nie pamiętam , ale latają na 209 MHz ( oczywiście razy 2 , czyli efektywnie 418 MHz ) , napięcie procesora według Everesta - 1.38 V :)

 

 

Na razie latam z testami i zobaczymy czy te ustawienia będą stabilne :)

 

 

Po testach - SuperPi 1M - 44 sekundy , wygrzewanie prime95 - 6 godzin i zero błędów :)

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne efekty oc na Gb K8NE rev 2.0 , BIOS FB :D

 

Prawie te same ustawienia , jedynie nieco "dostrojone" :)

Sprawdź jeszcze clockgenem albo easy tune powyżej 327 (bo do 325 to z biosu?), bo procesor bez zmiany napiecia powinien jeszce trochę pójść, tak do 340.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze clockgenem albo easy tune powyżej 327 (bo do 325 to z biosu?), bo procesor bez zmiany napiecia powinien jeszce trochę pójść, tak do 340.

 

 

Dokładnie , FSB325 z biosu - ale ciutkę niestabilnie było , więc odpuściłem FSB do 310 i pełna stabilność ... ale jeszcze nad tym popracuję :)

 

 

 

Ok , na easy tune poszło bezproblemowo na 340*7 :D ... testujemy dalej , może na K8NE rev 2.0 uda się w biosie przekroczyć magiczne 327 ??

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a strabilnie chciaz??

 

Na FSB 325 stabilnie w super pi i prime , wysypał się po 25 sek w 3dMarku , podciągnięty na easy tune do 340 to samo , przy 350 zwis całkowity . Obecnie latam na FSB 310 , pamięci 395 MHz - jest stabilnie , można robić wszystko - a ja dalej szukam jakiegoś mega stabilnego biosu do płyty , może się coś w końcu znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ArtKTK na jakich pamieciach działasz ?

 

 

2x256 Mb GoodRam Cl 2.5 :)

 

 

 

Panowie być może jest jakaś nadzieja . Pomailowałem sobie ostatnio z Działem Pomocy Technicznej Gigabyte i pozwolę sobie wkleić tutaj mojego ostatniego maila i odpowiedź od Serwisu :

 

 

Otrzymałem Państwa odpowiedź i bardzo za nią dziękuję , jednakże mam jeszcze jedno pytanie - otóż na Forum Tweak.pl jest bardzo obszerny temat o płycie Gb K8NE ( rev 1.0 i 2.0 ) i wypowiadający się o wspomnianej płycie użytkownicy bez wyjątku mają te same problemy , niezależnie od rodzaju użytych pamięci , zasilaczy czy też procesorów . Niektórzy wręcz mieli po kilka tych płyt jednocześnie i testowali je w różnych zestawieniach i w większości przypadków występowały problemy podobne do opisanych wcześniej przeze mnie , w związku z tym , forumowiczom nasunął się wniosek , czy też może sugestia , czy nie dałoby się stworzyć jakiegoś stabilnego BIOS-u , który umożliwił by stabilniejszą pracę płyty , a co za tym idzie tak nielubiany przez producentów procesorów overcloking . Pytam tylko dlatego , iż w zgodnej opini posiadaczy płyty K8NE , płyta ta ma olbrzymie możliwości i potencjał , jednakże wykorzystanie go blokuje niestabilny BIOS ( niestabilny z niestandartowymi ustawieniami ) oraz brak , zwłaszcza w rev.2.0 możliwości zmiany napięcia na procesorze . Generalnie , większość a w zasadzie wszyscy użytkownicy tejże płyty z utęsknieniem czekają na nową wersję BIOS-u , stąd moje zapytanie : Czy będzie takowy stworzony i jeśli będzie to kiedy można się go będzie spodziewać ??

 

 

PS. Żeby nie być gołosłownym podaję link do Forum , gdzie nadal trwa ożywiona dyskusja na temat tejże płyty głównej :

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=142077&st=0

 

 

Pozdrawiam serdecznie .

 

 

Artur Izbaner

 

 

 

A tutaj odpowiedź :

 

Witam,

 

Sprawa ta została przekazana do naszych działów inżynieryjnych jednak nie jesteśy wstanie zagwarantować czy bios spełniający wszystkie Pańskie wymagania zostanie stworzony.

 

Serdecznie Pozdrawiam

Pomoc Techniczna GBT

 

 

... Reasumując , jakaś nadzieja jest :)

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko nabyłem tę płytę to odrazu napisałem identylko e-mail i dostałem identyko mail , daj sobie spokuj...

 

 

Myślę , że jak dostaną od groma takich maili to może się coś ruszy :) ... Ja bynajmniej mam taką nadzieję , bo szukanie biosu po modyfikacjach zakończyłem jak na razie porażką , a samemu za modyfikacje się nie wezmę , bo jeszcze nie potrafię :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam pełno takich akcji , gdzie ludzie w tysiącach ślą meile do koncernów w jakieś sprawie a te je olewają....daj sobie spokój.....ale gdyby panom od gb jednak przyszło na myśl napisanie nowego biosu to uszanowanie ....żeby to była taka fuzyjka f4 F5 i f6 , z przewagą f5....

 

ps. i żeby nie było tego ograniczenia w biosie .....u mnie cisnę pod biosem 327mhz na 1.4v , a w windzie zmieniam góra 10mhz....czymkolwiek i to w małych skoczkach po 0,5-1mhz..

Edytowane przez Dr@GuN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam pełno takich akcji , gdzie ludzie w tysiącach ślą meile do koncernów w jakieś sprawie a te je olewają....daj sobie spokój.....ale gdyby panom od gb jednak przyszło na myśl napisanie nowego biosu to uszanowanie ....żeby to była taka fuzyjka f4 F5 i f6 , z przewagą f5....

 

ps. i żeby nie było tego ograniczenia w biosie .....u mnie cisnę pod biosem 327mhz na 1.4v , a w windzie zmieniam góra 10mhz....czymkolwiek i to w małych skoczkach po 0,5-1mhz..

 

 

Mniej więcej o to prosiłem ... stabilniejszy biosik ze zmianą wszystkich napięć i brakiem blokady przy 327 MHz ... a nuż widelec się uda ?? ( Ja mam przynajmniej taką naiwną nadzieję , a w międzyczasie będę kombinował z nauką modyfikacji plików .bin ... może to wcale nie jest takie hiper trudne :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No modyfikacja biosów nie jest wcale taka hiper trudnia trudnia przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi(Winhex , Bios Disassembler i inne):) Musisz tylko wiedzieć DOKŁADNIE za co odpowiadają dane wartści i co sie stanie po ich zmianie.. Najlepiej myslec w kodzie hex.. Na początku napewno kilka/kilkanascie razy uwalis biosa wiec zaopatrz sie w programator. K8ne ma chyba bios wlutowany wiec tu może by kolejna przeszkoda...

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No modyfikacja biosów nie jest wcale taka hiper trudnia trudnia przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi(Winhex , Bios Disassembler i inne):) Musisz tylko wiedzieć DOKŁADNIE za co odpowiadają dane wartści i co sie stanie po ich zmianie.. Najlepiej myslec w kodzie hex.. Na początku napewno kilka/kilkanascie razy uwalis biosa wiec zaopatrz sie w programator. K8ne ma chyba bios wlutowany wiec tu może by kolejna przeszkoda...

 

 

Dlatego właśnie myślałem , żeby wyedytować bios f6 i fb i porównać ... w F6 jest zmiana mnożnika , w FB jej nie ma , może się uda taki przeszczepik i zaimplementuje się zmianę napięcia w FB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dorwałem na parę dni właśnie K8NE + 3100+ OEM 32bit ( ten stary )

 

Pierwsze wrażenia po spakowaniu intelka z biurka nie najlepsze. Jak kiedyś miałem 939 to spoko, a to coś to :mur:

 

Obojętnie jakie ustawienia HT, dzielników pamięci itp kończą się "postojem" na poście jeśli podniosę choć o 1MHz szynę HTT. Oczywiście brak zmiany vcore dla proca czyli :mur: po raz drugi. Poprzez Easy Tune jeszcze coś tam idzie zrobić z tym procem, ale i tak nie sądze aby wiele się dało. Narazie działa to jakoś na 260 x 9 i co jakiś czas sobie poklikam aby zegarek proca się zmienił.

 

Tak na szybko podsumowując - 754 mam 1 raz w łapkach i nie podoba mi się, już choćby za brak możliwości zmiany vcore - to chyba z tego co wiem uzależnione od CNQ ? Dobrze myślę ?

Kapryśność mobo olewam bo DFI LP na 939 większe jaja potrafiła robić.

 

No coż zobaczymy co z tego będzie, ale coś się cudów nie spodziewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz versja 2.0 to niezla wtopa ale 1 jak dla mnie to jedna z ciekawszych plyt.....system od poczotku zakupu ani razu mi sie nie zawiesil....a co z tego ze czasami nie chce sie zaladowac jak dluzej postoi...dam resecik ze 2 razy i smiga:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...