Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

może jak już zrobili do rev 2.0 to cus przerobią żeby pasował do rev 1.0 , jak tam ten bios ?? chodzi komus :D:D:D:D:D:D

 

 

Właśnie go zassałem - w najbliższych dniach spróbuję się pobawić , to napiszę co i jak :) ( myślę tylko nad tym jak to zrobić z sensem , bo nie mam FDD :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programem @Bios znajdującym sie m.in. na płytce dołączonej do k8ne.

 

 

WDK to to akurat wiem , chodzi mi o ewentualne niepowodzenie - wtedy bez FDD będzie raczej ciężko :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby bios był aż tak wadliwy, to by go już na serwerze nie było...

 

 

Myślałem raczej o moim pierwszym update biosu , kilka lat temu , który mi nie wyszedł i musiałem kombinować ... od tamtej pory nigdy nie wgrywałem nowego biosu :)

 

 

A więc panowie edytuję posta i informuję - bios FD wrzucony . Na pierwszy rzut oka jest to samo , a nawet bardziej ascetycznie , czyli kilka opcji mniej , między innymi nie ma wyboru producenta kości pamięci , czyli tego co było na samym dole M.I.T w biosie FB . Oczywiście nowy bios przejął wszystkie ustawienia ze starego , czyli HTT 290 - subiektywne wrażenie , że całość chodziła ciut szybciej . Pierwsza próba - HTT 320 - system wstał , ale prędkości proca nie zmieniła się ani o jotę ... nie zrażony niczym daję HTT 330 - system znowu wstał , ale podobnie jak wcześniej - proc nadal ta sama prędkość ... Wobec powyższego reset , del i w biosie walę Default Settings ... System wstaje , proc ma prędkość 1.4 GHz , czyli Semp 2500+ w pełnej serii :) ... Ustawiam w biosie HTT250 - system wstał , proc ma 1.76 GHz ... jadę dalej , ustawiam HTT 275 - system wstał , proc ma 1.93 GHz ... Lecę więc dalej , ustawiam HTT 300 - system wstaje , ale wali freeza tuż po starcie - zmieniam timingi pamięci , tak jak było podane kilkanaście stron wcześniej - system nadal wali freezy tuż po starcie ... chwilowa konsternacja - ustawiam HTT 335 - o dziwo system wstaje , zero freezów , proc ma 2.35GHz ... robię 3dMarka - przeszedł bez żadnych zwisów , wynik lepszy od mojego poprzedniego o ponad 100 pkt :) ... Oczywiście HTT 335 ustawione z poziomu biosu i myślę że to nie wszystko - ale oznacza to jedno , że w biosie FD została usunięta durna blokada na HTT 327 , co najbardziej cieszy - martwi brak możliwości zmiany napieć , za wyjątkiem VDIMM - +0.02 V ... Jak polecę z HTT wyżej niż 335 to nie omieszkam napisać , na razie wklejam screena z dotychczasowym osiągnięciem :)

 

 

 

No i poszło na HTT 345 - wynik proca 2.42 GHz - system stabilny , ale wali zwiechy podczas grania i 3dMarków - podejrzewam , że jak poprawię dmuchanie w obudowie i wrzucę drut-moda na 1.55V to pójdzie jeszcze wyżej :) - dorzucam drugiego screena , z wynikiem :)

post-137860-1147114176_thumb.jpg

post-137860-1147118035_thumb.jpg

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wartości mam ustawić w biosie pamięci, (dzielnik itp ) i o ile można podnieść napięcie dla proca na moim zasilaczu ? Bo teraz to max (nawet nie w biosie - Easy Tune 5) max. 1902 MHZ pójdzie stabilnie - bez zmiany napięcia. Jakie FSB mogę ustawić odrazu bez zmiany napięcia, które pójdzie bez problemu oraz gdzie jest ta cała zworka (CMOS chyba) do resetowania biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś czy wyjdzie nowszy bios dla rev 1,1 ?? bo jak narazie to mi sie zdaje że rev 2.0 wypada lepiej , można drutmoda zrobić , i ma sie 1,55v , a podkręcac do 335fsb to już luksus....eh

 

ps. ma ktoś e-mail do gb , bo mi wcieło :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś czy wyjdzie nowszy bios dla rev 1,1 ?? bo jak narazie to mi sie zdaje że rev 2.0 wypada lepiej , można drutmoda zrobić , i ma sie 1,55v , a podkręcac do 335fsb to już luksus....eh

 

ps. ma ktoś e-mail do gb , bo mi wcieło :/

 

 

http://www.gigabyte.pl/TechSupport/ServiceCenter.htm - a proszę bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem Wam , że ten BIOS FD mnie zadziwia ... przedwczoraj myślałem że HTT 345 to już koniec możliwości .... Myliłem się :D ... Dzisiaj proc poszedł na HTT 350 co dało 2454 MHz .... Inaczej mówiąc , OC osiągnęło 75% , z 1.4 GHZ na 2.45 GHz ... Ktoś chce jeszcze powiedzieć coś brzydkiego na K8NE rev 2.0 ?? :D

post-137860-1147286901_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uminie tez na tym nowym biosie FD wszystko ok, narazie mam tylko 2,2ghz bo jeszcze nie testowałem dobrze

 

ale jest jedna zecz która mnie dziwi: raz jak włączyłem kompa to w everescie i cpu-z pokazywało mi za mam 1,5ghz mimo ze w biosie było ustwione 2,2ghz

co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uminie tez na tym nowym biosie FD wszystko ok, narazie mam tylko 2,2ghz bo jeszcze nie testowałem dobrze

 

ale jest jedna zecz która mnie dziwi: raz jak włączyłem kompa to w everescie i cpu-z pokazywało mi za mam 1,5ghz mimo ze w biosie było ustwione 2,2ghz

co to moze byc??

 

 

Też mi tak czasem wyskakuje - wystarczy restarcik i już jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , ile osób ma k8ne rev 1.1 , bo jak przynajmiej 20 (no jak liczyłem z podpisów to przynajmiej 14 jest) to można by zrobić zrzutkę dla jakiegoś gościa zajmującego sie edycją biosów , poprawił by f5 żeby nie było tej gupiej blokady do 327fsb i żeby nei miała takich hoomorów (u mnie nie ma , ale to moze przypadek) co wy na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie wciśniesz ctrl + f1 i masz dodatkowe opcje , 3 od góry i w drugiej połowie jak sie zacznie przewijanie to sie pojawia 2t albo auto ,i można zmienić

Edytowane przez Dr@GuN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , ile osób ma k8ne rev 1.1 , bo jak przynajmiej 20 (no jak liczyłem z podpisów to przynajmiej 14 jest) to można by zrobić zrzutkę dla jakiegoś gościa zajmującego sie edycją biosów , poprawił by f5 żeby nie było tej gupiej blokady do 327fsb i żeby nei miała takich hoomorów (u mnie nie ma , ale to moze przypadek) co wy na to ??

Ciekawy pomysł, ale i tak wszystkich się nie zadowoli. Podejrzewam, że na wielu płytach będzie nadal blokada albo kaprysy w zależności od egzemplarza. Swoją drogą bios F5 wcale nie jest lepszy od F6, u mnie dodatkowo na F5 nie działa klawiatura w windowsie (nie bez powodu go wycofali).

Chyba Ci chodziłoo rev. 1.0, po 1.0 był 2.0 albo o czymś nie wiem.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na płycie cd i w evereście wpisane rev 1.1 :P u mnie f5 jest buśka cycuś , wszystko chodzi , u ciebie może to przypadek

ps. czy aktóalnie mogę komuś podrzucić próbkę mojego biosu co kiedyś pisałem , miał by ktoś jak coś jakiś "programator" do rev 1.1 sie tyczy , wychwiciłem różnice między fD a fB , lekkie poprawki zrobiłem i dorzuciłem do f5 , jest ktoś chętny ??

Edytowane przez Dr@GuN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na płycie cd i w evereście wpisane rev 1.1 :P u mnie f5 jest buśka cycuś , wszystko chodzi , u ciebie może to przypadek

ps. czy aktóalnie mogę komuś podrzucić próbkę mojego biosu co kiedyś pisałem , miał by ktoś jak coś jakiś "programator" do rev 1.1 sie tyczy , wychwiciłem różnice między fD a fB , lekkie poprawki zrobiłem i dorzuciłem do f5 , jest ktoś chętny ??

znaczy się jakie poprawki?? :? mnie zależy własciwie głównie na poprawie stabilności płyty- od jakiegoś czasu dużo mniej ale jednak czasem robią się cold-booty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziwny problem . Mianowicie po podkręceniu fsb powyzej 290 Mhz nie ma zadnej róznicy w wydajności ;/ Nawet jak dojdzie do 320 . w everescie caly czas pokazuje procesor 2.33 Gb i nic wyzej ;/ i ze pamięci chodzą na 290 , mimo ,iż mam ustawione 2/1 i fsb 320 ;/ Płyta rev1.0 z F6 i Sempron 2800+ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziwny problem . Mianowicie po podkręceniu fsb powyzej 290 Mhz nie ma zadnej róznicy w wydajności ;/ Nawet jak dojdzie do 320 . w everescie caly czas pokazuje procesor 2.33 Gb i nic wyzej ;/ i ze pamięci chodzą na 290 , mimo ,iż mam ustawione 2/1 i fsb 320 ;/ Płyta rev1.0 z F6 i Sempron 2800+ .

Pewnie bawiłeś się programem Easy Tune, on powoduje blokadę 290. daj wszystko na default, a potem od razu skok powyżej 290 (tylko nie w easy tune), płyta powinna się odblokować. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bawiłeś się programem Easy Tune, on powoduje blokadę 290. daj wszystko na default, a potem od razu skok powyżej 290 (tylko nie w easy tune), płyta powinna się odblokować.

u mnie płyta nie wytrzymała takiego skoku i zwiecha z miejsca :P ma ktoś jakiś pomysł ażeby kręcić wyżej jak 290mhz programowo ?? bo clockgen za cienki u mnie , trza po 0,3mhz jechać żeby dojść z 327 do 330 , wyżej sie nie da :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolana sie uginają :P nie musiałem nic grzebać w BIosie . wyłączyłem kompa , podłączyłem karte TV . Tak właczyłem sobie właściwości Mojego Komputera i oczom ukazał mi sie zegar 2.48 Gb :? i tak juz zostało :P i juz teraz widzi mi fsb 310 i wyzej :) Kapryśnośc tej płyty czasem mnie powala :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.48 Gb

boshe...noob.... 2,48ghz , zresztą i tak dziwny przypadek pomijając nawet to , pozatym lepiej daj bios f5 , moja rada , pozatym daj jakieś screeny , jak ma napięcie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...