Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

Mój K8NE rev 2.0 chyba osiągnął koniec swoich możliwości - HTT 350 i więcej nie pójdzie - każde kolejne zwiększanie HTT powoduje że Semp odpala się jako 2.45 GHz ( 350 * 7 ) lub w Safe Mode jako 1.4 GHz ... bez zmiany napięcia nie poleci już wyżej - wynik uważam za niezły - 1.05 GHz więcej niż dała fabryka to chyba nieźle ??

 

 

PS. Zastanawiam się mocno nad przesiadką na Athlona 3000+ ( Venice off course ) i jakąś ładną mobo pod niego - myślę nad MSI K8N Neo4-FI nForce4 Ultra - to będzie dość ładnie latało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy bios do oc dla rev2????

 

Do O/C przy K8NE rev 2.0 najlepszy , przynajmniej u mnie jest bios FD - stronę lub dwie do tyłu jest link do niego :) ... Co osiągnąłem na tym biosie masz w moim sigu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś napisałby rozstaw otworów mocujących na tej płycie koło procka ?? Dla uławienia dodaje rysunek więc wystarczy mi naisać:

a- xxx mm itd. :lol:

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakies glupi problemy z Fd podkrecilem procka ( swmprona 3000) do 280 i mial 2500 potem dalem 280 mial 2600 ale byly juz jakies bledy w super pi wiec chcialem wrocic do tego 270 niby bylo ok ale wlaczam ko0mpa a tam nadal ze mam 2600 procka wlaczam cpu z i wyswietla ze nadal jest 290 przywrocilem normalne ustawienia biosu i sie wogole komp nie chcial wlaczyc no i musialem zworka go resetowac :( sprubuje jeszcze raz ale mysle ze to chyba od biosu takie problemy

Ps. da sie tam gdzies napiecie na procku zmienic w Fd????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakies glupi problemy z Fd podkrecilem procka ( swmprona 3000) do 280 i mial 2500 potem dalem 280 mial 2600 ale byly juz jakies bledy w super pi wiec chcialem wrocic do tego 270 niby bylo ok ale wlaczam ko0mpa a tam nadal ze mam 2600 procka wlaczam cpu z i wyswietla ze nadal jest 290 przywrocilem normalne ustawienia biosu i sie wogole komp nie chcial wlaczyc no i musialem zworka go resetowac :( sprubuje jeszcze raz ale mysle ze to chyba od biosu takie problemy

Ps. da sie tam gdzies napiecie na procku zmienic w Fd????

 

 

To nie wina biosu - po prostu ta płyta tak ma ... kapryśna panienka wymagająca dużej cierpliwości . Zmiany napięcia w rev. 2.0 nie ma i raczej nie będzie - chyba że ktoś zmoduje bios :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak komuś zależy to robi moda na 1,55v , i można wdół puźniej opuszczać , pozatym dla sempa 3000+ jest chyba regulacja napięć :o

 

Dla sempa 3000+ powinna być, ale rev. 2.0 nie oferuje niestety tej opcji dla żadnych procków - najprawdopodobniej dlatego , że posiada dwufazowe zasilanie , a nie jak rev. 1.X trzyfazowe :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydawało , nawet gdzieś chyba o tym czytałem , że dla proców z C&Q (czyli semp 3k) jest regulacja napięcia full opcja :o

 

Bo jest , ale K8NE rev. 2.0 jej nie ma - to największa wada tej mobo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To straszna lipa z tym napieciem dzisiaj cos jeszcze sie pobawie ale cos mi sie wydaje ze przy 290 beda juz jakies bledy w super pi

 

U mnie SuperPi przechodzi nawet na HTT 345 - inna sprawa , że dosyć mocno różnimy się mnożnikiem i tutaj możesz mieć nieco gorzej ( niższe HTT niż np. u mnie ) lub lepiej ( niższe HTT przy wyższym mnożniku da Ci więcej niż u mnie wysokie HTT przy niższym mnożniku ) , inaczej mówiąc , skoro u mnie na HTT 345 SuperPi przechodzi bez błędów , to u Ciebie przy HTT 290 tym bardziej powinno przejść bezbłędnie :)

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dołączę się do wątku z moim problemem.

 

Przetaktowałem procesor Senpron 2800+ na 8 x 290, Ht x 2, dzielnik pamięci 1,33 reszta ustawień auto. Komputer po jakimś przestoju gdy go włączam pokazuje standartowy komunikat że procesro jest przetaktowany a potem po chwili się uruchamia się od nowa i pokazuje inny komunikat - w wolnym tłumaczeniu że pomija się przetaktowanie procesora i startuje normalnie ze standartowymi ustawieniami biosu czyli nie przetaktowanymi :angry: . Jestem zmuszony ponownie uruchmić i od nowa ustawić w biosie wszystkie parametry. Potem juz jak go kilka razy restartuje to się uruchamia bez problemu (przetaktowany). Lecz jak go wyłącze na kilka h to potem problem wraca gdy go włączam.

Komputer na ww ustawieniach stabilnie przechodzi Super PI 32M oraz Prime95 (kilka h) - temperatura procka w normie (stres do 35 C).

 

Może ktoś ma jakieś jakieś sugestie w czym może tkwić problem i jak go rozwiązać.

 

Moja konfiguracja

Sempron 2800+

Gigabyte K8NE rev. 2.0 bios FD

Prolink GF 6600 GT 128 mb (trochę podkręcona)

2 x 512 mb DDr 400 Twinmos

Zasilacz - Modecom MC-350ATX 2.0 350W

HDD 60 GB Seagate

2 x napęd optyczny

SoundBlaster Live

Karta Sieciowa

Edytowane przez Mtech@13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios wgrany najnowszy jaki jest do tej płyty.

 

Z mnożnikiem 1,5 spróbuję wieczorkiem i zobaczymy co tego wyniknie. Ale wydaje mi się że próbowałem z mnożnikiem x 1 i było to samo. Więc prawdopodobnie z 1,5 będzie podobnie - ale dokładnie przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprubuję z poluzowaniem pamięci i innymi ustawieniami do nich- chociaż jeszcze za nie za dobrze poruszam się w tych ustawieniach. Możesz podać jakieś przykładowe ustawienia - żebym wiedział do czego zacząć i co jest najistotniejsze w ustawieniach pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zgóry ustalonych dobrych wartości, czytaj 2108851[/snapback]

Najważniejsze jeśli chodzi o stabilność komputera:

READ PREAMBLE realnie 4 - 7

MAX ASYNC LATENCY realnie 5,5 - 9,5

 

Te oba timingi w skrócie MAL i RP mają największy wpływ na stabilność komputera przy dzielnikach. Panuje zasada, że ustawiamy im niższy dzielnik to te 2 parametry zwiększamy w góre. Oczywiście w większości ramów to się sprawdza, aczkolwiek zawsze trzeba próbować wszystkie kombinacje.

 

TRFC 9-24 [zaleca się 13 - 19] - dość duży wpływ na stabilność ramu

TRTW 1-4 [najlepiej 3 bądź 2] - jak wyżej

 

Na każdej pamięci TRZEBA INDYWIDUALNIE PRÓBOWAĆ KAŻDE Z USTAWIEŃ. Dodam, że podkręcalność ramu bardzo zależy od płyty oraz jakości kontrolera w procesorze. Często rozbieżności w kręceniu pamięci na różnych proceosorach może wynosić do +/- 10 MHz, a szczególnie jeśli chodzi o parametr 1T/2T.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z HT x 3, 2,5, 2 i kicha - próbowałem też na kilku ustawieniach pamięci i tez nic. Zmniejszyłem FSB nawet do 250 i to samo.

Wszystko jest ok dopóki nie uruchomię komputera ponownie. Wtedy wali mi komunikat "Skip over cpu clock frequency 250 mhz" i spokojnie uruchamia się na domyślnych ustawieniach biosu. Ale wystarczy zrobić reset i znowu komputer uruchamia się bez problemu na podkręconych ustawieniach -ale zresetuje ponownie i znowu ten komunikat i domyślne ustawienia biosu - można zwariować!

 

Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł co zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z HT x 3, 2,5, 2 i kicha............

 

Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł co zrobić??

To co piszesz jest całkiem normalne na wielu egzemplarzach k8ne i niewiele można zrobić. Mnie pomogło (ale chyba tylko mnie) HT x1,5 i +0,2V na Chipset Core Pcie Voltage, ale nie rób tego bez poprawienia chłodzenia chipsetu. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie Chipset Core Pcie Voltage na mojej płycie Rev 2.0 jest chyba niemożliwe - więc ta opcja odpada - na HT x 1,5 poprubuję ale słabo to widzę. Jak nic nie pomoże i nikt nie poradzi coś jeszcze to chyba po prostu sprzedam tą płytę i kupię EpoXA 8NPA7I. Ponoć na niej nie mam takich problemów. Chyba że jeszcze coś innego poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chopcy ratujcie :lol: dzwiękówka mi uciekła :/ nie wykrywa jej ani pod 2k ani pod xp , dołożyłem tuner tv i zrobiłem z 3 resy , nie mam dzwięku , bo pzez chwilę miałem go nawet , dostroiłem kanały i good bay normalnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Easy Tune 5 na FSB250 po chwili trzeba resetować kompa to w Biosie (F6) komp nie wstanie ? Dodam tylko, że na chwilę obecną ustawiam w Biosie FSB202 i z Easy Tune 5 jadę na FSB235 i wtedy wszystko działa. Jeśli zrobię to samo tylko, że pojadę do FSB250 - komp się zawiesza (tak po chwili) . Jeśli w Biosie od razu dam FSB250 to komp ruszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...