Skocz do zawartości
Neo_x

Problem z informatyka :(

Rekomendowane odpowiedzi

Siema All... mam taki problem.. a raczej ma go moja kolezanka....

mianowicie jest takie pytanie (chodzi o sieci komputerowe):

 

Każdemu użytkownikowi sieci należy przypisać:

a) nazwę identyfikatora

B) nazwę grupy roboczej

c) adres IP

d) Jeżeli komp. w sieci mają się komunikować z siecią zew. to numer IP komp. połączonego z siecią zew. ................... (i co tu wpisac??)

 

Prosze o pomoc :)

Pozdro All :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komp. w sieci mają się komunikować z siecią zew. to numer IP komp. połączonego z siecią zewnetrzna..... "bedzie staly (w przypadku sdi) lub zmienny (w przypadku neostrady, modemu)

moze tak? ;]

Na te pytanie jest pare odpowiedzi prawde mowiac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musi byc chyba IP kompa ktory ma polaczenie z Internetem, zeby inne kompy mogly sie laczyc przez niego, ale nie wiem bo troche dziwny ten text...

tez tak myslalem...... ale jak to sprecyzowac zeby pasowalo do tego zdania........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to że odpowiedź a)

a to dlatego,że:

B) nie dlatego że koputery moga pracowac w domenie.

c) nie bo komputery nie muszą w sieci używac TCP/IP.

d) jest bez sensu bo nie można przypisac tego samego ip i to w dodatku ip komputera który ma który ma połączenie z siecią zewnetrzną (to jest absurdalne), a tak jest ten punkt zformułowany. Co innego gdyby było coś w stylu "Każdemu komputerowi należy jako bramę wpisać adres ip tej karty sieciowej routera która jest połączona z siecia wewnętrzną przy założeniu, że router obsługuje poprawnie NAT z zewnętrznego łącza do sieci lokalnej".

Tak na marginesie ten test pisał jakiś półmózgi troll.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawidłowe to 'C"

 

 

d) Jeżeli komp. w sieci mają się komunikować z siecią zew. to numer IP komp. połączonego z siecią zew. ................... (i co tu wpisac?)

musi być "rutowalny" czyli nie może zaczynać się od:

127.x.x.x

10.x.x.x

192.168.x.x

 

A jeszcze jest ważne o adres IP którego interfejsu chodziło autorowi bo w tej formie pytanie jest niejasne. Czy chodzi o adres interfejsu od strony Internetu (wtedy powinien być taki jak podalem wyżej - przydzielany przez providera) czy ten od strony sieci lokalnej. Wtedy powinien byc właśńie nierutowalny czyli 10.x.x.x albo 192.168.x.x (127.x.x.x nie - bo to adres zwrotny - do testowania konfiguracji, k. sieciowych itp). Ten adres wpisujemy jako brama domyslan w innych kompach w lokalnej sieci. A jezeli jest DHCP to jeszcze inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawidłowe to 'C" 

 

 

d) Jeżeli komp. w sieci mają się komunikować z siecią zew. to numer IP            komp. połączonego z siecią zew. ................... (i co tu wpisac?)

musi być "rutowalny" czyli nie może zaczynać się od:

127.x.x.x

10.x.x.x

192.168.x.x

 

A jeszcze jest ważne o adres IP którego interfejsu chodziło autorowi bo w tej formie pytanie jest niejasne. Czy chodzi o adres interfejsu od strony Internetu (wtedy powinien być taki jak podalem wyżej - przydzielany przez providera)  czy ten od strony sieci lokalnej. Wtedy powinien byc właśńie nierutowalny czyli 10.x.x.x albo 192.168.x.x (127.x.x.x nie - bo to adres zwrotny - do testowania konfiguracji, k. sieciowych itp). Ten adres wpisujemy jako brama domyslan w innych kompach w lokalnej sieci. A jezeli jest  DHCP to jeszcze inaczej...

Ale bzdury,LOL skad to wziales czlowieku?

 

127.0.0.0 to adres petli (loopback), wykorzystywany przez komp do komunikacji z samym soba (to taka prosta definicja jak dla Ciebie, zebys skumal) ;)

 

10.x.x.x to adres sieci klasy A. W sieci klasy A pierwsz 2 bity adresu maja postac 01. Jest to adres jak najbardziej rutowalny.

 

192.168.x.x adres sieci klasy C. Typowy dla sieci lollanych i jak najbardziej rutowalny. Mozna w niej co prawda zaadresowac tylko 255 hostow, ale i kilka podsieci mozemy stworzyc ;)

Moj komp ma np adres 192.168.0.1 i jest brama internetowa dla pozostalych kompow w lanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema All... mam taki problem.. a raczej ma go moja kolezanka.... 

mianowicie jest takie pytanie (chodzi o sieci komputerowe):

 

Każdemu użytkownikowi sieci należy przypisać:

a) nazwę identyfikatora

B) nazwę grupy roboczej

c) adres IP

d) Jeżeli komp. w sieci mają się komunikować z siecią zew. to numer IP komp. połączonego z siecią zew. ................... (i co tu wpisac??)

 

Prosze o pomoc :) 

Pozdro All :)

Nazwa identyfikatora moze byc jaka chcesz. Nazwa grupy roboczej musi byc identyczna we wszystkich kompach. adres ip zostaje przydzielony automatycznie i nie trzeba go ustawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury,LOL skad to wziales czlowieku?

 

127.0.0.0 to adres petli (loopback), wykorzystywany przez komp do komunikacji z samym soba (to taka prosta definicja jak dla Ciebie, zebys skumal) ;)

 

10.x.x.x to adres sieci klasy A. W sieci klasy A pierwsz 2 bity adresu maja postac 01. Jest to adres jak najbardziej rutowalny.

 

192.168.x.x adres sieci klasy C. Typowy dla sieci lollanych i jak najbardziej rutowalny. Mozna w niej co prawda zaadresowac tylko 255 hostow, ale i kilka podsieci mozemy stworzyc ;)

Moj komp ma np adres 192.168.0.1 i jest brama internetowa dla pozostalych kompow w lanie :D

i jak myslisz: czy rutery, ktore obsluguja ruch z waszej sieci posluguja sie tym adresem co podales??? (czy ten adres jest widoczny na zewnatrz waszej sieci?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury,LOL skad to wziales czlowieku?

 

127.0.0.0 to adres petli (loopback), wykorzystywany przez komp do komunikacji z samym soba (to taka prosta definicja jak dla Ciebie, zebys skumal) ;)

 

10.x.x.x to adres sieci klasy A. W sieci klasy A pierwsz 2 bity adresu maja postac 01. Jest to adres jak najbardziej rutowalny.

 

192.168.x.x adres sieci klasy C. Typowy dla sieci lollanych i jak najbardziej rutowalny. Mozna w niej co prawda zaadresowac tylko 255 hostow, ale i kilka podsieci mozemy stworzyc ;)

Moj komp ma np adres 192.168.0.1 i jest brama internetowa dla pozostalych kompow w lanie :D

Są to informacjie z Curriculum Cisco o konfiguracji routerów. (polecam lekturę)

Do czego jest 127.x.x.x to napisałem powyżej (również to ze nie przydziela się tego adresu hostom ani interfejsom routera) Jak myślisz co by było jak bys przypisał jakiemuś kompowi ten adres? działało by?

Jak uwasz że 10.x.x.x albo 192.168. x.x jest rutowalny to podaj mi jakąś nazwę domenową przypisaną takiemu adreswi w internecie. Co bym mógł go spingować i na własne oczy przekonać się ze jest rutowalny i nie błądził więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

192.168.x.x adres sieci klasy C. Typowy dla sieci lollanych i jak najbardziej rutowalny. Mozna w niej co prawda zaadresowac tylko 255 hostow, ale i kilka podsieci mozemy stworzyc ;)

Moj komp ma np adres 192.168.0.1 i jest brama internetowa dla pozostalych kompow w lanie :D

255 kompów powiadasz? ja myślałem ze te 16 jedynek/zer za 192.168. to daje możliwosć zaadresowania znacznie więcej niż 255 kompów (wszak 2^16 to 65536 adresów ale moze z systemem dwujkowym tez mam problemy:oops:)

A dlaczego 255 a nie 254 jak w typowej klasie C wszak mnie uczono że jeden adres idzie na brodkast a jeden na adres sieci więc wypadało by, że tylko 254 a jak to ma mieć wyjscie na internet to jeszcze adres bramy więc tylko 253 komputry +brama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze pytanie jest prostackie tylko niejasno sprecyzowane i dlatego wykazujecie tendencje utrudniania sobie :D

 

wydaje mi sie ze z zalozenia tego pytania ciec na tcpi/ip ma byc wiec chodzi oto oze kazdy komp musi miec swoj adres IP albo ustalony albo nadawany przez serwer a ostantia mozliwosc to chodzi o adres kompotera bramy , w sieciach gdzie bramą jest win 2000 musi by cto adres 192.168.0.1 i tyle

czyli odp C a w d adres bramy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

192.168.x.x adres sieci klasy C. Typowy dla sieci lollanych i jak najbardziej rutowalny. Mozna w niej co prawda zaadresowac tylko 255 hostow, ale i kilka podsieci mozemy stworzyc ;)

Moj komp ma np adres 192.168.0.1 i jest brama internetowa dla pozostalych kompow w lanie :D

255 kompów powiadasz? ja myślałem ze te 16 jedynek/zer za 192.168. to daje możliwosć zaadresowania znacznie więcej niż 255 kompów (wszak 2^16 to 65536 adresów ale moze z systemem dwujkowym tez mam problemy:oops:)

A dlaczego 255 a nie 254 jak w typowej klasie C wszak mnie uczono że jeden adres idzie na brodkast a jeden na adres sieci więc wypadało by, że tylko 254 a jak to ma mieć wyjscie na internet to jeszcze adres bramy więc tylko 253 komputry +brama.

Po pierwsze nie piszesz na temat czlowieku, palnales totalna bzdure i teraz mi wypominasz ze nie napisalem, ze moze byc 256-2 hosty (0 adres sieci i 255 broadcast).Tak wiec nie 253 tylko 254 ;)

W sieci klasy C mozesz zaadresowac tylko ( 2^8 )-2 hostow, gdyz pierwsze 24 bity sa adresem sieci.

 

65536 hostow to mozesz zaadresowac w sieci klasy B, a w sieci klasy A 16,7 mln (2^24 -2) hostow, gdzie adresy sieci maja odpowiednio 8 i 16 bitow ;)

 

Jakbys sie chcial jeszcze czegos dowiedziec to wal smialo na priv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie piszesz na temat czlowieku, palnales totalna bzdure i teraz mi wypominasz ze nie napisalem, ze moze byc 256-2 hosty (0 adres sieci i 255 broadcast).Tak wiec nie 253 tylko 254 ;)

W sieci klasy C mozesz zaadresowac tylko ( 2^8 )-2 hostow, gdyz pierwsze 24 bity sa adresem sieci.

 

65536 hostow to mozesz zaadresowac w sieci klasy B, a w sieci klasy A 16,7 mln (2^24 -2) hostow, gdzie adresy sieci maja odpowiednio 8 i 16 bitow ;)

 

Jakbys sie chcial jeszcze czegos dowiedziec to wal smialo na priv :)

Po pierwsze to ja napisałem na temat a Ty się do mojego postu IMHO niesłusznie przyczepiłeś podając nie prawdziwe argumenty.

 

Sieć o prefiksie 192.168.x.x nalezy nominalnie (wedle wartości 3 pierwszych bitów) do klasy C. Ale to nie jest zwykła klasa C (czego nie zauważyłeś - co nie dziwi, skoro nie wiesz co to adres nierutowalny)

Jest to prefiks zarezerwowany dla własnych sieci (lokalnych). Stosuje się go do użytku wewnętrznego, bez konieczności akceptacji przez INTERNIC (u nas NASK). W tejże sieci lokalnej o prefiksie 192.168.x.x dysponujemy adresami dla hostów od192.168.0.1 do 192.168.255.254 czyli 65534 (w praktyce mniej bo musimy to pdzielić dalej i częsc adresów pujdzie na adersy sieci i brodkasty).

Mamy więc faktycznie przestrzeń adresowa (16 bitów) odpowiadającą klasie B.

Pakiety z nagłowkami o adresie 192.168.x.x nie będż przechodziły przez routery podłączone do internetu (w tym brama domyslna) gdyz sieci takie dla nich z definicji inie istnieją.

W tejże prywatnej sieci lokalnej mozemy utworzyc sobie "podsieci" od 192.168.0.1 do 192.168.255.254. W każdej z tych "podsieci" np tej o adresie powiedzmy 192.168.100.0 mozemy przydzielic hostom numery od 192.168.100.1 do 192.168.100.254 czyli 254 hosty. Czyli razem z adresu 192.168.x.x da się przydzielić 254*256 numerów ip dla hostów.

 

p.s. dalej czekam na podanie przez Ciebie adresu domenowego skojarzonego z ip 192.168.x.x Jeżeli jak twierdzisz jest to adres jak najbardziej rutowalny...(możesz podać na priv)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde, ale wy <span style="color:red;">[ciach!]</span>licie, (zwlaszcza coponiektórzy) to nie jest test co wybrac a,b,c,d tylko trzeba wpisac do kazdego z podpuntów odpowiednie żeczy

 

a) identyfikator

wpisujesz nazwe kompa pod jaką chcesz żeby cie widzieli inni(ważne żeby nikt inny w sieci nie miał już takiej) np: Zoska, jurek, cokolwiek

b)nazwa grupy roboczej

nazwa grupy w jakiej pracuja kompy, ale jak nie wiesz w jakiej to wpisz cokolwiek, jak dojdziesz do konca tego to wtedy zobaczysz w jakiej sa wszyscy i zmienisz

c) adres ip

jezeli to jest siec twojej kolezanki (ona jest adminem(co nic niewie)) to wpisuje nr w tej postaci 192.168.1.X i kady kolejny komp w sieci ma kolejnego X-a, x=1 przypisujemy komputerowi ktory udostepnia internet sieci

rownie dobrze ip moze przydzielac serwer ale to wszystko zalezy od ustawien sieci

 

d)numer IP komp. połączonego z siecią zew

i tu wlasnie wpisujemy 192.168.1.1

 

jezeli to nie jest siec kolezanki to musi sie zapytac admina, powyzsze ustawnienia sa najpopularniejsze i tak naprawde, te nalezy stosowac, jestt kilka innych tez dobrych np 192.168.0.X, ale wszystko zalezy od admina

 

 

i jeszcze male info do kłócących sie o ip sieci prywatnych:

 

adresy zarezerwowane to uzytku wewnetrzenego sieci prywatnych:

10.0.0.0- 10.255.255.255 - klasa A

172.16.0.0 - 172.31.255.255 -Klasa B

192.168.0.0 - 192.168.255.255 -Klasa C

innych nie wolno używać w sieci lokalnej prywatnej(prywatna nie oznacza przeciwienstwa do panstwowa w tym znaczeniu :) )

 

a jak ktos ma watpliwosci to zapraszam na gg, albo na ubitą ziemię :-_)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po pierwsze nie piszesz na temat czlowieku, palnales totalna bzdure i teraz mi wypominasz ze nie napisalem, ze moze byc 256-2 hosty (0 adres sieci i 255 broadcast).Tak wiec nie 253 tylko 254 ;)

W sieci klasy C mozesz zaadresowac tylko ( 2^8 )-2 hostow, gdyz pierwsze 24 bity sa adresem sieci.

 

65536 hostow to mozesz zaadresowac w sieci klasy B, a w sieci klasy A 16,7 mln (2^24 -2) hostow, gdzie adresy sieci maja odpowiednio 8 i 16 bitow ;)

 

Jakbys sie chcial jeszcze czegos dowiedziec to wal smialo na priv :)

Po pierwsze to ja napisałem na temat a Ty się do mojego postu IMHO niesłusznie przyczepiłeś podając nie prawdziwe argumenty.

 

Sieć o prefiksie 192.168.x.x nalezy nominalnie (wedle wartości 3 pierwszych bitów) do klasy C. Ale to nie jest zwykła klasa C (czego nie zauważyłeś - co nie dziwi, skoro nie wiesz co to adres nierutowalny)

Jest to prefiks zarezerwowany dla własnych sieci (lokalnych). Stosuje się go do użytku wewnętrznego, bez konieczności akceptacji przez INTERNIC (u nas NASK). W tejże sieci lokalnej o prefiksie 192.168.x.x dysponujemy adresami dla hostów od192.168.0.1 do 192.168.255.254 czyli 65534 (w praktyce mniej bo musimy to pdzielić dalej i częsc adresów pujdzie na adersy sieci i brodkasty).

Mamy więc faktycznie przestrzeń adresowa (16 bitów) odpowiadającą klasie B.

Pakiety z nagłowkami o adresie 192.168.x.x nie będż przechodziły przez routery podłączone do internetu (w tym brama domyslna) gdyz sieci takie dla nich z definicji inie istnieją.

W tejże prywatnej sieci lokalnej mozemy utworzyc sobie "podsieci" od 192.168.0.1 do 192.168.255.254. W każdej z tych "podsieci" np tej o adresie powiedzmy 192.168.100.0 mozemy przydzielic hostom numery od 192.168.100.1 do 192.168.100.254 czyli 254 hosty. Czyli razem z adresu 192.168.x.x da się przydzielić 254*256 numerów ip dla hostów.

 

p.s. dalej czekam na podanie przez Ciebie adresu domenowego skojarzonego z ip 192.168.x.x Jeżeli jak twierdzisz jest to adres jak najbardziej rutowalny...(możesz podać na priv)

Zwracam honor, masz racje nie zauwazylem ;) Generalnie chodzilo mi o co innego innego, ale teraz to juz niewazne , wytluaczyles istote calej sprawy. Na swoje usprawiedliwienie powiem, ze bylem ostro najeb.. i slabo skumalem istote sprawy ( nawet dzis rano odpisujac na twoje priva) ;)

 

W kazdym razie masz racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor, masz racje nie zauwazylem ;) Generalnie chodzilo mi o co innego innego, ale teraz to juz niewazne , wytluaczyles istote calej sprawy. Na swoje usprawiedliwienie powiem, ze bylem ostro najeb.. i slabo skumalem istote sprawy ( nawet dzis rano odpisujac na twoje priva) ;)

 

W kazdym razie masz racje.

Nie ma sprawy. Ja nie powinienem dać się sprowokować,

p.s. gratuluję cywilnej odwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...