Skocz do zawartości
Kml

Pływające Monitory // ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam taki problem ... w pracy pływa mi monitor :( i to już drugi

pływa znaczy jak by falował od dołu na prostych liniach widać jak by przechodziłą fala jak by coś zakłucoenia dawało albo .. sam nie wiem słyszałem ze można spróbować obłożyć kabel do monitora folią aluminiową ale sam nie wiem .. cz ktoś miał podobny problem ?? przy tym sobie można oczy zepsuć! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

nie kładziesz czasem komórki pod monitorem? (typowy objaw)

 

Inne możliwości to:

- transformator (lampa halogenowa, zasilacz np. skanera itp.)

- przewody zasilające (mocno obciążone)

- głośniki

- inny monitor (stojący w małej odległości - mniej niż 1m)

- uszkodzony zasilacz w komputerze (mało prawdopodobne, za to łatwe do sprawdzenia - wystarczy na chwile podłączyć na tym stanowisku innego kompa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kładziesz czasem komórki pod monitorem? (typowy objaw)

 

Inne możliwości to:

- transformator (lampa halogenowa, zasilacz np. skanera itp.)

- przewody zasilające (mocno obciążone)

- głośniki

- inny monitor (stojący w małej odległości - mniej niż 1m)

- uszkodzony zasilacz w komputerze (mało prawdopodobne, za to łatwe do sprawdzenia - wystarczy na chwile podłączyć na tym stanowisku innego kompa)

1554910[/snapback]

A więc ...

komórkia odpada.

transformatora nie ma .

głośników blisko niema .

innego monitora niema

zasilacz wymieniałem zeby sprawdzić ..

 

jak sprawdzić jak są obciążone przewody ??

 

SIET ! nie wiem co robić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

jak sprawdzić jak są obciążone przewody ??

 

1555510[/snapback]

miernikiem cęgowym ... ale to by musiały być kable na których jest całe zasilanie w firmie, obciążenie powyżej 3kW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nie jest to wina ani monitora ani czegos w poblizu.

 

Sprobuj podlaczyc ten monitor do innego kompa.... słyszalem o podobnym problemie i dotyczylo to... karty graficznej :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia jan niezbędny jest dobra, albo jakiś lepiej ekranowany kabe kupić l...

Nie gwarantuje że pomoże, podejrzewam że zachodzi tu jakieś zjawiski rezonansowe, ale z czym to też nie mam pojęcia. Zakłocenia może powodować np elektryczne ogrzewanie pomięszczeń, ale latem to chyba niemożliwe, chyba ze klima:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Nasilil sie, odkad zalozylem spowrotem moje WC, jednoczenie wymieniajac Eheima na Lainga z podpisu. Wczesniej tez wystepowal, ale znacznie slabiej, na ekranie widac bylo krzywe linie o odcieniu nieco innym niz tlo. Teraz wszystko lekko drzy, obraz stal sie nieostry. Efekt wystepuje nawet jak Windows nie jest zaladowany. Nie pomoglo

 

przestawienie kabla sygnalowego

podlaczenie monitora do innego gniazdka

ustawienie 2 bokow obudowy (sa zdjete ze wzgledu na wc, wykonane najprawdopodobniej z aluminium) miedzy kompem a monitorem

sklecenie ekranu na pompke z aluminiowej blachy 0,5 mm. Ekran chroni boki pompki, niestety ze wzgledu na budowe pompy nie chroni jej przodu (a pompa jest skierowana przodem do monitora). Zrobienie ekranu nie przynioslo zadnego skutku wiec nie wiem czy jest sens meczyc sie z jego rozbudowa.

 

Niestety, komp jest jakies 30 cm od monitora i niespecjalnie mam go gdzie przestawic. Gdy przez kilka dni korzystalem z laptopa wujka (padla mobo), obraz na monitorze podlaczonym do laptopa byl pozbawiony powyzszych bolaczek.

 

Monitor to LG F900B, reszta jak w podpisie

 

Czy jest jakas mozliwosc sprawdzic, czy zaklocenie powstaje na etapie monitora, kabla sygnalowego czy karty graf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo. Nie jest to takie falowanie z podobne do tego, gdy w pobliżu dzwoni komórka. Fale są drobne, faluje miejscami (nie na całej powierzchni ekranu), czasami tak, że nie można odczytać niektórych wyrazów na forum.

Częściej występuje świeżo po włączeniu monitora, ale oczywiście nie jest to regułą. Myslałem, że może grafika (9800) się przegrzewa i próbowałem obniżać taktowania, (najbardziej jak się dało przestawić suwaki w RadLinkerze) ale to nie to. Doszedłem do tego, że pomaga przestawienie rozdzielczości i odświeżania na inną (nie mniejszą - po prostu inną), na codzień pracuję w 1280x1024, czasami też obraz zadrży w 1280x960.

Nie pomaga w żaden sposób zmiana jasności i kontrastu monitora - myślałem że się przegrzewa.

Zasilacz zmieniony kilka miesięcy temu z Chiefteca na Enermaxa.

Przewody zasilające (listwa) leżą na podłodze ok 80cm niżej od monitora, komputer stoi też na podłodze.

Oczywiście nie faluje cały czas - czasami przez dwa tygodnie jest spokój, a czasem co kilkanaście minut, na przykład od czterech dni wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Ja mam podobny problem. Nasilil sie, odkad zalozylem spowrotem moje WC, jednoczenie wymieniajac Eheima na Lainga z podpisu. Wczesniej tez wystepowal, ale znacznie slabiej, na ekranie widac bylo krzywe linie o odcieniu nieco innym niz tlo. Teraz  wszystko lekko drzy, obraz stal sie nieostry. Efekt wystepuje nawet jak Windows nie jest zaladowany.

1566570[/snapback]

Możesz na próbę odsunąc kompa (pompkę) na jakieś 70-90cm od monitora?

 

 

Mam dokładnie to samo. Nie jest to takie falowanie z podobne do tego, gdy w pobliżu dzwoni komórka. Fale są drobne, faluje miejscami (nie na całej powierzchni ekranu), czasami tak, że nie można odczytać niektórych wyrazów na forum.

Częściej występuje świeżo po włączeniu monitora, ale oczywiście nie jest to regułą. Myslałem, że może grafika (9800) się przegrzewa i próbowałem obniżać taktowania, (najbardziej jak się dało przestawić suwaki w RadLinkerze)  ale to nie to. Doszedłem do tego, że pomaga przestawienie rozdzielczości i odświeżania na inną (nie mniejszą - po prostu inną), na codzień pracuję w 1280x1024, czasami też obraz zadrży w 1280x960.

1566691[/snapback]

Zakłócenia przemysłowe ... przeważnie licznik filtruje to co przychodzi "z zewnątrz" w stopniu wystarczającym, ale nie zawsze. Listwa ... są takie w których nie ma żadnego filtra a tylko zabezpieczenie przepięciowe. Możesz załatwić UPS typu "Line interactive" i podłączyć pod niego kompa i monitor? jeśli pomoże - sprawa jasna ;) jak nie - trzeba będzie myśleć dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakłócenia przemysłowe ... przeważnie licznik filtruje to co przychodzi "z zewnątrz" w stopniu wystarczającym, ale nie zawsze. Listwa ... są takie w których nie ma żadnego filtra a tylko zabezpieczenie przepięciowe. Możesz załatwić UPS typu "Line interactive" i podłączyć pod niego kompa i monitor? jeśli pomoże - sprawa jasna icon_wink2.gif jak nie - trzeba będzie myśleć dalej

Dzięki za naprowadzenie - to jest na 100% to, o czym piszesz. Nie skojarzyłem tego, że ponad pół roku temu zakład energetyczny zafundował okresową wymianę liczników i mniej więcej od tego czasu mam z tym problemy :?

Pewnie UPS załatwiłby sprawę, ale na dzień dzisiejszy nie mam go skąd wytrzasnąć - jeżeli będę mógł to sprawdzić, odkopię temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Sprawdź jeszcze monitor, najlepiej gdzieś daleko od domu :D

(mniejsza szansa na identyczne problemy z energetyką). Jak by nie patrzył takie objawy źle świadczą o zamontowanych w nim filtrach :\ (jakość i/lub zużycie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - sprawa nieaktualna, monitor szlag trafił. Wyłączył się i już włączyć się nie chciał. Dioda 'power' szybko migała i nic poza tym. Był na gwarancji, coś tam wymienili - na karcie gwarancyjnej namazane: SW 601. Wrócił, ale nie działał nadal - do tego po włączeniu zaczynał piszczeć. Poleciał drugi raz na gwarancję, tym razem do innego serwisu - wrócił z adnotacją 'usterki nie stwierdzono'. Tylko, że tym razem już działa bez zarzutu. Ot, polskie serwisy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...