Skocz do zawartości
grossen

Zestaw - Proszę O Radę :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy :), przeglądam forum juz do jakiegoś czasu.

Moim zadaniem jest kupienie komputera w cenie do ok. ~2500zl, może więcej ale bez przesady, chciałbym trochę później zainwestować w dobrego LCD 19”.

 

Wybrałem części w komputroniku, komputer będzie służył częściej do pracy ( programowanie ) chodź czasami chciałbym pograć. Cenie sobie cisze i dlatego wybrałem płytę i kartę graficzną z pasywnym chłodzeniem.

 

Moje pytania :

1. Czy zasilacz będzie dobry do tego zestawu, chciałbym żeby nie było problemów z zasilaniem i ciszą.

2. Czy płyta będzie dobra do RAID, bo w później planuje zakup 2 dysku.

3. W zestawie brakuje wentylatora procesora, proszę doradzicie mi jakiś cichy :) i tani.

4. Chciałbym za 3 miesiące przepisać komputer na firmę, nie wiem czy musze mieć fakturę która będzie miała cenę całego zestawu czy może być wszystko osobno :) ( prawdopodobnie kupie całość w komputroniku )

 

Może ktoś zaproponuje mi inne rozwiązanie całego zestawu. Zaznaczam że nie planuje raczej podkręcania zestawu – musi być tani-wydajny-cichy

 

 

Modecom Cascade - czarna - 400W - 255.00

GeForce 6600 Gigabyte GV-NX66128DP 128MB (128-bit) TV/DVI bulk (PCI-E) - 459.00

WD Caviar SE 160 GB WD1600JS 8MB cache Serial ATA-II - 345.00

Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce4 4x - 403.00

AMD Athlon 64 3000+ bulk (Socket 939) Venice - 567.00

DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5 - 426.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kup sobie procek box'a rożnica w cenie jakies 50zl ale za to masz 3 lata gwarancji co pewnie ci sie przyda...

jak cenisz sobie cisze to HDD kup lepiej samsunga albo seagata (5 lat gwarancji i NCQ)

no i jakies dobre/ciche chłodzenie procka aka freezer 64 albo jak masz troche wiecej kasy to cos thermalrighta albo thermaltake typhoon...

bedzie cicho i wydajnie...

PS. nie wiem jeszcze do końca jak sprawuje sie ten zasilacz niby 400W bo to modecom ale jezeli bedzie to feel to bedzie srednio cichy i jeszcze bardziej srednio 400W ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość eminemtwo

Komputer ogólnie całkiem niezły, ale zmieniłbym płytkę główną na Asusa A8N-E lub trochę gorszego (przez chipset) Abita AX8. Co do karty graficznej chyba lepiej wziąć Radeon X700 Pro 128MB/Bit (oczywiście pasywnie chłodzonego). Zasilacz to taka LIPA - weź lepiej Chiefteca lub Hipera - są cichutkie, wydajne, stabilne i niedrogie. Co do chłodzenia procka to nie ma nic lepszego od Pentagrama QVC-100Cu+ (piekielnie wydajny i cichy) i QVC-120Cu+ (troszkę mniej wydajny, ale w ogóle niesłyszalny).

 

Jeśli zdecydujesz się na Pentagrama 120 to pamiętaj, że obudowa musi być rozmiarów Big Tower. Ale one są w cenach około 300zł.

 

Np. Chieftec BA-01 (czarna lub biała) - w Ateneum kosztuje około 315zł (cena bez zasilacza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zasilki to sie w pelni zgadzam i polecam TAGANA 380W. Jesli chcesz jakas tansza to ta tez jest swietna http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18979 .

Co do chlodzenia proca to ja bym Ci polecil bardziej tego oto pana :) http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4143...5455a45525f3634 Za cene 69zł nic lepszego nie znajdziesz, a jest on naprawde baaardzo wydajny. Poszukaj sobie tematu na forum i tym Freezerze, bo jest taki dosyc duzy (temat oczywiscie :D ). Same baaardzo pozytywne opinie. Poczytaj sobie tez to http://pclab.pl/art15400-1.html . Freezer łyka Pentagrama B)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dysk zmienię na :

Samsung SpinPoint 160 GB HD160JJ (7200) Serial ATA II

A chłodzenie będzie to :

Arctic Cooling Freezer 64

 

i teraz lepiej :

Chieftec LBX-03B-B-B - 413zl

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11239

czy :

Tagan 380W - PFC - 279zl + Modecom Nice II 6060 139zl = 418zl

 

interesuje mnie cisza :) ale tez wygląd Ciefteca jest o niebo lepszy.

 

eminemtwo : plyta z wiatrakiem - odpada, karta za droga- mowilem ze malo gram :P

 

letrev : box jest kosztuje 100zl wiecej, nie wiem czy jest sens kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm tak swoją drogą jak BOX jest 100zł droższy od oem'a to ja bym w tym sklepie nie kupował :E

co do zasilacza to ja wolalbym np Topower TOP-400P5 EV 400W....

a tagana można kupić w necie za 259zł .... trzeba tylko poszukać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dysk zmienię na :

Samsung SpinPoint 160 GB HD160JJ (7200) Serial ATA II

A chłodzenie będzie to :

Arctic Cooling Freezer 64

 

i teraz lepiej :

Chieftec LBX-03B-B-B - 413zl

1555659[/snapback]

Powiem tak, zestaw ktory sam zlozyles jest ok, z malymi zastrzezeniami.

Ponizej to, co wzialbym ostatecznie:

 

AMD Athlon 64 3000+ bulk (Socket 939) Venice + Arctic Freezer 64

Asus A8N-E nForce4 Ultra + Zalman ZM-NB47J

DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5

GeForce 6600 Gigabyte GV-NX66128DP 128MB (128-bit) TV/DVI bulk (PCI-E)

Samsung SpinPoint 160 GB HD160JJ (7200) Serial ATA II

Tagan 380W + jakakolwiek obudowa bez zasilacza: modecoma, chiefteca czy innych lepszych firm

 

Mobo asusa jest tylko 30 zł drozsze od tego gigabyte'a, a jest płytą duzo pewniejszą.

 

Poza tym, poskładaj tego kompa w sklepie z normalnymi cenami. Komputronik jest co prawda porzadnym sklepem, ale jednym z drozszych jakie znam.

 

Przykladowo, w esc.pl. Venice 510 zł, Asus A8N-E 395 zł. Juz na tych dwoch rzeczach oszczedzasz 50 zł w stosunku do komputronika :wink:

Edytowane przez madek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...