Skocz do zawartości
Malik

Modyfikacja Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Nadszedl ten czas kiedy to trzeba cos zmienic w kompie :razz: Moj wybor padl na WC. Zestaw ktory posiadam moze do najlepszych nie nalezy, ale jak narazie dziala w porzadku :wink:

 

Nadszedl jednak czas zeby cos zmienic i chcialbym z Wasza pomoca go troszke usprawnic B)

 

Oto co mam: pelny zestaw Thermaltake'a Big Water, poszerzony o blok na grafike ( geforce 6800 GT ), rezerwuar oraz czujnik temperatury. Tak oto to wyglada w praktyce :

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Ladnie sie prezentuje musze przyznac. Ale podejrzewam ze temperatury jakie osigam na tym zestawie sa najwazniejsze :wink:

Wiec po kolei:

- procesor: idle 30, stres 35 ( max. 41 )

- grafika: idle 45, stres 52 (max. 60 ) Pamieci na grafice maja stale w granicach 55-60 stopni.

Przyklad:Dołączona grafika

 

Jesli chodzi o wybor nowych rzeczy do WC, to wybor padl na firme x4pro:

 

- Procesor: X2p rev.2

- Grafika: Abadon GPU Pro

- Pompka: Cooltek CPS-750 Mark II

- Rezerwuar: Rezerwuar - zatoka 5,25

 

Natomiast po nawiazaniu kontaktu z Kris'em ( x4pro ) i dlugich konsultacjach - doszlismy do wniosku, ze jedynie oplaca sie wymienic pompke ( wyzej wymieniona ) oraz wiekszy rezerwuar ( rowniez ten z oferty x4pro ).

 

Chcialbym poznac Wasze zdanie na ten temat. Czy zmiana pompki i rezerwuaru wplynie pozytywnie na ten uklad ? Czy raczej nalezalo by wymienic to co wymienilem wyzej ? Czekam na opinie :wink:

 

Z gory wielkie dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę luźnych uwag:

 

Bloczek na chipset? ;)

 

Co da większy rezerwuar? Na temperatury to prawie nie wpłynie jedynie na pojemność cieplną układu. Jaki sens?

 

Chcesz zmienić bloczek na grafikę? Liczysz na spadek temperatur? Wężyki w obecnym układzie będą pasować do planowanego bloczka na GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planie zalozyc go rowniez. Ale jak narazie chcialbym wpierw zrobic to o czym mowilem.

Co do rezerwuaru to masz racje - jedynie co to wieksza ilosc wody zwiekszy pojemnosc cieplna i tyle. Wiec juz dzieki Twojej uwadze, ta pozycje moge skreslic z listy modow :wink:

 

Bloczek na grafe - tak chce zmienic gdyz ten co mam, raz ze nie pasowal do mojej grafy, dwa mocowania tym bardziej nie pasowaly ( a byl dedykowany pod 6800 ). Dlatego chce go zmienic i licze ze urwe pare stopni.

Wezyki trzeba bedzie zmienic, ale z tym nie bedzie problemu. Lub ewentualnie gdybym chcial zostac przy obecnych wezach - to wystarczy zalozyc odpowiednie szybkozlaczki do bloku na gpu B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na GPU Abadon'a i temperatury:

IDLE:

GPU - 40 C

Otoczenie - 32 C

 

CPU - 32 C

System - 28 C

 

STRES:

 

GPU 45 C (przy 30C w pokoju i upale 50)

Otoczenie 40 C

 

CPU - 37 C (przy 30C w pokoju i upale 41 C)

System - 35 C

 

WC mam ciągle nie skończone... brakuje kilku wentyli.... te co są wyją strasznie ale chwilowo nie mam $ na modernizację. Jak będzie $ to zbuduję nową obudowę (100 % aluminium) dam 4 nagrzewnice, i pompę grundfosa... ale to raczej plany na wrzesień ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez racja.... Mi sie yu duzo nie podoba... te wązkie przewody i wogole. 10/12 to dlamnie najmniejsze potem juz mi sie nie podoba ;)

 

Chłodnice faktycznie dobrze bybyło zmienic, ale tak to cały uklad jest nie ten tego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez racja.... Mi sie yu duzo nie podoba... te wązkie przewody i wogole. 10/12 to dlamnie najmniejsze potem juz mi sie nie podoba ;)

 

Chłodnice faktycznie dobrze bybyło zmienic, ale tak to cały uklad jest nie ten tego....

1559906[/snapback]

Tylko jak zacznie zmieniać i dodawać (np. kolejne bloczki) to co zostanie z pierwotnego zestawu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tez mam bigwater thermaltake. Niestety przy podkręcaniu jest znaczny wzrost temperatury, winna temu jest pompka tylko 120l/h mało wydajny blok wodny oraz mało wydajna chłodnica. Podobnie jak Ty modernizuję ten zestaw. Właśnie wymieniłem pompkę na eihema 1250 1200l/h już jest mała poprawa :) pozostaje wymiana bloków oraz chłodnicy, myślę że powinieneś zrobić to samo.

Po wymianie pompki temperatura spadła mi na procku o 4stopnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tez mam bigwater thermaltake. Niestety przy podkręcaniu jest znaczny wzrost temperatury, winna temu jest pompka tylko 120l/h mało wydajny blok wodny oraz mało wydajna chłodnica. Podobnie jak Ty modernizuję ten zestaw. Właśnie wymieniłem pompkę na eihema 1250 1200l/h już jest mała poprawa :) pozostaje wymiana bloków oraz chłodnicy, myślę że powinieneś zrobić to samo.

Po wymianie pompki temperatura spadła mi na procku o 4stopnie.

Pozdrawiam.

1564980[/snapback]

Coś Ci jeszcze zostało z tego zestawu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszym namysle padl projekt wymiany calego prawie WC ( procz chlodnicy - jak narazie ). Poniewaz zestaw,gdy slonko przyswiecilo do 30 stopni - nie wydala. Temperatury mam wtedy jak na AC :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszym namysle padl projekt wymiany calego prawie WC ( procz chlodnicy - jak narazie ). Poniewaz zestaw,gdy slonko przyswiecilo do 30 stopni - nie wydala. Temperatury mam wtedy jak na AC :(

W jakim sensie "padł"? Z kontekstu wynika, że będziesz prawie wszystko zmieniał, mam rację?

 

A ile byłoby na AC przy temperaturze otoczenia 30 st.?

 

Ten czujnik temperatury, dało by się wkręcić w niego króćce na "choinkę" 12/15 mm? Jak się on sprawuje?

 

 

Poszukaj postów VIP'a albo Lagiera ("chłodzenie wodą" albo "modyfikacje"). Z tego co pamiętam któryś z nich pisał, że w pewnym momencie po kolejnej modyfikacji WC okazało się, że jedna chłodnica to za mało i dorzucił drugą. Qrde, ale nie pamiętam który z nich i gdzie to pisał :? :oops:

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu nadszedl czas modernizacji :) Skonczylo sie na tym, ze prawie wszystko wymieniam :)

 

1.Bloki

Dołączona grafika

 

2. Pompka

Dołączona grafika

 

3. Rez

Dołączona grafika

 

4. Waz Innovatek 8/10

Dołączona grafika

 

w swietle UV:

Dołączona grafika

 

Akcesoria dodatkowe:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tego x3n'a tak nei zatkał, środkowy a nie skrajny, inaczej by obmywało finy..

Racja racja .... tak to strasznie ogranicza sie możliwości bloku.

 

Ja bym wcale go niezatykał, trójnik to nic strasznego ani niebezpiecznego.

Ale trójnikiem to bym niepotrzebnie nie komplikował układu. Czym wiecej takich trójniczków, kolaneczek i węży tym gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...