Skocz do zawartości
SarmaX

Pamieci Astak

Rekomendowane odpowiedzi

na 2 kostkach 512MB gskill miałem taką jazdę że cpuz pokazywał mi 2GB ramu, okazało się że wystarczyła nowsza wersja CPUZ i miałem spowrotem 1GB :D

 

 

A jak kręci Ci sie komplecik 4*512MB?

 

Na jakim napięciu dobijałeś do tych 250MHz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezle ;) ale czy warto było przepłacać ?  moje chodzą na 225MHz na 2.6V a cena? 160zł  kość 512MB 400MHz GoodRAM na kostkach BGA ! to na ile by poszly przy 3.3V ? ;) polecam te kosci a nikt mnei nei słucha :D

1569285[/snapback]

Rozumiem ze tez na 2-2-2-5...?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi udowodnić ze z TRAS = 8 masz większa wydajność ?? :lol:

1571866[/snapback]

 

2.5 + 2 + 2 = 6.5 z TRAS 7 i 8 mam wieksza wydajnosc niz z 5, poza tym plyty nForce lubia TRAS wyzsze niz np na KT wtedy osiagasz wieksza wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi udowodnić ze z TRAS = 8 masz większa wydajność ?? :lol:

1571866[/snapback]

 

widze w podpisie jakis A64 i NF4 a takich podstawowych spraw nei znasz :lol:

 

dowod,przed chwila robilem test, sisoft 2005

 

9.5 x 222MHz :

 

 

2.5-2-2-5

 

3297MB/s

2941MB/s

 

2.5-2-2-7

 

3294MB/s

2952MB/s

 

2.5-2-2-8

 

3311MB/s

3015MB/s

 

i co ty na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink:

 

jestem w szoku

 

teraz widzę jak bardzo tccd sie różni od Bh-x, a NF4 to inna bajka niż NF2, a na tej długo nie zabawiłem

 

Ja na swoich gskillach wrzucałem tras 8 tylko w ostateczności :unsure:

 

 

Pewnie za to czas dostępu sie u Ciebie wydłuża :P

 

 

A czy mógłbys przeliczyć super pi i powiedzieć jaki ma wpływ czas różnica między tras 8 i 5??

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nForce2U czy na KT na kazdych pamieciach wydajniesze bedzie 2.5-2-2-8 od 2.5-2-2-5 pzrerabialem zarowno na KT jak i nf2 zaraz przelicze cos super pi, ale nei duzo bo mi sie nei chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, po prostu chciałbym zobaczyc czy różnica przekłada sie tylko na większa przepustowość, czy w rzeczywistoście wpływa na ogólną wydajność

1572334[/snapback]

 

Super PI

 

2M

 

 

2.5-2-2-8 czas: 1min 49s

 

 

2.5-2-2-5 czas: 1min 55s

 

jak widac jest roznica, zaraz z ciekaowsci zrobie chyab test przy 2.5-2-2-9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ dem

zapodaj ile ci chodza te pamiatki na max 3.3V i screen z alpha.

mam te pamieci ale nie mam jescze dodatkowego chlodzenia na mosfety i ramy i dlatego prosze tylko do 3.3V  :mrgreen:

1562146[/snapback]

Coprawda nie na 3.3v, a na 3.2v. >>> CLICK <<<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym wolał już astaki, geile bleeee, nie na winbondach, nie dla fajnych wysokich napięć i 2-2-2.

 

A tak a propo to te nowe KHX 3200A na czym robione są? Na UTT CH-6?? Ma kotoś nowe, jak lecą na 3,3v??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzisz zaczynasz dobrze  gadac :) 250 czy 260MHz to juz jest cos i warte tej kasy bo wzrost wydajnosci jest niezly, ale smieszy mnie jak czytam ze ktos wydal 600zl na kostki na ktorych leci na fsb 238MHz :) albo czytam podpis gdzies Kingston HiperX a FSB 230MHz :) bo i takie przypadki mozna spotkac na forum :)

1573815[/snapback]

Rozumiem, że pijesz w tym miejscu do mnie. Ale masz chyba krótką pamięć, bo na poprzedniej stronie podałem inny screen:

 

Dołączona grafika

 

...na który zresztą sam odpisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka,nie chcem sie wpierniczac miedzy wodke a zakąske ale moze ktoś by rzucił kilka linków do sklepów internetowych gdzie mozna kupic paięi o dobrym stosunku ceny do mozliwosci. :)

Edytowane przez dziamdziok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pijesz w tym miejscu do mnie. Ale masz chyba krótką pamięć, bo na poprzedniej stronie podałem inny screen:

http://img330.imageshack.us/img330/7691/spi12035ae.th.jpg

 

...na który zresztą sam odpisałeś.

1573915[/snapback]

Bryndza. ;] Pewnie tragiczne Alphy. Pokaż screen z A64Tweakera....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bryndza. ;] Pewnie tragiczne Alphy. Pokaż screen z A64Tweakera....

1573960[/snapback]

Nie mam akurat screena z alphami na tych 257MHz, ale alphy mam żywcem "zerżnięte" z poradnika Mardoka, czyli:

E-2-5-2-7-15-2-2-2-2-4128-1-E-DS-0-L7-L2-08.0-05.5-16-E-16-7-D

 

Kto nie chce wierzyć, niech się idzie paść na łąkę :ploom:

 

Poza tym, ja wcale nie uważam, że te pamieci są niewiadomo jakie och i ach. Szczerze mówiąc spodziewałem się po nich więcej, ale nie są tez tragiczne, jak ktos tutaj sugeruje.

Miłego dnia :)

 

@Siuwar

3.6v

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z Read To Write Delay Write To Read Delay? Nie da się zejść przynajmniej w jednmy przypadku do wartości = 1? 257 @ 3.6v ... widać, że albo się kończą albo dopiero zaczyna się jazda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:twisted: :twisted:

 

!! TOPIC PO CZYSZCZENIU !!

Kolejne objawy głuptoty, Off-Topici, albo krzywe akcje zaowocują procentami!

lukasrz - to nie jest topic - JAKIE RAMY KUPIĆ więc nie polecaj innym co mają kupic. To jest topic o pamięciach Astak. Wypowiedzi typu "Moje lepsze" zachowaj dla siebie...

Radek - nie cytujemy obrazków. Nawet malutkich...

 

Nie podoba sie - trudno...

 

:twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z Read To Write Delay Write To Read Delay? Nie da się zejść przynajmniej w jednmy przypadku do wartości = 1?

1573986[/snapback]

Szczerze powiem, ze nawet nie probowałem. Powiem więcej, od kilku tygodni zupełnie odeszła mi ochota na wyciskanie siódmych soków ze sprzętu.

 

Może to przez ten upał? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja jestem troche... zawiedziony. Moj zestaw 2x512 Astak cos dziwnie sie zachowuje. Tak jak tuz po kupieniu lecialy spokojnie na 235@3,2V tak z czasem cos sie chyba z nimi stalo i teraz max to 215! :( I to niezaleznie czy dam napiecie 3,2 czy 3,6V... Wywala blad w SuperPI. Poczatkowo myslalem ze to moze przez te upaly? Ale teraz juz wiem ze nie. Moze cos innego w moim kompie zawala sprawe? Moze ktos powinien sprawdzic moje pamieci na swoim sprzecie? Bo juz nic nie wiem... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...