Skocz do zawartości
SarmaX

Pamieci Astak

Rekomendowane odpowiedzi

Kręcenie tych pamiątek zaczyna się dopiero powyżej 3,3V , a przy takim napięci już sam mosfet odpowiedzialny za pamięci pazy, więc trzba go chłodzić najlepiej jakąś 80. Napisz jaką masz płyte główną to ci powiem który mosfet musisz chłodzić.

A i napisz jaką werse kupiłeś tych astaków 2-2-2-5 CL2 czy CL2,5?

1656483[/snapback]

Płytke mam podobną jak ty DFI LANPARTY NF4 ULTRA-D, Astaki 2x512 CL 2, zależy mi na tym chłodzeniu bo podobnie jak inny bym zapodał im napięcie rzędu 3,4-3,6V aby uzyskać najlepsze efekty. Dlatego pytam sie o te chłodzenie, gdzie i co kupić, ponieważ nie chciałbym z wejścia ich spalić :lol:

 

DFI NF4 ULTRA-D

ATHLON 3000+ VENICE

ASTAK 2X512 CL2

RADEON GIGABYTE X850XT

MAXTOR MAXLINE III 250GB

Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

Edytowane przez piecykpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytke mam podobną jak ty DFI LANPARTY NF4 ULTRA-D, Astaki 2x512 CL 2, zależy mi na tym chłodzeniu bo podobnie jak inny bym zapodał im napięcie rzędu 3,4-3,6V aby uzyskać najlepsze efekty. Dlatego pytam sie o te chłodzenie, gdzie i co kupić, ponieważ nie chciałbym z wejścia ich spalić  :lol:

 

DFI NF4 ULTRA-D

ATHLON 3000+ VENICE

ASTAK 2X512 CL2

RADEON GIGABYTE X850XT

MAXTOR MAXLINE III 250GB

Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

1656729[/snapback]

Ja zrobiłem takiego modą że włozyłem sobie kieszeń do hdd na poziomie mosfeta(górny prawy róg) i odkręciłem ten wiatrak który jest zamontowany na końcu kieszeni i go przykreciłem na ten mosfet. Jak chcesz to mogę ci wysłaś zdjęcie mojego moda na e-maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem takiego modą że włozyłem sobie kieszeń do hdd na poziomie mosfeta(górny prawy róg) i odkręciłem ten wiatrak który jest zamontowany na końcu kieszeni i go przykreciłem na ten mosfet. Jak chcesz to mogę ci wysłaś zdjęcie mojego moda na e-maila.

1656971[/snapback]

a moze wrzuc fotke na forum zeby wszyscy mogli zobaczyc!!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem szybki test tych pamiątek!!!

A oto wyniki:

 

http://img324.imageshack.us/my.php?image=10ce.png

http://img324.imageshack.us/my.php?image=27rr.png

http://img297.imageshack.us/my.php?image=37bk.png

 

 

 

Zaraz puszcze je na 255MHZ spuer_ip (32) i jak nie bedzie walić błędami to podjeżdzam pod 260MHZ ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ python

a czym i do czego przykreciles ten wiatrak? bo na zdjeciach niezabardzo to widac! moze jeszcze jakies zdjecia wrzucisz!!!  B)

1657138[/snapback]

chyba nie trzeba nic tu pisac na zdjęciu widac wszystko B)

 

http://img222.imageshack.us/my.php?image=10113884gw.jpg

 

http://img222.imageshack.us/my.php?image=10113897rr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek bez dodatkowego chłodzenia napięcie 3,2V nie powinno sie nic stać ?

A czy ktoś może testował te Astaki w taki sposób ile wyciągną max fsb nawet przy zmianie timingów np na 3-4-4-8 ? jak myslicie pociągneły by fsb w granicach 280-290 ?

Edytowane przez piecykpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek bez dodatkowego chłodzenia napięcie 3,2V nie powinno sie nic stać ?

A czy ktoś może testował te Astaki w taki sposób ile wyciągną max fsb nawet przy zmianie timingów np na 3-4-4-8 ? jak myslicie pociągneły by fsb w granicach 280-290 ?

1657366[/snapback]

Pytanie jest poco ci takie timingi ?

2-2-2-5 sa najwydajniejsze więc ja nie widze powodu aby zmieniać na gorsze.

Na 3,2V ze zmienioną zworka nie powinno się nic stać , ale znowy jest pytanie po co?

Jak te BH-5 lubią byś dowoltowane powyżej 3,2V, więc odrazu kup sobie jakiś wiatraczek na mosfet bo powyżej 3,2V paży.

Ja na 3,5V narazie 250MHZ 2-2-2-5 full stable, ale coś czuje że jak je jeszcze dowoltuje to pójda wyżej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest poco ci takie timingi ?

2-2-2-5 sa najwydajniejsze więc ja nie widze powodu aby zmieniać na gorsze.

Na 3,2V ze zmienioną zworka nie powinno się nic stać , ale znowy jest pytanie po co?

Jak te BH-5 lubią byś dowoltowane powyżej 3,2V, więc odrazu kup sobie jakiś wiatraczek na mosfet bo powyżej 3,2V paży.

Ja na 3,5V narazie 250MHZ 2-2-2-5  full stable, ale coś czuje że jak je jeszcze dowoltuje to pójda wyżej. :D

1657431[/snapback]

Hmm pomyśle narazie musze znaleźć gdzie jest ta zworka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pomyśle narazie musze znaleźć gdzie jest ta zworka  :lol:

1657468[/snapback]

Jak zrobisz zworke tak jak na zdjęciu to bedziesz miał wybór +3,3V@ + 5V.

A zresztą w książce którą dostałeś do MOBO masz na 9stronie wszystko opisane.

 

http://img282.imageshack.us/my.php?image=10113855nm.jpg

Edytowane przez _python_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak masz nawiew przy 3,5V nie grzeją sie ?

1657470[/snapback]

Nom mosfet jest troszke ciepły

 

Dobra od dzisiaj zaczynam się bawić z tymi timingami, i zobcze na ile stać ten niebieski TEAM :D

Edytowane przez _python_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2-2-2-5 wydajniejsze beda 2-2-2-6 a moze nawet 2-2-2-7

 

sprawdz.

1657443[/snapback]

A kto ci tak powiedział? to wszystko zależy od platformy, wec niekonieczne 2-2-2-6 bedą wydajniejsze, na A64 najwydajniejsze są 2-2-2-5 natomiast na nf2 2-2-2-11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy mają Freezera 64 i DFI NF4. Sposób na chłodzenie pamięci:

Postawić wentylator 120mm na Freezerku, i oprzeć o górna kostkę pamięci. U mnie tak pracuję Crystal 120mm. Niestety nie mam w tej chwili możliwości zrobienia zdjęcia tego ustrojstwa.

Co do chłodzenia mosfetu, używam wentylatorka 80mm, opartego o napęd CD i poprzeczkę w obudowie Chiefteca. Pasuje idealnie.

 

Warunkiem koniecznym do zastosowania takiego chłodzenia jak podałem jest bezpiecznie ustawiona obudowa, nie narażona na wstrząsy?przesunięcia/kopnięcia/etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy mają Freezera 64 i DFI NF4. Sposób na chłodzenie pamięci:

Postawić wentylator 120mm na Freezerku, i oprzeć o górna kostkę pamięci. U mnie tak pracuję Crystal 120mm. Niestety nie mam w tej chwili możliwości zrobienia zdjęcia tego ustrojstwa.

Co do chłodzenia mosfetu, używam wentylatorka 80mm, opartego o napęd CD i poprzeczkę w obudowie Chiefteca. Pasuje idealnie.

 

Warunkiem koniecznym do zastosowania takiego chłodzenia jak podałem jest bezpiecznie ustawiona obudowa, nie narażona na wstrząsy?przesunięcia/kopnięcia/etc.

1657548[/snapback]

Niezły pomysł :) ja mam właśnie Freezer 64 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto ci tak powiedział? to wszystko zależy od platformy, wec niekonieczne 2-2-2-6 bedą wydajniejsze, na A64 najwydajniejsze są 2-2-2-5 natomiast na nf2 2-2-2-11.

1657521[/snapback]

 

u mnie jakos od 2-2-2-11 wydajniejsze sa 2-2-2-6 :) widocznie mam nf2 pod A64 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...