Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

ATI Radeon X800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

A ten lakier jak sie zamaluje te piny to mozna zmyć zmywaczem czy lepiej zdrapać?

1638028[/snapback]

była już mowa o tym - rozpuszczalnikiem zmywasz

 

edycji

1638036[/snapback]

jakieś szczegóły? Edytowane przez spinnaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter: Piszesz ze na 16 potokach obnizasz takty ze wzgledu na to ze sie grzeje. Ale czemu pamieci tez? I probowales 16 potokow na jakims sensowniejszym chlodzeniu?

1638045[/snapback]

moja chodzi z zalmanem na 16 potokach 500/500, po wgraniu biosu karta sie bardziej grzeje, pamieci tez i przez to slabiej sie kreca, czesto ich max to 970-980.

Ale to jest wina Biosu ze tak slabo sie kreca, caly czas nad tym pracuje.

 

spinnaker@

 

Narazie nie zdradze owoców mojej ponad 2 tygodniowej pracy, z reszta co by to dalo skoro 1/10 kart sie moduje w dodatku tylko na czerwonym PCB.

A do 12 potoków lepsze sa wersje niebieskie.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli najpierw z 8p zrobiles 12 przez lutowanie/malowanie... a pozniej na 16p poszlo juz "tylko" przez zmiane biosu - bez zadnej ingerencji w grafe??

to milo ze strony ati :]

1638098[/snapback]

Ale nie ten niebieski sapphire co wszyscy posiadaja tylko czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja chodzi z zalmanem na 16 potokach 500/500, po wgraniu biosu karta sie bardziej grzeje, pamieci tez i przez to slabiej sie kreca, czesto ich max to 970-980.

Ale to jest wina Biosu ze tak slabo sie kreca, caly czas nad tym pracuje.

 

Moglbys napisac jakie temp. na tym Zalmanie masz w stresie (np podczas 3DMark05) i w spoczynku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne podobne (troszke nizsze ode mnie), w spoczynku mam ok 38-39, ati toolem wygrzalem do 61-62, w 3dmarku2005 ok 58-59.

Jak mialem oryginalny to chyba cos nie tak bylo, bo ati toolem wygrzalem do ok 90 :huh: Zerknijcie jakie macie tempy na standardowym coolerku, zastanawiam sie czy to u mnie takie dziwy byly, czy to norma.

 

@klmn - oto wyniki na podkreconej do 500/1000, 12p.

 

2001 - 26311

2003 - 11104

2005 - 5133

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer - a w jakim zestawiku byly te grafy co poszly na 16p - bede mial mozliwosc (mam nadzieje) wybrania grafy z kilku - moze bedzie i czerwona.

ale 2 pytanka

1. - bulk, LB, FB ??

2. - czy wszystkie czerwone zmodoaly ci sie na 12p i wszystkie byly na x800se ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer - a w jakim zestawiku byly te grafy co poszly na 16p - bede mial mozliwosc (mam nadzieje) wybrania grafy z kilku - moze bedzie i czerwona.

ale 2 pytanka

1. - bulk, LB, FB ??

2. - czy wszystkie czerwone zmodoaly ci sie na 12p i wszystkie byly na x800se ??

1638259[/snapback]

LBOX czerwony laminat, na rdzenie nia ma napisu X800SE tak jak to bylo wp rzypadku niebieskich. Szansa ze trafi Cie sprawna 16 potokowa jest 1/10 wiec ja bym na twoim miejscu wybral niebieska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wersji bulk:

Raczej nikt nie mial jeszcze tych kart, widnieja jednie wirtualnie (w cennikach sklepów)

1637479[/snapback]

Nie to,ze wyprowadze Cie z bledu, ale dzis osobiscie nabylem takie 2 :) jedna jest wlasciwa, druga nie bede sie bawic ja, wiec poki co nie wiem. A czy sie moduje to dowiem sie dopiero jak kupie reszte podzespolow, lol.

 

btw, to firmowe chlodzenie wyglada zalosnie:)

Edytowane przez koral83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wersji bulk:

Nie to,ze wyprowadze Cie z bledu, ale dzis osobiscie nabylem takie 2 :) jedna jest wlasciwa, druga nie bede sie bawic ja, wiec poki co nie wiem. A czy sie moduje to dowiem sie dopiero jak kupie reszte podzespolow, lol.

 

btw, to firmowe chlodzenie wyglada zalosnie:)

1638849[/snapback]

i niestety jest żałośnie wykończone - u mnie jest lekko wypukła powierzchnia stykająca się z rdzeniem ...

Będę ją WC chłodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne chłodzenie i temperaturki @ 12 potoków X800GT (pasta  silikon H)

Nieźle  :D  (w spoczynku ok 45)

Temp otoczenia ok 32 stopnie (termometr w budzie)

Widze ze nie mialem sie czym przejmowac, 90 to norma :wink:

Jednak warto bylo zmienic na pentagrama, 30 stopni roznicy piechota nie chodzi :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic nie wskurasz :sad:

Jesli czysciles te piny (mozna je nawet ciut poskrobac szpilka) i nic nie daje to chyba nalezysz do tego malego grona "szczesciarzy" co ja :wink:

Probowalem z 4-5 razy, raz wygrzewalem pod lampa, raz pod suszarka, raz zostawilem na noc na 12h, innym razem 10min po polaczeniu podlaczylem. I nic :rolleyes:

Czule przemawianie takze nic nie pomoglo :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

i ja mam konkretne pytanko dot. karty. dzisiaj stałem się posiadaczem x800gt 256/256 sapphire na czerwonym laminacie. karta wygląda całkiem sympatycznie ale chłodzenie - szczególnie wiatrak wprost dołuje. niestety nie mam jeszcze możliwości sprawdzenia karty w działaniu gdyż reszta zakupów nie dotarła.

ale konkretnie: do czego służy wtyczka 4-pin (taka jak na kartach muzycznych - coś ala CD-aux) oznaczona jako JU2? przejżałem instrukcję i oczywiście nic nie natrafiłem na ten temat. może ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj tez sa fizycznie na stanie: 1639004[/snapback]

"Wersja 256MB posiada pamięci GDDR3 o taktowaniu 980 Mhz (440Mhz x2)!. Pamięci Samsung 2ns BGA."

 

Kalkulator by sie Wam przydal na stanie :-P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic nie wskurasz  :sad:

Jesli czysciles te piny (mozna je nawet ciut poskrobac szpilka) i nic nie daje to chyba nalezysz do tego malego grona "szczesciarzy" co ja  :wink:

Probowalem z 4-5 razy, raz wygrzewalem pod lampa, raz pod suszarka, raz zostawilem na noc na 12h, innym razem 10min po polaczeniu podlaczylem. I nic  :rolleyes:

Czule przemawianie takze nic nie pomoglo  :-P

1638983[/snapback]

BiBeR, jakiego kleju/lakieru używałes? Hm... może to ma znaczenie. Bo do diałba powinno to działać. Z artefaktami czy bez, ale powinno... grrrr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak widac chyba zdazaja sie przypadki ze nie powinno :sad:

Uzywalem lakieru Electon 40AC.

Myslalem nawet, ze moze lakier mam jakis przeterminowany, ale wczoraj wzial go ode mnie Shexbeer i wlasnie przed chwila dal znac ze zmodowal za pierwszym podejsciem :wink:

Dodam ze lakier jest dobry jakosciwo, mala buteleczka kosztuje 23zl. Zreszta tego samego uzywa PITer.

Takze nie chce Cie martwic, ale chyba masz male szanse :sad:

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi nasunęło się pytanie: Jak ma się X800GT 12p (500/1000) do GF 6800 12p (400/700)?

 

...

1639123[/snapback]

Według moich obliczeń "sejm shit" minus sm3 wzgledem GT. Miałem odbloka 6800LE (asus, 12pot podkręcony na 380/800) i łykał jakieś 4700 w 3dm05. Bez odbloka nie całe 4k. GT bez odbloka daje mi 3900 z groszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...