Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

ATI Radeon X800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

prośba do speców z możliwościami, aby przeprowadzić testy odblokowania 4 potoków do liczby 12 ( o niczym więcej nie marzę, zresztą nie tylko ja ;) na kartach do tej pory uznanych za niemodowalne, niebieskie PCB 256 mb wg. ati tool r423, z biosu (474r423.pcp 3741 R430 PCI_EXPRESS DDR3 RADEON X800) przy połączonych pinach

 

ps. test bym zrobił sam ale nie mam możliwości ewentualnego powrotu do starego biosu ( brak portów PCI ;) ot minus mojego barebone'a )

Edytowane przez m1nister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie. Czy jak przy zamalowaniu pinow nie pojdzie grafa na 12p to juz sie jej w ogole nie da zmodowac ??

1661182[/snapback]

odp.

 

Spotkalem sie z czterema rodzajami kart sapphire:

 

- Niebieskie PCB , napis na rdzeniu X800SE, daja sie zmodowac na 12p po przez zamalowanie mostku, wgranie biosu nie wnosi zadnych zmian.

- Niebieskie PCB, napis na rdzeniu X800SE, nie daje sie zmodowac, wgranie biosu nie wnosi zadnych zmian.

- Czerwone PCB, napis na rdzeniu X800SE, daja sie zmodowac na 12p po przez zamalowanie mostku, wgranie biosu nie wnosi zadnych zmian.

 

- Czerwone PCB, brak napisu X800SE, daje sie zmodowac na 12 oraz 16 potoków poprzez wgranie biosu.

 

Wszystki karty ORYGINALNIE maja wgrane identyczne biosy 474r423.pcp    3741 R430 PCI_EXPRESS DDR3

 

R430 odnosi sie prawdopodobnie do wspolnego dla wesji R430 PCB.

 

To co Sapphire wklada do kart(rdzen) zalezy tylko od nicha, a nie od ATI.

 

Karty produkowane na ukladzie R423 (X800Pro, X800XT, X800XT PE) nie sa juz produkowane wiec sapphire moze wkladac sprwne uklady, które poprostu zalegaja w magazynach (docelowo przeznaczone do serii X800Pro, X800XT, X800XT PE)

1656250[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli niebieskie pcb sie niekazde moduje a czerwone zawsze chociaz do 12p. Tak wywnioskowalem z opisu 4 rodzajow a i jeszcze jedno

" Czerwone PCB, brak napisu X800SE, daje sie zmodowac na 12 oraz 16 potoków poprzez wgranie biosu."

tzn ze w tym przypadku tylko biosem mozna odblokowac do 12 potokow i 16??? czy mozna tez poprzez zamalowanie chociaz do 12?

Edytowane przez Eldrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wniosek jest prosty jak mozna wybrac to na czerwonym pcb trzeba sie pobawic w zmiane biosu ale da sie cos odblokowac :) btw piter jak mozesz podeslij mi biosy na maila deex86@gmail.com

1661341[/snapback]

kilka stron wczesniej dawalem linki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

czyli luks jest tes bedzie miał :D

hmm za 750zł ,czyli 90zł wiecej mam 12potoków i dobrze krecocy sie rdzen i pamieci, nowe x800gt sie nei moduje, wiec za 90zł wiecej mam dosc duzo lepsza karte, wiec wg mnei wybor jest oczywisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu pierwszy test GTO 1663295[/snapback]

Jak o wiele więcej jak to fizycznie ta sama karta? Różnią się tylko rdzeniami, kręcą tak samo....oczywiste więc ze x800gt@16p będzie lepszy od gto...moja leci na 550Mhz rdzeń 550 pamięci bez radiatorów na pamięciach....na 16 potokach oczywiście. Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

ale ty jestes 1 z bardzo nielicznych osob (narazie naliczylem 2) ktore maja x800gt @ 16p

sprzedaz gt bardzo teraz spadnie

1663475[/snapback]

ale to jest 100-150zł roznicy wiec nei spadnie, nie boj sie, X800GT kosztuje 638zł a GTO bedzie kosztowala ok 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazajcie na karty HIS RADEON X800GT 256 DVI/TV ICEQ2 (to te z "super" chlodzeniem). Moja juz wrocila do sklepu, poniewaz warczala!?! To niby za***te chlodzenie doprowadzalo mnie do szalu. HIS moglby wieksza wage przywiazywac do kontroli swoich produktow. Zrazilem sie do tej marki, teraz chyba wezme Szafira X800GTO Ultimate, chociaz troche obawiam sie temperatury rdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ibizz już sprzedaje na allegro gto za ok 750zl. Mają sie niedługo pojawić w sklepach za ok 740-760zl. Mysle,zę warto za te pare dyszek mieć pewność 12 potoków i gwarancje na nie. I w dalszym ciągu jest aniej niż za modowalnengo na 12 potoczków x800gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...