Skocz do zawartości
motofan

[recenzja] Asus A6va

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jestem po zmianie sterów do grafiki... Zainstalowałem omegi, bo zwykłych nie szło w żaden sposób :( z ciekawości uruchomiłem Ati Tray Tools, spróbowałem coś przestawić - nic. Kliknąłem ponownie na ikonkę Ati - nic. ctrl+alt+del, ubiłem proces... i zwis połączony z piskiem systemowego głośnika ;) Wie ktoś może jak zainstalować zwykłe sterowniki Ati? Jak próbuję je instalować pojawia się informacja żebym zainstalował "standard VGA driver", a ja go nawet nie mam w systemie nie wiem dlaczego, na liście sterowników są tylko karty ati, grrrrrrrrr. Jeżeli chodzi o Acoustic managment w NHC - po jej użyciu nie zauważyłem żadnych zmian w zachowaniu komputera.

 

========================================

EDIT:

NIE POLECAM STEROWNIKÓW OMEGA! Wydajność karty po ich zainstalowaniu bardzo spada! Szukam sposobu na zainstalowanie noramalnych sterowników Ati.

Edytowane przez gOOmez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po zmianie sterów do grafiki... Zainstalowałem omegi, bo zwykłych nie szło w żaden sposób :( z ciekawości uruchomiłem Ati Tray Tools, spróbowałem coś przestawić - nic. Kliknąłem ponownie na ikonkę Ati - nic. ctrl+alt+del, ubiłem proces... i zwis połączony z piskiem systemowego głośnika ;)

Temat byl przerabiany kilka postow wyzej. Radze czytac uwazniej ;-)

 

Wie ktoś może jak zainstalować zwykłe sterowniki Ati? Jak próbuję je instalować pojawia się informacja żebym zainstalował "standard VGA driver", a ja go nawet nie mam w systemie nie wiem dlaczego, na liście sterowników są tylko karty ati, grrrrrrrrr.

J/w w jednym z postow Anka podala link www gdzie znajduje sie przepis na zainstalowanie sterow od ATI (nie mobilnych)

 

========================================

EDIT:

NIE POLECAM STEROWNIKÓW OMEGA! Wydajność karty po ich zainstalowaniu bardzo spada! Szukam sposobu na zainstalowanie noramalnych sterowników Ati.

Zgadzam sie, u mnie na omegach Radek tez zwolnil

Smigam na standardowych od ASUS'a i chwale sobie. Jak znajdziecie lepsze to krzyczcie

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taki program mobility modder ze strony chyba jakos driverheaven.net albo podobnie,

 

tez zauwazylem ze sterowniki asusa lepiej chodza niz omgegi czy standardowe

 

A teraz hit dnia:

 

ATT wreszczie mi dziala i nie zawiesza kompa :D

v 1.0.5.820

wylaczone I2C control mode

 

na wczesniejszym att tak nie chodzilo z tego co pamietgam ,a teraz na razie chodzi :D hehe CUD

 

 

ten akustik menadżment cos nie dziala u nas dziala tylko opca spin down ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak sie zastanawiam, po jaka cholere (w zasadzie to nie przeszkadza mi to az tak, ale jednak) deweloperzy ustawili temperature wlaczania wiatraczka na 44st? Przeciez maksymalna temperatura pracy (krytyczna) dothana to 105st. Wydaje mi sie ze gdyby ustawiono rozruch wiatraczkow na 55-60st to nic by sie nie stalo... Poza tym ze przy pracy biurkowej chyba nie wlaczalby sie wcale... (albo chociaz odblokowac programowa kontrole, tak aby mozna bylo ustawic odpowiedni profil...)

 

W sumie ta wersja biosu z hyper-memory co mamy jest chyba pierwsza rewizja... Byc moze w przyszlych cos z tym zrobia:) Tak czy siak moze warto napisac do nich w tej sprawie :D Nie zaszkodzi raczej:)

 

Aha, przy okazji: Czy ktos juz lookal jakiej jakosci jest pasta na procesorze? Ja dzis rozkrecilem luk w ktorym siedzi moj dothan i stwierdzilem ze ta "plomba" to tak naprawde nie zabezpiecza przed odkreceniem procesora:)

 

Myslicie ze gdybym podmienil pascte na jakas arctic silver to spadlaby troche temp? :)

 

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiadywałem w Asusie to granica włączenia wiatraka to 42 stopnie,ale nie zależy tylko od porcesora ale też od grafiki i dysku bo wszystko ma podobno jedno chłodzenie.

Yyy grafike mam ustawiona na 100/100Mhz w windowsie, wiec nie powinna sie grzac...

 

Przy okazji edytowalem posta wyzej. Dodalem pytanie odnosnie pasty termoprzewodzacej pod procesorem.

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pasty to gdzies czytalam ze Arctic Silver 5 nic praktycznie nie daje w procesorach laptopowych, a przynajmniej nie ma co marzyc o takim schlodzeniu procka co na desktopach. Ale zawsze mozna sie pobawic - zaszkodzic sie nie zaszkodzi :)

 

U mnie wiatraczek wlacza sie jak NHC pokazuje 44 stopnie, temp spada w kilkanascie sekund do 41 i wiatraczek sie wylacza. I tak co 2 min :mur:

 

Z innej beczki: ja dzis rozkrecilam lapka troche (przy okazji zabawy z dyskiem - odzyskalam te 8MB B) ) i sie okazalo ze mam karte Intel® PRO/Wireless 2200BG a nie Intel® PRO/Wireless 2915ABG tak jak to wynikało z opisu A6VA-Q039 na Softon.pl :sad: W sumie tego A to bym raczej nigdy nie wykorzystywała ale wiadomo model 2915ABG jest nowszy technicznie niz 2200BG i moze nie mialabym takich problemow z szybkoscia polaczenia :mur: A wy jakie macie karty bezprzewodowe w tym lapku? Moze sie wyklucac o ta karte z Softon.pl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki: ja dzis rozkrecilam lapka troche (przy okazji zabawy z dyskiem - odzyskalam te 8MB B) ) i sie okazalo ze mam karte Intel® PRO/Wireless 2200BG a nie Intel® PRO/Wireless 2915ABG tak jak to wynikało z opisu A6VA-Q039 na Softon.pl :sad: W sumie tego A to bym raczej nigdy nie wykorzystywała ale wiadomo model 2915ABG jest nowszy technicznie niz 2200BG i moze nie mialabym takich problemow z szybkoscia polaczenia :mur: A wy jakie macie karty bezprzewodowe w tym lapku? Moze sie wyklucac o ta karte z Softon.pl?

Niestety tez mam tylko BG (tak mi sie wydaje - wieczor jeszcze raz dla pewnosci lookne i odpisze). Lap kupiony w Morele w Krakowie.

 

Troche sie zastanawialem dlaczego ten dysk osiaga temp 46-50st, w mojej starej toshibce mialem hdd 5400RPM i na nim mialem MAX 42st

W stacjonarnym kompie, IBM z sygneturki srednio ma 36st.

 

Co do wiatraczka, to mam tak samo. Temp zalaczania 44st, wylaczania 41. Badzmy dobrej mysli, ze w przyszlych wersjach biosu zajma sie tym:) W toshibie np na poczatku mialem bios 1.4, wiatrak non stop chodzil na max obrotach. Przy biosie 1.9c zauwazulem ze zostala poprawiona obsluga coolera.

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gOOmez musisz zrobic porzadek z partycjami.. ja wyciagnelam dysk z laptopa i podlaczylam go do PC i zrobilam kopie danych. Potem dzieki Arcis Disk Director Suite usunelam wszystkie partycje z dysku, nastepnie stworzylam dwie nowe - jedna podstawowa 15GB na system (od poczatku dysku) i jedna rozszerzona na dyski logiczne. Wazne jest aby XP przy istalacji/partycjonowaniu dostal dysk bez partycji podstawowych lub z tylko jedna utworzana na poczatku dysku (i to ja wskazujemy do istalacji systemu).

 

Przedtem mialam 2 partycje podstawowe i XP przy istalacji wykrywal to i po usunieciu pierwszej tworzyl mi partycje rozszerzona - a ta druga podstawowa traktowal jaka aktywna. Teraz po porzadkach w partycjach juz mam wysztko ok i xp zaistalowal sie prawidlowo :)

 

 

Hmm.. czyli 2200BG to standardowa karta dla naszego lapka, a to co pisze na stronach sklepow internetowych to czysty marketing i naganianie klientow :mur:

 

PS. Ja wogole sobie chwale pasty Artic Silver, 5 obnizyla mi o kilka stopni temperatury w PC. Ale nie wiem jak sie beda sparawowaly w laptopach.

Edytowane przez anka725

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzec sprawdz dokladnie jakims programem typu everest.

 

Aktualny BIOS do A6V-Q039 to A6VAAS.210 dostepny tu.

chodzili mi o to ze mam cztery wersje biosa na dysku po prostu, mam ten co wy z hypermemory 210 eh

 

a benchmarkow zadnych nie robie, jak gierka chodzi spoko to widac, :) nie podkrecam tez za bardzo, ewentualnie chcialbym sie dowiedziec jak proc podkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do mojego problemu z A6VA. Restarty nadal sa, a do tego jeszcze nagle bez zadnej mojej ingerencji komp zamiara. Nie da sie ruszyc myszka a z glosniczkow wydobywa sie zapetlony dzwiek.

 

Przeinstalowalem windowsa, specjalnie NIE zainstalowalem ani karty TV PCMCIA ani dzwiekowki na USB ani NHC. Rezultat? To samo.... Dzisiaj 5 razy!!!!!! Dzwonilem w czwartek i piatek do Oriki - nikt nie odbiera... Na maila tez nie dostalem odpowiedzi od czwartku :-/

 

Pamiec przetesowalem 15H MEMTEST'em Brak bledow

Dociskalem. Nie pomoglo.

Dzis przed reinstalacja zamienilem kosci miejscami.... Tez nic...

 

Nizej screen shoty... Moze ktos cos wymysli... ?! :mur:

 

post-104063-1137967847_thumb.jpg

 

post-104063-1137967867_thumb.jpg

 

Sa jeszcze inne rodzaje blu screen'ow, ale ich jeszcze nie udalo mi sie chwycic aparatem. Zadziej sie zdarzaja...

 

Pozdrawiam, zdesperowany Piotrek :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila zaczelo jeszcze w nim cos piszczec/syczec.... To taki dzwiek o bardzo wysokiej f. mysle ze pod 20khz, bo jest to nagranicy slyszalnosci... :-| Chyba trafil mi sie straszny gniot :( Bede sie staral jak najszybciej skontaktowac z serwisem :(((

 

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek nie wiem co Ci narazie poradzić co do tych niebieskich ekranów, ale jeżeli chodzi o to zamrażanie systemu to u mnie przyczyną były zbyt niskie ustawienia taktowania karty ATI i chyba też to nieszczęsne 0.7V dla PM przy x6. Jak nie zwalniam grafiki przez NHC tylko trzymam się standardowych ustawień Powerplay! ATI to nie zamraża mi systemu (no i x6 ustawiłam na 0.716V).

 

No ale nie wiemczemu ty masz te zamrożenia na czystym XP :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek nie wiem co Ci narazie poradzić co do tych niebieskich ekranów, ale jeżeli chodzi o to zamrażanie systemu to u mnie przyczyną były zbyt niskie ustawienia taktowania karty ATI i chyba też to nieszczęsne 0.7V dla PM przy x6. Jak nie zwalniam grafiki przez NHC tylko trzymam się standardowych ustawień Powerplay! ATI to nie zamraża mi systemu (no i x6 ustawiłam na 0.716V).

 

No ale nie wiemczemu ty masz te zamrożenia na czystym XP :unsure:

Nie uzywalem pozniej juz NHC do zmian taktowan ATI'iego tylko rowniez PowerPlay! A co do procesora to przy 6x uzywalem pozniej 0.8V <- to samo...

 

Teraz nie mam NHC, czyli taktowanie CPU standardowe, Vcc standardowe, PowerPlay ustawiony nadefault... Resety rownie czeste jak przed reinstalacja. :mur: Jutro jak sie nikt ze mna nie skontaktuje to wyciagne nowa kosc RAM, moze to ona cos miesza... (moze akurat nie jest uszkodzona,ale nie kompatybilna?!)

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez stawiałabym na zla kosc RAM kiedy XP zaczyna sypać przypadkowymi bledami. Szkoda ze BIOS Asusa nie daje mozliwosci zmiany parametrow kosci :( Co mnie wogole zdziwilo jak dolozylam 1GB Kingstona to to ze Asus obie kosci wystartowal w dualu odrazu, a przeciez ten tryb powinien byc wlaczany dla identycznych kosci albo przynajmniej o tej samej pojemnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez stawiałabym na zla kosc RAM kiedy XP zaczyna sypać przypadkowymi bledami. Szkoda ze BIOS Asusa nie daje mozliwosci zmiany parametrow kosci :( Co mnie wogole zdziwilo jak dolozylam 1GB Kingstona to to ze Asus obie kosci wystartowal w dualu odrazu, a przeciez ten tryb powinien byc wlaczany dla identycznych kosci albo przynajmniej o tej samej pojemnosci.

Jesli chodzi o timingi to mozna je zmienic programem RMMA.

 

Mam jeszcze prosbe, mozecie pokazac swoje SMART'y dyskow? I looknac na moj? Niepokoi mnie 1 parametr RAW read error... 65 tysiecy, pamietam ze ten parametr do niedawna byl 0 i ze taki powinien byc w sprawnym dysku... Poza tym troche duze power cycle cout... Zwazywszy na to ze komp w/g smarta chodzi 6 dni. A co dziennie wlaczam go rano i wylaczam w nocy... :| Przy obecnym stanie rzeczy tylko czekac kiedy pojawia sie na dysku BAD boys'y

 

post-104063-1137972387_thumb.jpg

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne wartosci :unsure:

 

post-124282-1137973543_thumb.jpg

 

A NHC podaje 14 dni i 11 godzin w Power-On Time :huh:

 

Mam nadzieje ze ten Hitachi wytrzyma do czasu az nazbieram na jakis dysk 7200RPM :unsure:

 

PS. Piotrek znalazlam w sieci ze ta wartosc Power-On Time Count oznacza ile czasu dysk pracuje, tylko troche to dziwne bo u mnie ta wartosc powinna przekraczac 25 dni bo Asusa kupilam w grudniu :unsure:

Edytowane przez anka725

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Asusy obczajcie

 

Hejka gadacie ciogle o tym Asusie jednym fajny sprzet ale znalazlem tanszy model od tego 39 z koncówką i chyba troche lepszy zobaczcie jaka karta graficzna i co myslicie ?

 

Hmm bo zamierzam go kupić pozdro dla wszystkich fanów Asusa uwielbiam tą firme :) :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Asusy obczajcie

 

Hejka gadacie ciogle o tym Asusie jednym fajny sprzet ale znalazlem tanszy model od tego 39 z koncówką i chyba troche lepszy zobaczcie jaka karta graficzna i co myslicie ?

 

Hmm bo zamierzam go kupić pozdro dla wszystkich fanów Asusa uwielbiam tą firme :) :-P

Nie zartuj,naprawde uwazasz ze jest lepszy? Co w nim widzisz lepszego, bo ja absolutnie nic :)

Procek gorszy, ramu mniej, dysk mniejszy, grafika slabsza. No comment =)

 

Tutaj troche faktow na ochlode:

 

Go 7300 Go 6200

3D Mark 2001 12061 11043

3D Mark 03 3717 3395

3D Mark 05 1535 1301

Doom 3 27,8 25,3

Battlefield 2 49,7 43,6

HalfLife 2 48,21 43,53

 

Pewnie zasugerowales sie ta dumnie brzmiaca "7" :) Jednak "7" w przypadku X700 wiecej jednak daje niz w tym Ge-Force'ie :lol:

 

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zartuj,naprawde uwazasz ze jest lepszy? Co w nim widzisz lepszego, bo ja absolutnie nic :)

Procek gorszy, ramu mniej, dysk mniejszy, grafika slabsza. No comment =)

 

O tych kartach czytałem ostatnio i podobno były szybsze O tych kartach

 

Ciekawe stwierdzienie tylko porównaj sobie podstawowy model twojego notebooka z podstawowym ten co mi się podoba chodzi mi o cenę 4500 do 5200 zł średnio bo jest jeszcze wyżej , a jak bym go rozbudował ? do ceny twojego wynienić dysk ram to niebyło by tak już cienko (Ty masz mocno rozbudowany i zaplaciłeś pewnie powyżej 5500 zl )

 

Hmm mam jeszcze 2 pytania skąd wziołeś ten test ?

Aha i gdzie znajde najtaniej ten model co masz z kartą 256 mega jeśli naprawde jest lepszy i opłacalny ? bo szukam na stronach i wszedzie , jest z karta 128mega hmm ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boruch zobacz na softon.pl tam jest za ok 5200 i mozna sie jeszcze targowac.

 

A co do grafiki, x700 ma 128MB wlasnej pamieci i dodatkowo 128MB pozycza z ramu laptopa dzieki Hyper Memory (Ale uwaga ta funkcje wlacza najnowszy bios do lapka i dlatego w sklepach nic o niej nie wspominaja). Nie wiem ile GF Go 7300 ma wlasnego ramu (o ile ma wogole) bo nie moge nigdzie znalezc tej informacji, ale i tak pewnie spora czesc z tych 256MB jest pozyczana z ramu laptopa dzieki technologii Turbo Cache. Wydaje mi sie ze obie karty maja swoje plusy i minusy, w starszych testach jak narazie wygrywa x700 (np. moja w 3dmark05 ma ok 2480 punktow, a ten GF7300Go wedlog Piotrka ma ok 1550). Ale znow GF7300 jest nowsza technologicznie i obsluguje Pixel Shader 3.0 co moze pomoc jej wyprzedzic x700 w 3dmark06.

 

Ja sie przedtem tez zastanawialam miedzy A6Va a A6Vc (podobne do A6Vm tylko z GF6200), ale jednak zdecydowalam sie dozbierac na ten drozszy model i nie zaluje :D

Edytowane przez anka725

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zartuj,naprawde uwazasz ze jest lepszy? Co w nim widzisz lepszego, bo ja absolutnie nic :)

Procek gorszy, ramu mniej, dysk mniejszy, grafika slabsza. No comment =)

 

O tych kartach czytałem ostatnio i podobno były szybsze O tych kartach

 

Ciekawe stwierdzienie tylko porównaj sobie podstawowy model twojego notebooka z podstawowym ten co mi się podoba chodzi mi o cenę 4500 do 5200 zł średnio bo jest jeszcze wyżej , a jak bym go rozbudował ? do ceny twojego wynienić dysk ram to niebyło by tak już cienko (Ty masz mocno rozbudowany i zaplaciłeś pewnie powyżej 5500 zl )

 

Hmm mam jeszcze 2 pytania skąd wziołeś ten test ?

Aha i gdzie znajde najtaniej ten model co masz z kartą 256 mega jeśli naprawde jest lepszy i opłacalny ? bo szukam na stronach i wszedzie , jest z karta 128mega hmm ?

 

Pozdrawiam

Pozwol ze ja Ci zacytuje opis radeona 7500 ze strony ATI:

"Mobility™ Radeon® 7500

For 3D performance in notebooks, Mobility Radeon 7500 has no equal. The second generation, ATI Radeon-based graphics solution for notebooks, Mobility Radeon 7500 offers revolutionary performance for the avid 3D gamer, or the professional..."

 

Wiec to co pisze o Nvidia o tych ge-forcach to nie traktowalbym zbyt powaznie. Test pochodzi chyba z www.notebook.cz. Dokladniego linka nie pamietam. Wpisz w google "Ge-Force 7300" +performance albo +benchmark. Na pewno znajdziesz mase linkow.

 

X700 w A6VA ma 128 MB VRAM + 128 HyperMemory = 256MB

 

P.S Moj A6VA to jest jak najbardziej podstawowa wersja. Dolozylem tylko 512MB RAM. Nic wiecej i zaplacilem sporo mniej niz piszesz.

 

Aha, jeszcze male sprostowanie co do ceny A6VA, bo chyba nie na topie jestes:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/62746

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniajac troche tamat. Wracajac do pracy wentylatorka... Jutro/po jutrze kupie ta paste Liquid Pro i zobaczymy czy cos da.

 

Od wczoraj gdy wyciagnalem jedna kosc RAM'u prowadze eksperyment:) Odkrecilem klapke od CPU. Chodzi od wczoraj non stop. Przy 800MHz, 0.73V temperatura od 29 (przy starcie) do 41 (np przy wlaczonym filmie). Pierwszy raz wiatrak wlacza sie po ponad godzinie, pozniej srednio na 20 sekund co 40 minut :D

 

Zastanawiam sie czy nie zrobic z plexi podobnej przeslonki, tyle ze z wywierconymi otworkami...

 

P.S Czy ktos wie czy w tym modelu da sie zmienic FSB? Probowalem SetFSB, Systools, softfsb ale nie udalo sie. Ciekawe jaka bylaby wydajnosc i zywotnosc baterii przy 6x mnozniku, napieciu 0.7V i magistrali 100MHz... Przydaloby sie go czasem przykrecic w podrozy:)

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pccentre.pl/Article13453.htm

 

Jednak miałeś racje , karta x700 jest szybsza , tylko bym musiał zainstalować biosa :( a tego już nie umiem kompletnie ale chyba jednak wybiore ten model co ty masz , tylko ze nie dokupie 512 bo narazie mnie nie stać choć jeszcze pomyśle eh

 

Mam pytanko jeszcze jedno jak gry chodzą ? na Tym typu Far Cry Most Wanted bo pewnie używasz też go do gier aa i jeszcze jedno on ma obudowe całkiem czarną chodzi mi o srodek ma srebny czy czarny bo na jednej stonie zdjecia sa ze ma srebny a na drugiej ze czarny , masz moze jakieś foty ?

 

W sumie Notebook potrzebny mi do Grafiki do obróbki zdjec , Flash i do pracy u Mamy bo mam dośc normalnego kompa , ale czasami by się pograło :)

 

 

Dzieki za pomoc :) Jotixel i Anka Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez boruch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest test Notebooków geforce kontra x700

 

Jednak miałeś racje , karta x700 jest szybsza , tylko bym musiał zainstalować biosa :(

Niekoniecznie. Na 90% bedzie wgrany ten z HyperMemory. Ja tak mialem - nic nie wgrywalem.

 

Mam pytanko jeszcze jedno jak gry chodzą ? na Tym typu Far Cry Most Wanted bo pewnie używasz też go do gier aa i jeszcze jedno on ma obudowe całkiem czarną chodzi mi o srodek ma srebny czy czarny bo na jednej stonie zdjecia sa ze ma srebny a na drugiej ze czarny , masz moze jakieś foty ?

Nie mam za bardzo ostatnio czasu grac. Odpalalem tylko NFS MW. Chodzi na 800x600 wszystkie detale na max, lacznie z filtrowaniem, i anty-aliazingiem (te 2 ostatnie parametry ustawiane w grze.)

 

Mysle ze jakby wylaczyl AA i Anizo (mam nadzieje ze nie pokrecilem,bo nie znam sie na tym tak dobrze) to na 1024x768 z full detalami poszloby...

 

Co do fot, to odsylam do poczatku watku. Motofan zrobil cala galerie.

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boruch ATI x700 spisuje sie bardzo dobrze - w NFS MW daje sie spokojnie grac w 1024x768 i max detalach (ale juz bez AA, co prawda fraps podaje 16-17 klatek na sekunde ale mnie nie przeszkadzaja sporadyczne zaciecia w scenach z wieksza iloscia detali. Acha i ja tez dostalam asusa z nowym biosem wiec raczej sie tym nie martw :)

 

Piotrek a nie przeszkadza ci brak jednej "nozki" po zdjeciu klapki? Laptop jest stabilny? Zreszta u mnie by to nie zdalo egzaminu bo ja mojego lapka czesto przenosze i dlatego wole miec jego bebechy ukryte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...