Skocz do zawartości
Arven

Pasywne Chlodzenie Na R9800pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od razu przejde do rzeczy...

 

Mam plyte GA-K8NSC i cooler Freezone Al-100Cu+ i do tego wyrczacego wypierdka na Radku..

 

Pomyslalem ze kupie jakis zestaw pasywny z heatpajpami.. poszukalem i oto co znalazlem:

 

Thermaltake® Schooner Fanless VGA Cooler -0dB (CL-G0009)

Thermaltake® Fanless VGA Cooler (CL-G0003)

Zalman ZM80D + radiatory VGA RAM 8 szt.

 

Problem polega na tym ze u mnie odleglosc miedzy coolerem cpu a wsadzona karta w agp wynosi dokladnie 2,5cm.. zeby bylo smieszniej, w sklad wszystkich zestawow wchodzi radiator zakladany na gore.. i nie wiem czy sie to zmiesci. Jedynie Zalman na swojej stronie napisal iz odleglosc ta powinna wynosic przynajmniej 3,5cm... co prawda na oko radiator nie ma wyokosci 3,5cm ale jak wiadomo.. na oko to chlop w szpitalu umarl.. dlatego wiec postanowilem sie zwrucic o pomoc specjalistow ;) Czy posiadacze w/w zestawow moga mi dokladnie napisac ile cm maja radiatory zakladane na gore ?

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

 

Peace!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od razu przejde do rzeczy...

 

Mam plyte GA-K8NSC i cooler Freezone Al-100Cu+ i do tego wyrczacego wypierdka na Radku..

1562157[/snapback]

jesli nie bawisz sie w o/c mozesz puscic pierdka na 5V i bedzie cicho. Sam tak mialem przez ok 2 miesiace na r9800@xt. Teraz chodzi u kumpla na arctic silencerze.. i wszystko z nim ok. To tylko taka alternatywa jesli chcialbys oszczedzic troche kasy.. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chcialbym sie calkowicie pozbyc kreciolka.. jedyna gra w ktora gram jest niezbyt wymagajacy WoW.. naprawde nikt z was nie ma takiego zestawu ? :blink:

Edytowane przez Arven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo weź jakiś stary radiator od proca wypoleruj go i wywal ten radiator co teraz masz  i wiatraczek i będzie cisza i niskie temp :)

1562408[/snapback]

hehe w Adama Słodowego bawic sie nie bede.. zawsze bylem slaby z ZPT :D

 

no co jest chlopaki (i dziewczyny).. wszyscy na GPU macie bloki wodne i recznie kombinowane coolery z CPU ? ;)

 

 

Mam jeszcze jedno pytanko.. czy niebieski zalman moze chodzic bez wiatraka w przypadku Szafirka R9800Pro ? Czy nie pojdzie to z dymem ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe w Adama Słodowego bawic sie nie bede.. zawsze bylem slaby z ZPT  :D

 

no co jest chlopaki (i dziewczyny).. wszyscy na GPU macie bloki wodne i recznie kombinowane coolery z CPU ? ;)

Mam jeszcze jedno pytanko.. czy niebieski zalman moze chodzic bez wiatraka w przypadku Szafirka R9800Pro ? Czy nie pojdzie to z dymem ? ;)

1562542[/snapback]

to juz lepiej to chlodzonko Edytowane przez baka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz lepiej to 1562716[/snapback]

dzieki za rade.. ale chce kompletnie zrezygnowac z wiatrakow i przejsc na chlodzenie w 100% pasywne

 

z proporcji wyliczylem ze niebieski zalman potrzebuje 2cm a thermaltake fanless 1,5cm.. czyli powinno sie zmiescic...

 

ok, topic mozna uznac za zamknietny.. no chyba ze ktos zna dokladne wymiary i je napisze.. moze komus innemu sie przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rade.. ale chce kompletnie zrezygnowac z wiatrakow i przejsc na chlodzenie w 100% pasywne

 

z proporcji wyliczylem ze niebieski zalman potrzebuje 2cm a thermaltake fanless 1,5cm..  czyli powinno sie zmiescic...

 

ok, topic mozna uznac za zamknietny.. no chyba ze ktos zna dokladne wymiary i je napisze.. moze komus innemu sie przyda  :)

1562835[/snapback]

na R9550 mialem Thermaltake® Fanless VGA Cooler (CL-G0003), na R9800PRO tez zastanawialem sie nad pasywnym chlodzeniem ale ostatecznie padlo na VGA VF700-Cu i uwazam ze to byl bardzo dobry wybor, nie sadze zeby pasywne mu dorownalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nie zdrowo kompletnie z wiatraków rezygnować. do tych heat pipów musisz mieć naprawde niezły przeciąg w budzie. A taka mocna karta i tak sie bedzie grzała - polecałbym tego zalmana albo arctic silencera.

 

Zdrowiej dla karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nie zdrowo kompletnie z wiatraków rezygnować. do tych heat pipów musisz mieć naprawde niezły przeciąg w budzie. A taka mocna karta i tak sie bedzie grzała - polecałbym tego zalmana albo arctic silencera.

 

Zdrowiej dla karty.

1563013[/snapback]

zle mnie zrozumiales.. ja tylko chce sie pozbyc wiatraka z karty graficznej (chociaz mam znajomego co w kompie szumi mu tylko hdd.. i tylko on sie kreci :lol: )

 

@baka

 

no pewnie ze zalmanowski kreciolek bedzie lepiej odprowadzal cieplo nic nawet 2KG radiator zalozony na karte.. problem w tym ze zwisa mi i powiewa OC radeona.. nie chce go krecic tylko uciszyc raz na zawsze.. kompletnie nic mi nie da zamiana jednego wyrczacego kreciolka na inny ktory zacznie sie tluc za pol roku/rok/kiedys

 

 

 

juz wiem ze mi sie thermaltake i zalman zmiesci..

 

EOT

 

Pozdrwaiem i dzieki za zainteresowanie!

Edytowane przez Arven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rade.. ale chce kompletnie zrezygnowac z wiatrakow i przejsc na chlodzenie w 100% pasywne

 

z proporcji wyliczylem ze niebieski zalman potrzebuje 2cm a thermaltake fanless 1,5cm..  czyli powinno sie zmiescic...

 

ok, topic mozna uznac za zamknietny.. no chyba ze ktos zna dokladne wymiary i je napisze.. moze komus innemu sie przyda  :)

1562835[/snapback]

nie radze chlodzic pasywnie tego radka...

u mnie zm80c-hp ledwo sobie dawał rade z gf3 (slaby przeciag w budzie), wiec nie chce nawet myslec co by sie dzialo na 9800

 

moja rada?

klik

 

poradzi sobie spokojnie na 5v (1300rpm), u mnie kreci sie na 1900rpm i nie slysze go kompletnie.

 

jak masz wiecej kasy to wez calego miedziaka, w niektorych testach wypada lepiej niz zalman vf700-cu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie radze chlodzic pasywnie tego radka...

u mnie zm80c-hp ledwo sobie dawał rade z gf3 (slaby przeciag w budzie), wiec nie chce nawet myslec co by sie dzialo na 9800

 

moja rada?

1563166[/snapback]

az tak kiepsko z wydajnoscia ? no to mnie troche zmartwiles :sad:

 

no nic.. cos wymysle

 

dzieki za info :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az tak kiepsko z wydajnoscia ? no to mnie troche zmartwiles  :sad:

 

no nic.. cos wymysle

 

dzieki za info  :D

1563185[/snapback]

wszystko zalezy od przeciagu w budzie, jesli masz miejsce na jakies 120x120 + nawiew z bocznej scianki to mogloby to smigac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle mnie zrozumiales.. ja tylko chce sie pozbyc wiatraka z karty graficznej (chociaz mam znajomego co w kompie szumi mu tylko hdd.. i tylko on sie kreci  :lol: )

 

@baka

 

no pewnie ze zalmanowski kreciolek bedzie lepiej odprowadzal cieplo nic nawet 2KG radiator zalozony na karte.. problem w tym ze zwisa mi i powiewa OC radeona.. nie chce go krecic tylko uciszyc raz na zawsze.. kompletnie nic mi nie da zamiana jednego wyrczacego kreciolka na inny ktory zacznie sie tluc za  pol roku/rok/kiedys

juz wiem ze mi sie thermaltake i zalman zmiesci..

 

EOT

 

Pozdrwaiem i dzieki za zainteresowanie!

1563163[/snapback]

zalmanek jest bardzo cichutki, ja go nie slysze przy otwartej obudowie i mysle ze za pol roku, za rok a nawet za dwa tez bedzie cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalmanek jest bardzo cichutki, ja go nie slysze przy otwartej obudowie i mysle ze za pol roku, za rok a nawet za dwa tez bedzie cichy.

1563304[/snapback]

Dzieki za pomoc w podjeciu decyzji... wybor ? VF700-Cu

 

THX goes to ---> baka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc w podjeciu decyzji... wybor ? VF700-Cu

 

THX goes to ---> baka :)

1563459[/snapback]

nie ma sparwy mozesz sprobowac z Pentagram Freezone XC-80 Cu i podzielic sie wrazeniami z uzytkowania.

 

co do VF700-Cu to moge pwiedziec ze montuje sie go bardzo prosto, najtrudniejsza operacja w calym montazu bylo zdjecie starego radiatora z gpu, a potem juz poszlo.

 

ps. zawiodlem sie troszke na CNPS 7700-Cu, myslalem ze bedzie cichszy a teraz najbardziej go slychac ze wszystkich wentyli w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pasywnego (tzn. półpasywnego) chłodzenia to mam na swoim 9800Pro Zalmana ZM80D-HP i nie ma najmniejszych problemów. Karta standardowo jest podkręcona do 420/375 wszystko hula aż miło. Mam dobrą wentylację w budzie a z boku obudowy na grafe dmucha wentyl 80mm ok. 1200obr/min. W moim kompie słychać tylko lekko HDD. Wkurza mnie monitor :evil: bo lekko piszczy i słychać jeszcze trafo w zasilaczu do starego skanera. Ale te ostatnie dźwięki to już na paranoję zakrawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaluz na niego ati silincera rev 3 i po sprawie wentylek niby ma ale nie slyachac...

1563598[/snapback]

za silencera podziekuje.. naczytalem kilka watkow wczesniej o tym jak karty padaja po paru dniach ze wzgledu na wygiecie laminatu.. nie chce ryzykowac.. szczegolnie ze nie mam juz gwarancji na radka..

 

 

 

macie jakas specjalna technike jak szybko i bezbolesnie sciagnac standartowy cooler z radka ? jakies rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich i mniej wydajnych rozwiazan mozna stosowac pasywnie CoolVive. Pare osob mialo to na 9800Pro i byli zadowoleni. Przy wentylowanej budzie pozwalalo to na niezle o/c o dziwo. A najlpesza tutaj jest cena bo mozna na allegro to kupic w granicach 40zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1562157[/snapback]

 

Witam

a ja moge powiedziec cos o TT Schooner Fanless 0dbA

mam to chlodzonko na Radku 9800pro

naprade fajny sprzet - nie podkrecalem karty - na default chodzi spoko - heatpipy cieple ale nie ma zadnych artefaktow/problemow

generalnie bym zostawal przy tym :)

ale bede sprzedawal tego schoonera teraz bo nie zmiesci sie na mojej DFI NF3 :(

i bede zmuszony kupic jakiegos pentagrama

co do obiegu to mam 3 zelmany 80mm puszczone na 5v ale zadna nie wieje bezposrednio na karte/chlodzenie

Czy posiadacze w/w zestawow moga mi dokladnie napisac ile cm maja radiatory zakladane na gore ?

 

1562157[/snapback]

no i troche miejsca zajmuje :)

GORA : wysokosc dokladnie 2cm

DOL : glebokosc ( :) ) dokladnie 4cm

 

pozdrawiam

 

peace

Edytowane przez DmL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za silencera podziekuje.. naczytalem kilka watkow wczesniej o tym jak karty padaja po paru dniach ze wzgledu na wygiecie laminatu.. nie chce ryzykowac.. szczegolnie ze nie mam juz gwarancji na radka..

macie jakas specjalna technike jak szybko i bezbolesnie sciagnac standartowy cooler z radka ? jakies rady ?

1563951[/snapback]

 

grafę wsadź w woreczek antystatyczny, potem do zamrażalnika na pół godziny, podważ np. nożem i powinno odejść (ja tak zrobiłem), druga opcja pograj trochę żeby się karta nagrzała i potem jw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja też bym proponował ati silincera rev 3.

Na tych wolnych obrotach (1200 RPM) zupełnie niesłyszalny.

A jak się tak upierasz na pasiwa to po prostu zdejmij wentylator z ati silincera rev 3 i załoz sam radiator (ponad 200 g aluminium), tylko że to jest 9800 Pro i chyba ... no sam nie wiem ja mam sam radiator od ati silincera rev 3 na Radeonie 9600 Pro (rdzeń 405 Mhz) i jakoś działa nie narzekam (tylko że ja mam jeszcze wentylator wdmuciach!ący ok. 2000 RPM z przodu obudowy).

No ale wątpię aby coś mogło ostudzić przyzwoicie, pasywnie Radeona 9800 Pro może zwykłe 9800 to jeszcze ale to PRO (wsumie prędkość ta sama ale więcej potoków).

 

A i radzę jeżeli jednak coś wykombinujesz pasywnie to koniecznie załóz dobre miedziane radiatorki na pamięci (jak ma się pasywnie chłodzone GPU to pamiątki straszliwie się gzeją, sprawdziłem na kilku kartach :)

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...