Skocz do zawartości
RS

Problem Z Soltek Sl-kt600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze w imieniu Domik'a z forum.

 

Załatwilem mu płyte Soltek SL-KT600 przez kolege. Gdy ja odbieralem byla ona wyciagana z komputera, jeszcze goraca.

 

Domik zmatowal kompa na tej mobo u siebie i lipa. Pokazuje sie tylko bios karty graficznej, i freez. On ma Durnia 1100 i Gf mx 400. Bios byl resetowany itp standardowe czynnosci. Porzyczyl od kolegi Radka 9600 i o dziwo, udalo sie wejsc do bios'a ale tylko na chwile bo zaraz znowu byl freez. Komp zostal zrestartowany i na ekranie pojawily sie krzaki... kolejny restart, i monitor sie nie zalacza, a wiatraki chodza. Moze cos z portem AGP, ale gdyby bylo uszkodzone to chyba komp wogle by nie startowal.

 

Powiedzialem mu zeby zlozyl kompa bez obudowy, moze karta graf nie byla dobrze docisnieta... ma tez pamieci do innego gniazda wlozyc...

 

 

Co radzicie zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pocztek zlozyc kompa bez obudowy - moze jest przebicie

nie sorki ,na poczatek sprawdzic czy w gniazdku jest "bolec" czyli uziemienie

dalej bym wlozyl grafike na PCI (Virge wiecznie zywy)

a pozniej bym podejzewal zasilacz ,pamieci ,proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdybysmy mieli karte na PCI to by wiele wyjasnilo, moze jakis szczecinianin by poratowal i pozyczyl :) ?

Co do gniazdka, to raczej nie to, bo stara plyta dziala...

Mam nadzieje, ze z pospiechy plyte niezbyt precyzyjnie umiescil w budzie i karta graficzna nie stykala dokladnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesz zgadzam sie na to ze moze cos z prockiem albo z zasilaczem. Moze sie rdzen ukruszyl? /cos trzeba powymyslac bo bez jakas przyczyna musi byc/ Pozatym ktos pozyczy karte S3 Trio 64F+ 1Mb na PCI to sie zobaczy /he he, ciekawe kto B) / - bo s3 Virge mam na AGP niestety :-P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

virge na agp to chyba GX2 :P

proponuje sie zaopatrzyc w virge na pci - na allegro po 5pln chodza ,wiec za 10pln mozna miec fajna karte rezerwowa (ja mam 3 sztuki w domu :D )

stare plyty roznie chodzily - va503a raz na jakis czas wyla bez bolca ,a asus K8N nie chcial wogole odpalac - "bolec" wazna rzecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...