Skocz do zawartości
Maxim

4400/4200 na ile wam sie kręci?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Gainward chodzi spokojnie na 320/570 , ale z tymi pamiatkai to nie jest max. bo nie chciało mi sie w to bawic - jak narazie

IMHO tych pamiątek nie podkręcisz wiele więcej niż 580MHz (u mnie później Artifacts Tester pokazuje już błędy). Gdyby można było u mnie zwiększyć napięcie na AGP, to może by to coś dało, ale i tak pamięci działają na 580 albo 594 i tu już Artifacts Tester pokazuje dużo błędów, w gierkach zaczynają się "krzaki" itp.) :(

 

Daj znać jak będziesz się bawił swoją kartą - ile udało ci się uzyskać MHz'ów stabilnie działających na tej karcie (bez artefaktów, zwisów itp.) U mnie karta przechodzi 3DMarka ustawiona na 330/600, ale texturki migają, jakieś linie wyskakują i obraz jest do bani, więc takiego czegoś nie liczę :wink:

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja wkraczam do akcji

WINFAST A250td - normal 250/513 - pamieci hynix 4ns

o/c 343/620 - calkowicie stabilne 0 artefaktow

chlodzenie - zamiast fabrycznego wiatraka ktory wymontowalem mam 100x100@2600RPM a z 2 strony 80x80@2600rpm

karta wiesza sie przy ok 355/670MHz

wyniki w 3dmarku ok 9500 bez krecenia - ok 9680 przy o/c 335/610MHz

musze sciagnac te blachy i przesmarowac raz jeszcze i jakis zacisk zrobic na to wszystko :lol:

ps. tak patrze to te gainwardy wcale nie sa takie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mój Gainward chodzi spokojnie na 320/570 , ale z tymi pamiatkai to nie jest max. bo nie chciało mi sie w to bawic - jak narazie

IMHO tych pamiątek nie podkręcisz wiele więcej niż 580MHz (u mnie później Artifacts Tester pokazuje już błędy). Gdyby można było u mnie zwiększyć napięcie na AGP, to może by to coś dało, ale i tak pamięci nie liczę :wink:

 

Pozdrowionka

 

Zmaian napięcia nie ma nic do pamiątek, pomaga tylko jak przekręcasz fsb a razem z nią agp.

Pozostaje tylko v-mod.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki w 3dmarku ok 9500 bez krecenia - ok 9680 przy o/c 335/610MHz

IMHO to coś malutkie (żeby nie powiedzieć żadne) masz różnice po podkręceniu (a podkręcasz całkiem nieźle) - tylko 180 punktów różnicy :?: :?: :?: Jakieś wyjaśnienia :?:

 

PS Przyznaję, że jestem troszkę rozczarowany tym Gainwardem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmaian napięcia nie ma nic do pamiątek, pomaga tylko jak przekręcasz fsb a razem z nią agp.

Pozostaje tylko v-mod.

Pozdro

Różne "cuda" już widziałem i czasem najbardziej niedorzeczny pomysł okazywał się rozwiązaniem :wink:

 

Ale w V-mody bawił się raczej nie będę - już prędzej sam za jakiś czas spalę kartę, oddam do serwisu i dostanę nową i może lepszą (w końcu to Gainward :mrgreen: )

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wyniki w 3dmarku ok 9500 bez krecenia - ok 9680 przy o/c 335/610MHz

IMHO to coś malutkie (żeby nie powiedzieć żadne) masz różnice po podkręceniu (a podkręcasz całkiem nieźle) - tylko 180 punktów różnicy :?: :?: :?: Jakieś wyjaśnienia :?:

 

PS Przyznaję, że jestem troszkę rozczarowany tym Gainwardem :

(

moze to wina sterownikow - w ogole czasem mam nawet 8000 punktow - a ustawienia takie same - musze przeinstalowac winde - bo w ogole cos wszystko mi sie chrzani ostatnio - na swiezej windzie beda bardziej realne wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dimek mam pytanko te 320MHz na rdzeniu to osiągnołeś na chłodzeniu wodą czy na powietrzu tez tyle wyciągniesz ??????

320 to było niedawno (zaraz jak założyłem WC) - teraz mam na rdzeniu w 99% stabilne 335MHz , ale później na 340 już zwiecha :(

Rdzeń przesmarowałem Thermopoxem 75AGS i jakoś to śmiga, ale pamięci tej karty i tak są do bani :?

 

Z tego co pamiętam na oryginalnym chłodzeniu Gainwarda (ten nowszy coolerek) miałem chyba coś koło 300MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila sciagnalem te blachy z winfasta i wszystko ladnie srebrna pasta wysmarowalem i docisnalem to wszystko - tera zobacze jak karta sie kreci

no i prosze pasta cos pomogla - tera pamieci spox chodza na 630 bez artefaktow i core na 345 tez bez zadnych zwiech i czegokolwiek

z vmodem bylo by z 360 core i jakies 700 na pamieciach - calkiem niezle

musze sie zastanowic na vmodem - tylko narazie nic nie robie bo jeszcze rok gwarancji :cry: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest gorąco, niedługo znajdzie się w tym miejscu radiatorek.

Mam zamiar posmarować to zwykłą pastą sylikonową i przymocowac radiator, nie wiem czy to pomoże w o/c ale czeba spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest gorąco, niedługo znajdzie się w tym miejscu radiatorek.

Mam zamiar posmarować to zwykłą pastą sylikonową i przymocowac radiator, nie wiem czy to pomoże w o/c ale czeba spróbować.

masz 4400 - hmmm powinno cos pomoc - ja normalnie na radiatorze mam wentyl 10x10 wiec core idzie na 340 spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...