Skocz do zawartości
hotkey

Ceny USA vs. Polska(strasznie bogaci chyba musimy być:(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym Wam cośik zasugerowa. Weźmy pierwszy lepszy sklep w Krakowie, powiedzmy Bit. Wejdźmy na jego stronkę i zobaczmy na ceny Radka 9,7kPro. RADEON 9700 PRO 128 MB DDR DVI/TV 1799zł. Teraz wejdźmy na stronkę ATI. A tam wielkimi literkami : "ALL-IN-WONDER 9700 PRO". Cena - 449$, co po kursie 3,95(nie wiem dokładnego) daje cenę: ok. 1775zł. Widzicie?? A wiecie co zawiera ta wersja?? Pilocik via RF (radio frequency) dla ułatwienia kontroli, HDTV component video adapter, Pinnacle Studio 8 (ATI version) do edycji video, Multimedia Center 8.0 software (ATI), enhanced TV-on-demand PVR for instant replays, ATI Theater 200, itp. Spoko, co?? Polska, taki bogaty kraj, na wszystko nas chyba stać. Niestety jestem chyba jednym z biedniejszych obywateli, bo nie mam 1800zł na kartę graficzną. A szkoda. Choć i tak pewno bym jej niekupił za taką kasę. Czemu?? Bo u nas taka kasa to średnia pensja. W USA (z tego co mi skrobie właśnie przez GG qumpel qtóry tam mieszka) jest ok. 2500$. Czyli jakby na nasze realia Radek powinien(złe słowo, mógłby) kosztować ok. 500zł. Ale cio tam pisać... Polska jest bogata i mamy genialnych polityków.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się sytuacja, startu PlayStation 2. Wprawdzie to konsola, ale.. Na starcie z tego cio pamiętam kosztowała w USA ok. 1800zł. U nas kilka miesięcy później - 2800zł. No comment. Acha. Qumpel mi właśnie powiedział, że mają 0,5kg M&M za 3 $ :P :) LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to oczywiste ze sprzet jest tanszy w usa, i to kazdy a nie tylko radki, dlatego wlasnie ze jest to kraj dobrobytu i towary luksusowe (a do takich zdecydowanie nalezy sprzet komputerowy) maja nizsze ceny, dlatego ja jak tylko sie da sciagam sprzet z usa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innych fajnych cen 12-pak coli light za $2. Na pocieszenie - w USA benzyna jest niby tańsza ale za to jakies 80 oktanów :lol: i silnik 2.0 czy 2,5 chodzi jak moj 1.4.

 

U nas cene elektroniki podbija cło, akcyza, VAT itp. razem pewnie z 50% będzie :-((.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze ze w Stanach zarabia sie tyle ze mozna sobie pozwolic na zakup nowych czesci do kompa. Sredni zarobek na osobe na miesiac to $4000. No i wszystkie czesci komputerowe sa dostepne wczesniej niz w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przed chwilą to było 2500$ ... bez przesady, 4000$ na miesiąc to daje 48000 rocznie, a to już sporo powyżej przeciętnej. Zresztą nawet u nas 12000zł miesięcznie to płaca jedna z najwyższych, a tak źle to jeszcze nie jest.

 

Niestety, transport z USA też kosztuje. Kupując w sieci, chyba najtrudniej znaleźć sklep, który wysyła do Polski, i nie pobiera przy tym 35$ za samą paczke, co?

Jedno to kupić w stanach przez kumpla czy rodzine, ale samemu sprowadzając koszty wcale tak nie maleją. No i brak gwarancji, pewności, że paczka przyjdzie, przymus zapłaty z góry sprawiają, że ja osobiście z dwojga złego wolałbym dopłacić troche niż ryzykować na własną rękę. Ostatecznie można wziąć sprzęt na raty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.wynagrodzenia.com - informatyk w szwajcarii zarazbia 120tys Euro rocznie !!! Ładny full wypas. Ja się tam przeprowadzam.

A jak coś to możemy złożyć się na bilet dla kogoś do USA. Nakupi sprzętu, przemyci i będzię.

Tylko trzeba jeszcze zbić kurs dolara... może ktoś wleci samolotem w jakiś budynek? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu pojaiwa sie mi na mysli pewnien dowcip, ktory jak ulal przedstawia to do czego zmierza nasz kraj!!! :twisted:

Ludozercy zlapali ekipe naukowcow no rozdzielaja ich z ktorego co przyzadza sobie na obiad, docieraja do Polaka i pytaja:

- A ty skad jestes? - zapytal wodz

- Z Polski! - dumnie odpowiedzial naukowiec

- Z Polski? A czy to nie jest ten kraj w ktorym mieso jest na kartki? - zapytal wodz

- Tak to ten kraj wlasnie -

- No to nie martw sie chlopie, zaraz sie z nami najesz do syta - Powiedzial wodz i usmiechnal sie szeroko

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam podam przykład z palmtopami. Któras Cassiopeia w USA kosztuje 300$, a u nas - 3000zł - mniej więcej, bo nie pamiętam dokładnych cen. Wychodzi 3x tyle, co w Stanach.

dokladnie tak samo jest z compakiem, kcialem se qpic palmtopa swego czasu np siakis palm (taki slaby) u nas 600, 700, 800 zeta????

a tak za 150$ mash cos na windows ce 16, lub 24 mb ram/rom, kolorowy wyswietlacz itd. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogoole fajnie jest w rzadzie, znajomy mi keidys mowoil, ze matka jego znajomego byla poslanka, czy cos takiego, kupila 2 letnia lancie o wartosci ponad 100000 za 36000 :/ i co wy na to?

za nashe pieniadze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:):):):)):

A jak byście chcieli?????? Żeby sprzęt który produkują w USA w Polsce był tańszy ?????? :)):):)

Jakby Radosławy produkowano w Wąchosku to by była odwrotna sytuacja :):):)

Takich przykładów sa miliony.

Wóde w Polsze można koopić za grosze a w Szwecji jest droga jak jasny gwint :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on jest volksdeutchem!!!Jego rodzice byli volgsdeutchami .Z tym, wiaze sie fajna historyjka: poniewaz ma takie pochodzenie jakie ma nie chcieli go przyjąć za komuny do partii :) Dopiero fakt ze byl wtedy (w czasie wojny) maly prezkonal partyjnych do wziecia w szeregi Mullera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:):):):)):

A jak byście chcieli?????? Żeby sprzęt który produkują w USA w Polsce był tańszy ??????  :)):):)

Jakby Radosławy  produkowano  w Wąchosku to by była odwrotna sytuacja :):):)

Takich przykładów sa miliony.

Wóde  w Polsze można koopić za grosze a w Szwecji jest droga jak jasny gwint :):):)

Czlowieku jaki sprzet produkuje sie w usa (poza 2 fabrykami procesorow ) wszystko robi sie w azji.

A te radoslawy cos wspomnial o nich produkuje sie na tajwanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to oczywiste ze sprzet jest tanszy w usa, i to kazdy a nie tylko radki, dlatego wlasnie ze jest to kraj dobrobytu i towary luksusowe (a do takich zdecydowanie nalezy sprzet komputerowy) maja nizsze ceny, dlatego ja jak tylko sie da sciagam sprzet z usa

Jak bardzo Ci się to placa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...