Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

fajnie by bylo ustalic dobre serie do OC naszych sempronow

imho nie ma dobrych serii do oc jesli chodzi o semprony64.

jakis czas temu, jak kupowalem swojego to niby za najlepsze sztuki uwazano 31-32 tydzien (0532). mimo to zdarzaly sie wyjatki i co niektore prawie wcale sie nie krecily :P moj jest z kolei z 41 tygodnia i kreci sie hm.. chyba dobrze (nie wiem ile wyciaga na def. Vcore bo moja plyta glowna juz kwiczy przy htt 355).

 

niby teraz dobrze kreca sie procki z obecnego roku, ale pewnie tez nie wszystkie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Na socket 754 nie ma dual channel, a c'n'q jest od modelu 3000+.

a to niespodzianka ;/ za miesiąc przesiadam na 939 athlona venice i płyte abit an8 Ultra i wsio na dual

 

 

dajcie spokój z chuckiem norrisem przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego ludzie zamiast puszczać pamięci single (wyżej się podkręcą) puszczają je w dualu? :)

Bo lepiej żyć ze swiadomością że ma się wyższe wykresiki w benchach pamięci :mrgreen: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze DUAL w A64 nic praktycznie nie daje, poza wyższymi wykresikami w syntetykach :lol2:

Przecież właśnie na A64 dual daje sporo, w przeciwieństwie do tego na socket A...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Semprona 3400+ czyli 2000mhz i 256 cache . Płyta to Asrock K8CpuEZ Upgrade NF3 250 .

Podkreca mi sie tylko na 2350 mhz(wszystko na auto) , jak dam na 240 to sie nie uruchamia . Moze da sie cos zrobic , zeby poszedł wiecej.

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to niespodzianka ;/ za miesiąc przesiadam na 939 athlona venice i płyte abit an8 Ultra i wsio na dual

dajcie spokój z chuckiem norrisem przesada...

Dobrze Ci radzę -> wybierz inną płytkę -> DFI albo Epox'a, ten Abit jest do [gluteus maximus]

 

Tyle ze DUAL w A64 nic praktycznie nie daje, poza wyższymi wykresikami w syntetykach :lol2:

Daje niewiele, w grach jest to przyrost ok. 2 klatek :? Jest szybszy do tych 7% w syntetykach i kodowaniu Video

 

No nie wiem czy tak nic nie daje... ;)

O SuperPI nie dyskutujemy

 

Daje znikomy przyrost, nie wart dodatkowych $ ;)

Zgadzam się, mam porównanie w domu :wink:

 

To dlaczego ludzie zamiast puszczać pamięci single (wyżej się podkręcą) puszczają je w dualu? :)

Czy ja wiem, czy wyżej się podkręcają? zależy jakie pamięci, poza tym jak już wybulili ten dodatkowy 1000 zł procesor s939, MOBO pod ten socket oraz "wyczynowe" pamięci to chcą z tego korzystać :wink: zawsze lepiej mieć niż nie :D

 

Bo lepiej żyć ze swiadomością że ma się wyższe wykresiki w benchach pamięci :mrgreen: ?

czasami ma to wpływ w codziennej pracy

 

Przecież właśnie na A64 dual daje sporo, w przeciwieństwie do tego na socket A...

Zgodzę się, daje dużo więcej niż na Socket A, ale dużo mniej niż na Intelu :wink:

 

w syntetykach coś tam daje:

http://img506.imageshack.us/img506/5665/11296419qk.jpg wynik kszonka

http://xthost.info/cichas/spi/pi1142.png - wynik harego ;)

 

ale tak normlanie to jakieś 3% :lol:

Dokładnie, no chyba, że obróka i kodowanie video :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Semprona 3400+ czyli 2000mhz i 256 cache . Płyta to Asrock K8CpuEZ Upgrade NF3 250 .

Podkreca mi sie tylko na 2350 mhz(wszystko na auto) , jak dam na 240 to sie nie uruchamia . Moze da sie cos zrobic , zeby poszedł wiecej.

Dzieki za pomoc.

albo koniec mobo, albo koniec memek (daj mniejszy dzielnik), labo proc domaga się więcej V

 

a jaki wynik w SPI powinien byc na sempie @2700mhz i pamieciach 512mb na 2,5-3-3-5 ?? ??? ?? 1T

Ja mam 39sekund. Czy to nie za duzo, na głupim asrocku miałem miej.

No słaby słaby ja na @2719MHz/mem 247MHz 2-2-2-5 mam 33s ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy Semprony 3000+ na s939 znikają z ofert sklepowych?

 

niestety masz racje, a te proce są naprawde udane :(

Cale szczescie niektorzy jeszcze go kupili :), ale powiem ze kupowalem z tydzien temu i bylo BARDZO CIEZKO DOSTAC i w dodatku kupilem byle jaka sztuke bo o jakims selekcjonowaniu nie bylo mowy !!!

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem semperonika narazie delikatnie podkrecony,w zwiazku z tym mam pytanie na ile pdkrecic zeby nie popsuc i zeby wszystko dobrze chodzilo...sa jakies optymalne wartosci dla tego semperona?? czy jak krece proca to automatycznie krece rowniez pamieci?? mam slabiutkie wiec co zrobic zeby nie przeszkadzaly w kreceniu?? co z plyta wszystko zostawic tak jak bylo,czy cos napewno zmienic?? prosze o wyrozumialosc dopiero sie ucze a ciezko przeczytac wszystkie posty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem semperonika narazie delikatnie podkrecony,w zwiazku z tym mam pytanie na ile pdkrecic zeby nie popsuc i zeby wszystko dobrze chodzilo...sa jakies optymalne wartosci dla tego semperona?? czy jak krece proca to automatycznie krece rowniez pamieci?? mam slabiutkie wiec co zrobic zeby nie przeszkadzaly w kreceniu?? co z plyta wszystko zostawic tak jak bylo,czy cos napewno zmienic?? prosze o wyrozumialosc dopiero sie ucze a ciezko przeczytac wszystkie posty..

Przeczytaj kompendium A64 to se wszystkiego dowiesz...

 

Dla Pomocy Podpowiem Tobie ze widzac Twojego skilla nie dawalbym na procesor wiecej niz 1,55v !!! a czestotliwosc ktora Ciebie zadowolli to 2400mhz w zupelnosci starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Semprona 3400+ czyli 2000mhz i 256 cache . Płyta to Asrock K8CpuEZ Upgrade NF3 250 .

Podkreca mi sie tylko na 2350 mhz(wszystko na auto) , jak dam na 240 to sie nie uruchamia . Moze da sie cos zrobic , zeby poszedł wiecej.

Dzieki za pomoc.

PO 1 Zmniejsz dzielnik na HTx3 ustaw pamieci na div 100 i wtedy zobaczysz na ile ci ten procek twój pujdzie jak zacznie błędami sypac to podnies napiecie w góre (bezpieczne to 1.55) :D

PO 2 Poczytaj to KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Czy mi się wydaje czy Semprony 3000+ na s939 znikają z ofert sklepowych?

i tak mało w którym były :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie//

Czy uzywanie na codzien semprona 3000+ podkreconego do 2800mhz na 1,7V nie jest zbyt hardocowe zeby mu zaszkodziło?

Nobo moja płyta dopiero powyzej HTT 310 zaczyna pracowac stabilnie, na 2700mhz nawet na 1,85V nie jest stabilnie. Oczywiscie procek chwilowo chłodzony boxem a potem WC.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

na codzien to raczej nie nalezy przekraczac napiecia 1.55V wiec 1.7V na codzien to jest znacznie za duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale on nie ma wysokiej temperatury, a na wc bedzie miał nizszą. Tylko nie wiem ile ten procek pozyje.... rok?

moze rok, moze krócej...to juz ponad 0.15v wiecej niz zalecany max. A im mniejszy proces technologiczny tym bardziej rdzen jest wrażliwy na napięcie. Te procki moze i się nie grzeją (bo to nie prescotty :P) ale takie napięcie na codzień(czyt. temperatury otoczenia pokojowe, itp) na pewno szkodzi.

 

Mam własnie na testach procka z daty 0608, jest troche ponad przeciętny, ale mój 0603 jest lepszy, ten 0608 nie robi 2700MHz na 1.55v wiec przestałem testować, 2400MHz stabilnie na 1.375v, ale za to ma idealnie spasowanego IHSa, dobre temperaturki są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...